Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Którego Volkswagena wybierzecie?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jetta

10 23.81%
  • Passat

32 76.19%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: VW Jetta vs VW Passat

Domyślnie VW Jetta vs VW Passat

Witam serdecznie!

Dziś proponuję Wam pojedynek rodzinny, który ciekawi mnie do pewnego czasu - po co Volkswagen wprowadził na rynek dwa, bardzo podobne stylistycznie sedany? Linię nadwozia mają bardzo podobną (tyły niemal identyczne), silniki te same... Czy nie jest to bratobójczy pojedynek?

Do porównania wybrałem oczywiście auta z silnikiem benzynowym 2.0 FSi (150 KM) oraz diesla 2.0 TDi (140 KM). Jetta to bogatsza odmiana Comfortline (pomiędzy Trendline a Sportline), natomiast Passat jest w podstawowej wersji. Dla równowagi cenowej dołożyłem do Jetty skrzynię DSG; auta są w granicach 100.000 złotych. Które lepsze?

Volkswagen Jetta Comfortline 2.0 TDi DSG - 97.090 zł (2.0 FSi 150 KM - 81.090 zł)
    silnik: 2.0 TDi (2.0 FSi)
    moc: 140 KM (150 KM)
    przyspieszenie 0-100 km/h: 9,7 s* (9,2 s)
    prędkość maksymalna: 207 km/h* (211 km/h)
    średnie zużycie paliwa: 5,5 l/100 km* (7,8 s)
    *dane dla wersji ze skrzynią manualną

- 6 poduszek powietrznych
    - ABS z EBV, ASR, MSR
    - półautomatyczna klimatyzacja
    - 6 głośników
    - 4 szyby elektryczne

Volkswagen Passat Trendline 2.0 TDi - 96.990 zł (2.0 FSi - 88.290 zł)
    silnik: 2.0 TDi (2.0 FSi)
    moc: 140 KM (150 KM)
    przyspieszenie 0-100 km/h: 9,8 s (9,4 s)
    prędkość maksymalna: 209 km/h (213 km/h)
    średnie zużycie paliwa: 5,0 l/100 km (8,2 l/100 km)

- 6 poduszek powietrznych
    - ABS, EDS, ASR i ESP
    - półautomatyczna klimatyzacja
    - przednie szyby elektryczne
    - 4 głośniki

wszystkie dane pochodzą ze strony www.volkswagen.pl

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

No ciekawe porównanie ja bym osobiście wybrał passata głównie za to ze jest duuzo ładniejszy wewnąrz poza tym oferuje znacznie wiecej miejsca(opieram sie raczej na tym ze tak było w poprzedniej wersji bo jeździlem passtem i borą, jeśli chodzi o nowe wersje jetty nie widziałem wewnątrz.. pasata oglądałem kiedys).
    Jetta za mało sie różni od golfa nie wiem jak wewnątrz bo nie siedzialem..
    jak widac wyposarzenie podstawowe passata nie wiele odstaje od tego "dobranego" jetty a cena prawie taka sama .. to jest następna przyczyna dlaczego bym wybrał paska

czyli po co jetta ?? ... w sumie mi sie wydaje ze ma taką samą racje bytu jak bora... a bora sie raczej dobrze sprzedawała .. passat tez.. . Tez troszku były do siebie podobne (tylne światła paska przed liftem i bory) ..

Domyślnie

Jesli chodzi ow szystkie dane, od osiagow po wyposazenie, to te samochody nie roznia sie niemal niczy... Roznice sa naprawde niewielkie. Rozumiem, gdyby byly to konkurencyjne modele, ale oba sa to VW i dla mnie to niezrozumiale posuniecie ... A wiec ocene u mnie bedzie sie poierac na wygladzie... Ale tutaj tez nie jestem pewien Oba modele podobaja mi sie... Ale ostatecznie glosuje na Passata, tylko dlatego, ze lampy przednie Jetty sa podobne do tych z "nowego" Golfa, wdl mnie byla to biedna odslona(znaczy sie OK, ale poprzednie byly lepsze)... Powod biedny, ale jak jush pisalem oba auta mi sie podobają...

Auto
    *

Domyślnie

Co wybrać Passat czy Jetta? Wybieram Borę.
    Nie wiem czemu oczywiście muszą być w tym teście diesle. ??:
    Pomińmy to jednak, ja bym wybrał Passata bo jest o wiele ładniejszy, wygląda jak limuzynka i jest agresywniejszy, Jetta to tylko wydłużony Golf.
    Pozatym tak jak wspomniano Passat jest większy, brak tylnich ele. szyb to dla chcącego nic trudnego a i te 2 głośniki też można dołożyć, nie wiem czemu Passat który jest autem konkretniejszym według mnie ma mniejsze wyposażenie niż wygłużony Golf... ??:
    Czy ktoś może podać jakieś dane o silnikach benzynowych?
    konto zamknięte

Domyślnie

Dołożyłem w nawiasach dane do 2litrowego silnika benzynowego FSI o mocy 150 KM. Specjalnie dla Ciebie dodatkowo oferta wszystkich silników do tych samochodów:

JETTA i PASSAT: benzynowe
    - 1.6 (102 KM)
    - 1.6 FSI (115 KM)
    - 2.0 FSI (150 KM)
    - 2.0 FSI Turbo (200 KM)

JETTA i PASSAT: diesle
    - 1.9 TDi (105 KM)
    - 2.0 TDi (150 KM)

Dodatkowo poszczególne wersje silnikowe można doposażyć w skrzynie DSG oraz Tiptronic oraz w napęd 4MOTION (Passat 2.0 FSi 150 KM). Warto również dodać, że Jetta występuje w wersjach wyposażeniowych Trendline, Comfortline i Sportline a Passat dodatkowo w najbogatszą wersję Highline.

Reszta informacji na stronie www.volkswagen.pl - znajduje się tam znakomity konfigurator dzięki któremu możemu dowolnie "składać" naszego przyszłego VW...

Awatar MKa
    Auto
    maniak

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Aston Martin Lagonda
    Co wybrać Passat czy Jetta? Wybieram Borę.
    Nie wiem czemu oczywiście muszą być w tym teście diesle. ??:
    Pomińmy to jednak, ja bym wybrał Passata bo jest o wiele ładniejszy, wygląda jak limuzynka i jest agresywniejszy, Jetta to tylko wydłużony Golf.
    Pozatym tak jak wspomniano Passat jest większy, brak tylnich ele. szyb to dla chcącego nic trudnego a i te 2 głośniki też można dołożyć, nie wiem czemu Passat który jest autem konkretniejszym według mnie ma mniejsze wyposażenie niż wygłużony Golf... ??:
    Czy ktoś może podać jakieś dane o silnikach benzynowych?
    Ja się z Tobą zgadzam
    Jetta to wydłużony Golf co sparawia, że auto jest brzydkie - przynajmniej wg mnie. Pomimo braku tych wszystkich opcji i tak Passat wygrywa. Tak jak Aston napisał jest agresywniejszy i bardziej elegancki, dla mnie również wygodniejszy.
    Pozdrawiam

Awatar JaCie

Domyślnie

W sumie myślałem, że jest między nimi większa różnica w cenie, a jak się okazuje główna różnica to wielkość, dlatego wybieram Passata. "Starszy brat" jest też ładniejszy, nie lubię wyciągania bagażnika z hatchbacka, co owocuje różnym wyglądem, w tym wypadku nie jest tragicznie, ale ładnym tez tego nie można nazwać. Wadą Passata jest mniejsza praktyczność w mieście, ale jest to auto bardziej reprezentacyjne i lepiej spełniające rolę auta rodzinnego.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Wybieram Jettę, bo wyposażenie jest lepsze, cena bardzo niewiele mniejsza, ale Jetta jest i tak bardzo duża. Myśle że 6 głośników to już coś, jednak widać wyraźną różnicę w cenach wersji FSI i dlatego przede wszystkim wybieram Jettę..........

Awatar Jacobser

Domyślnie

Z pewnością jest to rodzinna bitwa spowodowana dziwną polityką VW,który wprowadził całą paletę nieróżniących się aut.Ja wybieram Jettę,choć widzę,iż większość głosów jest na Passata.Dlaczego taki wybór ???Dlatego,że Jetta jest tańsza.To jedyna cecha przemawiająca na jej korzyść,ale dzięki temu pokonuje większego brata.

Awatar Gemini
    Auto
    Fiat Punto 1.1 S

Domyślnie

Jakoś nie kręcą mnie obecne modele z fabryki z Wolfsburga, są za mało wyraziste, a Jetta ktora wyglada prawie jak Passat to dla mnie gol samobójczy... osobiście najbardziej podbjaa mi sie Bora 2.3 i Vento 1,9 TDI nie oddaje żadnego głosu :/

Uprawnienia umieszczania postów