Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 141

Wątek: Jacobserowóz

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jacobser Zobacz posta
    (...) Na jednej ze stacji jest w weekend promocja Pb 95 i Pb 98 w jednej cenie. Zaryzykować ???
    Promocja? Jeśli chodzi Ci o jedną z krakowskich stacji Orlenu to była to awaria, tudzież deficyt 95 i z tej okazji 98 była w cenie 95. Ja skorzystałem.

Awatar Jacobser

Domyślnie

Rozdział ósmy - Citroen na gwiazdkę

Niestety nic z moich planów dotyczących tankowania benzyny Pb 98 nie wynikło. Po pierwsze poprzedni właściciel nie zalecał mówiąc, że to auto jest do tego nieprzystosowane, po drugie od elektronika odebrałem Saxo we wtorek zamiast w sobotę, a po trzecie promocja jak szybko się pojawiła tak się szybko skończyła.

Co do samej naprawy to poszło się turlać kolejne 165 złotych. Na szczęście lewe drzwi są wreszcie otwarte, poza tym zakonserwowano mi elegancko wszystkie zamki wymieniono syrenkę dzięki czemu Citroen przemówił i to już przed świętami. Do tej pory podczas przyciskania guzika pilota nie wydawał żadnego dźwięku.

Te dwie sprawy są już za nami pytanie co dalej ??? Jedyny pomysł jaki mam to dobrnąć do końca roku do magicznego punktu na liczniku jakim jest 100 000 km i zacząć nowy rok od zerowego przebiegu. Jak na razie brakuje mi 65 km, a więc powinienem się spokojnie wyrobić w przyszłym tygodniu z realizacją tego zamierzenia. !!!Wesołych Świąt!!!

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

To w Sexo jest licznik tyko do 99.999 km? :shock:
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Się śmiejesz. W Kadettcie mojej Żony takowy licznik był
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

w starych Fordach też

Domyślnie

W Golfach bywa, że do 300
    http://www.youtube.com/watch?v=eqBqg2nW6Sw
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar Jacobser

Domyślnie

Rozdział dziewiąty - Długi dystans

Panowie źle zrozumieliście mój ostatni post. Pisząc, że licznik zacznie się kręcić od nowa nie miałem na myśli tego, że skończyła się skala i stan kilometrów wrócił do zera, tylko to, że będzie 100000 km i od nowa będą się nabijały kolejne kilometry. Niby mała różnica, ale trzeba ją było wyjaśnić tym bardziej, że żaden Citroen nie ma licznika wyskalowanego do 99999 km. Ba, nigdy się też nie spotkałem z samochodem, który miałby tak mały licznik. Tak więc przepraszam za zamieszanie i niepotrzebne komentarze, które przez to powstały.

A skoro już o kilometrach mowa to w tym tygodniu wypadło mi jechać na Podkarpacie i z powrotem tak więc na budziku nabiło się mnóstwo kilometrów, Citroen żwawo przebił granicę 100000 km i ochoczo nabija kolejne. Ja zaś poznaję kolejne jego możliwości i próbuję dopasować się do preferowanych przez silnik możliwości. Między innymi zauważyłem, że w Saxo trzeba bardzo szybko wbijać kolejne biegi, tylko dzięki temu autko jest w stanie przyzwoicie ruszyć i przyspieszać. Niestety, nie jest to korzystne ekonomicznie rozwiązanie.

Może mi nie uwierzycie, ale muszę przyznać też, że to auto bardzo komfortowo się porusza na trasie, siedzi się w nim nisko i jedynie tylne zawieszenie próbuje dać do zrozumienia, że wolałoby unikać dziur i muld, które są na drodze. Skoro już o tyle mówimy to jeszcze dodam, że zaskoczyła mnie ogromna przestrzeń bagażowa w Saxo (oczywiście po złożeniu tylnej kanapy). Bynajmniej i bez tego auto nie sprawia trudności z przewozem większych ilości bagażu. Zatem reasumując w kategorii kultury jazdy pozamiejskiej oceniam go na czwórkę z plusem.

Domyślnie

Bardzo szybkie wrzucanie kolejnych biegów to chyba takie nieekonomiczne rozwiązanie wcale nie jest

Awatar Jacobser

Domyślnie

Rozdział dziesiąty - Przepis na tsunami

Jo że mamy zimę możemy w samochodzie sprawdzić wiele elementów wyposażenia, których w innych porach roku nie używamy aż tak często. Jako przykład dajmy dmuchawę ciepłego powietrza. Jestem mile zaskoczony kulturą pracy tego urządzenia, mianowicie nawet gdy dam na trzeci poziom można w samochodzie swobodnie rozmawiać i słuchać radia. Na czwarty poziom jeszcze nie wchodziłem, ponieważ wentylator w Saxo jest na tyle dobry, że w mig oczyszcza szybę nawet jeśli silnik jest jeszcze nierozgrzany. Zatem mamy kolejna zaletę tego auta.

Kolejna zaleta to wycieraczki. Faktem jest, że mam założone nowe pióra, które bez problemu radzą sobie nawet z lodem, jednak zaskakuje mnie czyszczona powierzchnia szyby. Wycieraczki są tak długie, że zgarniają 95 % wody z szyby. W niektórych pojazdach, jak choćby Opel Corsa nie jest tak wesoło i wycieraczki nie zgarniają wody z górnej części szyby, która potem opada utrudniając widoczność. W Saxo tego nie ma, ba, nawet tylna wycieraczka zgarnia hektolitry wody powodują bardzo dobrą widoczność. Wycieraczki są zdecydowanym plusem tego samochodu.

Jedyny zaś mankament, na który zwróciłem ostatnio uwagę to ręcznie regulowane lusterka. Oj trzeba mieć cierpliwość, żeby tak kręcić tym pokrętłem w tę i z powrotem nie mogąc dobrać odpowiedniego kąta. Najgorzej jest z lusterkiem pasażera, bo wówczas trzeba co chwilę zmieniać pozycję by sięgnąć do prawego pokrętła, a potem wrócić do pozycji za kółkiem by sprawdzić, czy jest dobrze. Naturalnie nie chcę narzekać, ale jak widzicie nie wszystko złoto co się świeci. Mimo, że ostatnio się świeci, bo został umyty to Citroen pokazuje, że ma swoje zalety, ale też i wady.

Domyślnie

Pocieszę Cię - ostatnia wada dotyczy WSZYSTKICH samochodów wyposażonych w manualną regulację lusterek. Ale i na to jest rada - posadzić osobę obok i ładnie poprosić, żeby nam ustawiła prawe lusterko.

Szerokości!

Uprawnienia umieszczania postów