Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: co z dwumasą w 1,8 TSI 160 KM i maks spalaniem w solidnym korku ( 1,5 h korku w KRK )

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie co z dwumasą w 1,8 TSI 160 KM i maks spalaniem w solidnym korku ( 1,5 h korku w KRK )

Cześć,

Podoba mi się ten silniczek i powolutku się do niego przymierzam, boję się w sumie tylko o
    1. spalanie w krakowie (czy zdarza się większe > 13 litrow przy staniu dziennie przez 1,5 godziny w korkach powiedzmy r. matecznego -> 29 listopada) i
    2. dwumasa (czy pada bo zakladam ze jest ?).

Ad 1 Przy masakrycznych korkach i 1,6 mpi tyle potrafi okazyjnie wciagnie wiec 13 l mnie nie przeraza. Kilkudniowe spalanie 15 l to juz jednak dla mnie byloby zbyt kosztowna przyjemnosc

Ad 2 Na allegro widze dwumase do 1,8 2,0 tsi ale automatu..Czy do zwyklego 6 b. manuala ktos widzial dwumase ? Komus sie popsula ?

Bardzo proszę o informacje zwłaszcza posiadaczy tych świetnych motorków użytkujących je w korkach ~ godz. 9 rano :-) i 17 w poludnie, gdy studenci już są w mieście i brak ferii

pozdrówka !
    K.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

ja bym sie raczej o turbine bal a nie o dwumase

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Tak. O nią się już boję, ale też zakładam, że schładzanie w TSI pozwoli mi na odrobinę spokoju w tym temacie.

Próbuje zrozumieć na ile powinienem się "bać" o dwumasę, gdyż jakoś nie natrafiłem jeszcze na komentarze jak często się psuje i czy zastosowano tam coś nowego (droższego więc w naprawie), widywałem jedynie uwagi o drganiach przy ostrym ruszaniu spotykane w 1,8 tsi. Troszkę mnie to zaniepokoiło, czy nie jest tu dokładnie tak samo jak np z 1.9 tdi gdzie często dwumasy padają. Jednak chodzi mi tu konkretnie o TSI 1.8 160 KM nie inny silnik gdyż "tylko" ten jest wciąż pewną niewiadomą.

K.
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 16-11-2010 o 14:13

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

To ma być nowe autko? Bo jak tak to proponuję odpuścić sobie zamartwianie się tym co będzie za 120k-150k kilometrów. Nie twierdzę, że wcześniej nie może coś paść w aucie, ale znam realia i jeśli gdzieś czytamy o awarii to bierzmy pod uwagę tylko auta od pierwszego właściciela. Jak coś jest sprowadzone, szkoda czytać, bo ciarki przejdą, że komuś przy 120k już to, a to padło, kilka tysięcy wydał, a dobrze wiadomo, że auto ma pewno z 300k przebiegu, gdzie normalne są duże awarie.
    Teraz zawsze coś może w aucie paść za grube tysiące i nie nie da się tego przewidzieć, szczególnie, że silniki TSI to stosunkowo młode jednostki i bolączki będą dopiero wychodzić. Na razie jest spory problem z 1,4 TSI 160Km montowanych w golfach. Ale to już do przeczytania na forum tego auta.

P.S. Jazda o godz 9 i 17 po Krakowie to nie dla mnie. Wolę jechać przed korkami, a potem po nich, niż stać, palić paliwo, zużywając auto. Ale wiem, że są tacy co to lubią. I stoją, stoją. A później mi mówią, że innego wyjścia nie ma

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

to może lepiej skuter na lato i jakaś łada niva na zimę (aby bokiem przelecieć)?
    ja nie rozumiem idei stania w korku 1,5h dziennie zupełnie...

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

:-)

Kompresora brak więc ten problem odpada - właśnie to mi się w 1,8 tsi podoba. Co do nie
    zamartwiania się to nie kupiłbym na pewno np. 1.9 tdi gdyż pewnie akurat po 2 latach podziękowałaby mi turbinka + dwumaska, które zarżnąłbym w korkach, dawniej jakoś lepiej składali te silniki (jako diesel do miasta lepsze byłoby auto z 5 letnią gwarancją nie 2). W mieście 1,8 tsi powinien być wytrzymalszy zakładam lecz nie wiem czy słusznie.

Pytam więc o dwumasę w 1,8 tsi czy komuś się popsuła i czy ktoś przekroczył 13 l w regularnych "prawdziwych" korkach o 9tej w swojej octavii/yeti/pasku 1,8 tsi - jak widać po ulicach nie każdy ma swobodę pory dojazdu, może też nie każdy ma ochote spędzać w pracy 10 godz aby uniknąć korków. taki lajf.

Teraz myślę, że powinienem wziąć takiego na jazdę testową po prostu i tankując full przegonić go po grunwaldzkim z rana kilka razy. Jednak czym więcej się dowiem od użytkowników tym lepiej, nadal jest to dość nowa i nieznana jednostka.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

A nie starczyłoby na dojazdy do pracy w korkach autko np z silniczkiem 1,2 wolnossącym i ok 50 KM? Bez turbiny, dwumasy ii spalanie nie wielkie! 1,8 tsi na wycieczki i po kłopocie!

Auto
    Audi A4 2.0 tfsi S-Tronic

Domyślnie

Ile rocznie robisz i ile zamierzasz tym autem jedzic? W każdym bądź razie bym nie demonizował i kupił (żeby nei było sam jeżdze uturbioną benzyna 1.4 TCE po Krakowie

Auto
    Kia Stinger

Domyślnie

odnośnie spalania ale co prawda w Warszawie 13/100 spokojnie osiągniesz w korku, zdarzały się wyniki ~ 15, a rekord to coś ok 17

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Bardzo dziekuje za rzeczywiste dane (bo w mniej niz 11 l w duzym korku w jakimkolwiek aucie sredniej wielkosci to ja nie uwierze :-)

Moglbys prosze jeszcze napisac czy te 15/17 miales raczej chwilowo w komputerze czy tez zmierzone na stacji po tankowaniu zbiornika do pelna - czyli udalo sie przejechac niecale 400 km na zbiorniku ? Jesli to drugie - wtedy zostane raczej przy tym co mam (1,6 mpi) i rzeczywistosc kaze mi zrezygnowac z przyjemnosci..lub pomysle jak juz to bardziej o 1,4 tsi w przyszlosci... bo na teraz to albo zmieniam na cos co da mi radosc jazdy lub nie zmieniam toczydla.

Nie ma zadnych dziwnych wibracji przy ruszaniu ? Byly watki ktore o tym wspominaly.

Tez czasem pisywali o nieco wiekszym zuzyciu oleju.. ale to mnie akurat nie martwi gdyz dzieki 6tce na pewno byloby dla mnie i tak znacznie mniejsze niz jak obecnie na 5 biegu i 4,5 tys obr :-) co skutkuje tym ze jezdze znacznie wolniej niz bym chcial, ze wzgledu na olej jak i halas.
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 16-11-2010 o 14:13

Uprawnienia umieszczania postów