Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Clio III czy nowy Swift?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Renault Clio III

12 44.44%
  • Suzuki Swift

15 55.56%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Renault Clio III vs Suzuki Swift

Awatar MKa
    Auto
    maniak

Domyślnie Renault Clio III vs Suzuki Swift

Renault Clio III

5 drzwiowe
    Wersja: Extreme
    Cena: 53 000 zł

Silnik (benzyna):
    - pojemność: 1.390 ccm
    - liczba zaworów: 16
    - liczba cylindrów: 4, silnik rzędowy
    - moc: 98 KM

Osiągi:
    - prędkość maksymalna: 183 km/h
    - 0-100 km/h: 11,3 s.

Średnie spalanie: 6,6 l/100 km

Suzuki Swift

5 drzwiowe
    Wersja: GS
    Cena: 51 000 zł

Silnik (benzyna):
    - pojemność: 1.490 ccm
    - liczba zaworów: 16
    - liczba cylindrów: 4, silnik rzędowy
    - moc: 101 KM

Osiągi:
    - prędkość maksymalna: 185 km/h
    - 0-100 km/h: 10 s.

Średnie spalanie: 6,5 l/100 km

Pozdrawiam

Domyślnie

jua zaglosowalem na Renault ClioIII,podoba mi sie,ma o 3 koie slabszy silnik od suzuki ale suzuki nie podoba mi sie,nigdy zabardzo tej marki nie lubilem i nie bede lubial,renault ma ladne ksztalty i wyglad suzuki tego nie ma w moim przekonaniu

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Hmmmm, jeśli rozpatrwyać te auta tylko pod kątem "podoba się czy nie" to wybrałbym Clio, zdecydowanie ładniejszy, moze Swift za to bardziej dynamiczny (wizualnie oczywiście), bardziej podoba mi się wnętrze Clio, poza tym ma świetne materiały, jest przestronny (jak jest z Suzuki nie wiem, nie miałem okazji bliżej poznac tego auta). Zresztą zawsze stylistycznie odpowiadały mi europejskie auta (z drobnymi wyjątami ).
    Ale jest tez druga strona. Suzuki prawdopodobnie będzie bardziej bezawaryjne od Clio (chociaż nie na 100%, nie mozna tak osądzać Renault, wszystko dopiero się okaże, ale... pod tym względem większe zaufanie mam do japończyka ).
    Ale że przynjamniej na razie nie muszę stawać przed wyborem kupna któregoś z nich, to wybieram Clio

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Z tego co wiem Swift 5drzwiowy nie wystepuje z silnikiem 1,5 (przynajmniej w Polsce)

Trudny wybór, oba sa ładne. Swift ma mjocniejszy silnik, podobne wyposażenie i jest tańszy, oraz to japoniec więc mozna sie spodziewać mniejszej awaryjności. Deska rozdzielcza w wersji GS wygląda naprawde bardzo łądnie.
    Jednak Clio jest większe, bezpieczniejsze i mimo wszystko raczej wziąłbym Clio

Awatar skibae124
    Auto
    W140

Domyślnie

Clio ma ciekawszą nowocześniejszą stylistykę. Cenowo jest droższy tylko albo aż o 3 tysiaki, osiagi są podobne.
    Ja wybieram CLIO III

Auto
    *

Domyślnie

A ja będę oryginalny i wybiorę, swifta, według mnie jest bardziej zwarty wygląd, bryła przypomina mi trochę MINI, to tego to Suzuki więc bezawaryjność będzie wysoka, tak samo zapewne jest z praktycznością.
    konto zamknięte

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Ja wybieram Swifta bo jest ładniejszy, ma mosniejszy odrobinkę silnik i lepsze osiągi (ponad 1s do 100 to moim zdaniem dużo ale w końcu to auto miejskie) nieco tańsze 2000 to zasze trochę jest no i w środku..........

...w środku jednak minimalnie wygrywa Clio za kształty na panelu środkowym.

Ryzykant
    Guest

Domyślnie

Zdecydowanie Renault Clio III Wnętrze jest przestronne i wygodne. Dobre materiały i oszczędne silniki. Ma ładny design i ma w sobie coś co mi się podoba. Suzuki Swift zabawka z Japonii ...

Awatar JaCie

Domyślnie

Swift - "zabawka z Japonii", ale fajna. Nie lubię jego rodaków, ale ten jest inny. Ma w sobie coś z MINI, trochę wygląd niegroźnego sportowca - wydaje się dynamiczny, ale bez przesady (patrząc na stylistykę i osiągi). Jest ładny, ale jak wszystkie dzieła Japończyków trochę za wysoki... koła przez to wydają się małe i odnoszę wrażenie jakiegoś drobnego zachwiania proporcji. Ogólnie fajne małe autko, jak wszystkie w tej klasie nie bez wad, ale wydaje się nowoczesny ...i ta cena - zawsze za wysoka, ale za to nie należy do tych, co tylko kierownicę mają w standardzie.
    P.S.
    Renault też jest wporzo. Jest ładny, dobrze wykonany, ale nie ma takiego stylu, dlatego, mimo wszystko po zastanowieniu oddałem głos na Suzuki.

Auto
    Rower

Domyślnie

ja rowniez bede oryginalny(jak Swift) i wlasnie jego bym kupil
    ladniejszy, moze nie ma plastikowych, gietkich blotnikow ale jakos bardziej mnie przekonuje no i te radio CD ktore wyglada super, ciekawe jak z dzwiekiem

Uprawnienia umieszczania postów