Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: od kiedy vw seat skoda mają 1.6 8v z EGR ?

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie od kiedy vw seat skoda mają 1.6 8v z EGR ?

Witam :-)

Czy może ktokolwiek wie od kiedy vw seat skoda mają silniki 1.6 8v z EGR ? Obecnie 1.6 mpi 8v 102 KM posiadają w kolektorze wylotowym (wydechowym) otwór na obwód recyrkulacji spalin = EGR (zakładam, że mogę tu użyć "=") . Jednak jakoś dziwnie nie mogłem znaleźć (wygooglować) informacji w których wersjach pojazdów / silników zostały one wprowadzone ? Może nie było jeszcze EGR-a w wersjach 75 konnych ?

Mogę prosić o naprowadzenie na odpowiednią tabelkę modeli z taką informacją ?

pozdrawiam,

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

W 75konnych nie ma:P Wiem bo ma AEE.

Układ ten był/jest w 1.6 8V 101/102KM... czyli silnikach AEH, AKL, BFQ, AVU [i pewnie jeszcze jakieś tam inne 3 literki były]. Skoda stosowała 101ki od 1997 i w 2000 zamieniła je na 102ki i nadal w tym trwa. Może większy zakres co gdzie i kiedy będzie w programie ETKA... ALe na upartego znajdziesz to na wiki lub w jakimś ogólnodostępnym programie hurtowni motoryzacyjnej jak Intercars czy BHMD.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Dziękuję za naprowadzenie :-) Doszukałem się i EGR a więc i obwodu recyrkulacji spalin nie było jeszcze w produkowanych max do 1999 silnikach 1.6 ABU AEE ALM o mocy 75 KM i pojemności 1598. Swoją drogą był też sobie silnik 1F o pojemności 1595 bez EGR . (Gdyby przypadkiem ktoś potrzebował akurat kolektor wylotowy bez EGR-a do tych silników proszę o wiadomość

pozdrówka!

*lektura obowiazkowa: regulamin forum pkt 6a* - daboo
    Ostatnio edytowane przez daboo ; 15-11-2010 o 14:11

Uprawnienia umieszczania postów