Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Elastyczność silnika na przykładzie 1.2 TSI

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vidocq Zobacz posta
    Chcę mieć pewność, że dobrze zrozumiałem Twój wywód o przełożeniu głównym:
    bierzesz obroty diesla i mnożysz je przez wartość dysproporcji w przełożeniu głównym pomiędzy benzyną i dieslem, czyli wyliczasz jakby pracował diesel, gdyby jego przełożenie było zgodne z przełożeniem benzyny, tak?
    Tak.

Cytat Zamieszczone przez vidocq Zobacz posta

Co do silników V8 to nie wiem jak stare masz na myśli, ale przykładowo silnik AMG 6208 cm3 z 2006 roku, a więc o bardzo dużej pojemności, czyli z zasady raczej niskoobrotowy osiąga moc maksymalną przy 6800 obr/min.
    Fajnie, tylko że V8 AMG daleko do typowych V-ósemek. Weźmy powiedzmy 10-letnie "ludowe" (a nie wybitnie sportowe) V8. 4.7 w Durango ma max moment przy 3200, max moc przy 4800.
    5.9 w tym samym samochodzie odpowiednio 3200 i 4000.
    A więc zakres użytecznych obrotów nie odbiega od typowego współczesnego TD.
    I "matematyczna" elastyczność wyraźnie gorsza.

Przykład silnika elektrycznego (w Insight'cie cytowanie 0-1500 rpm zaledwie) miał pokazać, że podniecanie się zakresem (wyrażonym w liczbach bezwzlęgnych) obrotów użytecznych bez kontekstu skrzyni biegu nie ma sensu.

I nie bardzo wiem czemu miało służyć porównanie t-benzyn do t-diesli... Czy ktoś tu negował elastyczność tych pierwszych?

Awatar vidocq
    Auto
    służbowe

Domyślnie

To napisz mi proszę na co to niby ma być argument z tym przełożeniem głównym? Pomnożyłeś obroty diesla i wyszło Ci, że może pracować do 5700 obr/min. Przecież przełożenia dla diesla nie są dobierane, żeby zrobić mu na złość tylko, żeby pracował w odpowiednich dla niego warunkach. Jesteś pewny, że ten silnik mógłby w ogóle pracować przy 5700 obr/min? Przecież diesel to silnik z wolnym zapłonem, stąd m.in. niższe prędkości obrotowe.

Tak samo mogę napisać, że silnikowi z Durango daleko do porządnych V8. Silnik Audi 4.2 FSI też ma moc maksymalną przy 6800 obr/min. Też mu daleko do typowych V8 i też jest zbyt sportowy?

Co w ogóle ma skrzynia biegów do zakresu obr. silnika elektrycznego w tej Hondzie? Tak niskie obr. wynikają tylko z tego, że ten silniczek pełni jedynie funkcję pomocniczą, a nie z tego, że tam jest skrzynia biegów. Silnik elektryczny jej nie potrzebuje, więc brak tu w ogóle związku.

Nie, nikt nie negował elastyczności t-benzyn, ale ja pisząc o słabej elastyczności diesla miałem na myśli t-benzyny, jako punkt odniesienia. Dlatego podałem przykłady. Drugim powodem było pokazanie (Insignia OPC), że ten wzór potrafi dziś dawać bzdurne wyniki.
    History begins every morning.

Auto
    Corolla

Domyślnie

Podziwiam was panowie jak wyprzedzacie niezbyt mocnym wolnossakiem bez redukcji. Manewr wyprzedzania jest o tyle ryzykowny że powinno się go realizować jak najszybciej. Bez odpowiedniego zbicia biegu wydłużacie niepotrzebnie manewr i stwarzacie ryzyko na drodze. Bezpieczeństwo jest tutaj czymś ważniejszym niż % wzrostu zużycia paliwa czy hałas w uszach przez kilka sekund. Nie wyprzedzacie przecież non stop.

Uprawnienia umieszczania postów