Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Włoch czy francuz?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Alfa Romeo GT

16 44.44%
  • Peugeot 407 Coupe

20 55.56%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Alfa Romeo GT vs Peugeot 407 Coupe

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie Alfa Romeo GT vs Peugeot 407 Coupe

Moze troche za wczesnie zdecydowałem sie na to porownanie ale najnowszym AS przeczytałem ze 407 coupe pojawi sie w sprzedazy w Europie zachodniej juz w grudniu br.Pomyslałem, z jakim autem mozna go skonfratowac i przyszło mi do głowy ze dobrym konkuretem bedzie alfa gt.Oba pojazdy wyrozniaja sie orginalna stylizacja.To jest własnie ich najwiekszy atut.
    Osobiscie wybrał bym peugeota.Jesli chodzi o stylizaje ładniejsza jest alfa ale tez nie z kazdej strony.Tył peugeot u mnie wygrywa.Nie moge scierpiec tego ryja.Alfa ma ładna, zgrabna i proporcjonalna sylwetke.Peugeot za to za długi nos.W alfie nie znosze z kolei nisiej jakosci wykonania.Plastiki w srodku odstaja(ogladałem filmik) a deska rozdzielcza jest uboga i stara przy tej z peugeota.Jestem ciekwa jak bedzie jezdził.Nalezy sie spodziewac raczej wygodnego cruisowania po autostradach niz niewzruszonego łykania zakretow.Poczekamy, zobaczymy.Cena peugeota jest juz znana ale na rynku zachodnim dla tego cene alfy wziałem z niemieckiego cennika.
    Ciekaw jestem, kto jest waszym faworytem

Alfa romeo gt:
    silnik 2.0 jts: 165koni/6400
    206nm/3250
    0-100km/h - 8.7s
    predkosc max - 216km/h
    srenie spalanie:8,7l
    cena: 27250euro

peugeot 407 coupe
    silnik 2.2: 163 konie/5875
    220nm/4150
    0-100km/h - 8,9s
    predkosc max - 222km/h
    srednie spalanie:9,2l
    cena: 28900euro

Awatar MKa
    Auto
    maniak

Domyślnie

Lubię tę Alfę ale z 407 Coupe to przegrywa pod przynajmniej dwoma względami:
    - wnętrze - jakość, wykonanie, materiały, wygląd - Peugeot zdecydowanie wygrywa
    - stylistyka Peugeota bardziej mi się podoba

Przyznam - trudny wybór, ale wybrałem 407, chodź GT też bardzo lubię, za ładny, sportowy styl i linię.
    Pozdrawiam

Auto
    *

Domyślnie

Wybór jest prosty w moim wypadku, pomimo wnętrza wybieram AR, żadne francuskie głupstwo nie będzie w stanie przebić włoskiej stylistyki AR, a już tym bardziej nie będzie to Peugeot z tą swoją rozerżniętą mordą, co to to nie.
    konto zamknięte

Ryzykant
    Guest

Domyślnie

Obydwa wozy widziałem z bliska. Alfa to totalna porażka na ulicy się prezentuje jak zwykły wóz na codzień i nie ma charakteru auta sportowego. Po drugie Alfa to już model który na rynku już jest od jakiegoś czasu i napewno nie jest hitem rynkowym a ciekawostką na drodze. Alfa GTV to dopiero był sportowy wózek i przebijał konkurencję a GT totalna porażka.
    Natomiast Peugeot 407 Coupe pomimo że też nie lubię przodu to w modelu coupe ten przód prezentuję się o niebo lepiej niż normalna wersja. Ogólnie Peugeot ma coś ze sportowca. To Auto dobrze się prezentuję. Design mi się podoba. Jeden z lepszych aut Peugeota.
    Ja byn porównał 407 Coupe z BMW serii 3 Coupe. Był by pojedynek tytanów A w tym pojedynku Alfa nie ma szans.

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Może porównanie nie jest do końca szczęśliwe gdyż Alfa powinna niedługo doczekać się zmiany warty a Peugeot to nowa konstrukcja. Z drugiej strony ciężko znaleźć coś sensownego dla francuza.

Ja wybiorę Alfę. Urzeka mnie swoją sylwetką. Ma znakomite silniki, dobre zawieszenie i jest dobrze wyposażona. Zaskakuje mnie tylko zdanie o miernej jakości wykończenia. Jak dotąd spotykałem się z opiniami, że AR poczyniła tak znaczny postęp, że nie odbiega zbytnio od czołówki tej klasy. Poważniejszy minus może stanowić jedynie wiek konstrukcji i związane z tym słabsze wyniki zderzeniowe.

Ad. Peugeot - czekam, aż zobaczę go na żywo. To, co oglądam na zdjęciach zupełnie do mnie nie przemawia. Nie mam nic do szerokiego rozdziawionego ryja. Ale już do wydłużonego nienaturalnie pyska mam. W ogóle projektanci nie popisali się rysując sylwetkę tego coupe. Ma beznadziejne proporcje. Zbyt długie zwisy nadwozia wyglądają komicznie, by nie napisać, że beznadziejnie. Wnętrze również nie zachwyca. Silniki też nie stanowią jakiejś rewelacji. Ja osobiście nie przepradam za silnikami o pojemnościach rzędu 2,2. Wolę albo mocną 2,0 albo już 2,5.

Wydaje mi się, że Alfa da więcej przyjemności z jazdy. Peugeota wybiorą raczej osoby, którą wolą spokojną jazdę. Alfa jest dla ludzi dynamicznych, cieszących się życiem.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BABELEC
    Ja osobiście nie przepradam za silnikami o pojemnościach rzędu 2,2. Wolę albo mocną 2,0 albo już 2,5.
    Te dwa silniki to jedyne ktore sa do siebie podobne parametrami.Mogłem porownac v6 ale ich osiagi sa rozne.Alfa 3.2 240koni a peugeot 3.0 211 koni. Peugeot w takim starciu nie ma szans gdyz przyspieszenie od o do 100 kształtuje sie na poziomie 6,7 w alfie i 7,8 w peugeocie.A deasle to juz zupełnie inna bajka.

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Rozumiem Twój zamysł. Wyraziłem tylko swoją opinię o tym konkretnie silniku Peugeota.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

a zle cie zrozumiałem teraz juz wiem o co ci chodzi ale w sumie dalej cie nie rozmumiem.Dlaczego ci sie nie podoba pojemnosc 2,2.Przeciez taki silnik jest lepszy niz 2.0 bo da sie wiecje z niego wyscisnac i ma wiekszy moment obrotowy.W hondzie accord jest 2.4 4 cylindry 190 koni i jest to na pewno lepszy silnik niz jakas wyslilona na max 2.0 180 koni takie jak np.w peugeocie 206 rc czy 2.0 turbo 200 koni z astry czy golfa.

Domyślnie

Ja bez wachania brał bym Alfe Romeo... Osiagi podobne, roznice w predkosci czy przysiepszeniu do detale, ale spalanie, to mimo wszystko troche groszy w kieszeni, a jesli mowa o groszach to i troszke tanszy. Ale zeby nie bylo ze tylko przez takie detale wybieram GT - Peugeot jest ochydny Jak juz pisalem w temacie o 608, te nowe mordy sa obrzydliwe, a szkoda bo tyly sa piekne.... A GT jest piekny pod kazdym wzgledem, widuje go dosc czesto, bo ktos na osiedlu jest wlascicielem i na zywo wyglada nawet lepiej

Domyślnie

ja wybralbym alfe romeo GT. jest bardziej sportowa z wygladu niz peugeot.
    wnętrze równiej jest ladniejsze w alfie niz w peugeocie.

Uprawnienia umieszczania postów