Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Wyłączenie ABS - Golf 5 Plus

Domyślnie

Dokładnie tak. Jeżeli padnie Ci bezpiecznik od świateł, to przestaną świecić. Tak samo jest z ABS-em. W aucie z ABS-em nie ma urządzenie rozdzielającego siłę hamowania na poszczególne koła i osie, bo tą rolę pełni układ. Jak układ padnie ( np. spali się bezpiecznik ) to może się okazać, że zbyt duża siła pójdzie na tył - wiesz co to oznacza, prawda ? Tak na chłopski rozum napisałem...

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar bartek1

Domyślnie

VectorOPC, nie mam pojęcia jak to jest w moim autku bo generalnie daleko mi do zawodu mechanika samochodowego. Z tego co piszesz, hamulce zależą od elektroniki i nie ma możliwości żeby działały poprawnie gdy ta jest uszkodzona.

Z tego co podaje Wikipedia - Podstawowe elementy układu ABS (czteroobwodowego)
    - Czujniki prędkości obrotowej kół jezdnych (działające na zasadzie indukcji magnetycznej, bez zużywających się elementów mechanicznych)
    - Elektrozawory regulujące ciśnienie w obwodzie każdego koła (elektrozawory z wyłączonym zasilaniem nie wpływają na pracę układu hamulcowego)
    - Centrala sterująca

może wynikać, że układ hamowania z ABS to normalny hydrauliczny układ hamowania z dodatkowymi elektrozaworami, które w razie potrzeby aktywują się i regulują ciśnienie. Może różnie bywa w różnych wersjach ABS?

Trochę przeraziła mnie wizja układu hamulcowego, w którym nie ma "sztywnego sprzęgu" między hamulcem a dociskiem szczęk, ale skoro to na dziś dzień standard.

Auto
    Citroen Xantia 2.0 TCT

Domyślnie

Po wyłączeniu bezpiecznikiem ABS-u będziesz miał problem z balansem hamulcy, tył będzie się blokował. Układ jest tak zaprojektowany, żeby ABS zajmował się rozdziałem siły hamowania. Lepiej zostawić i nauczyć się hamować z.

EDIT:

Post z racingforum.pl

Ictus
    Sun, 12 Oct 2008 - 14:04
    podepne sie z takim problemem... dzisiaj odlaczylem abs metoda "bezpiecznik" i cos sie z balansem popierrr... tyl na dohamowaniach strasznie szybko blokuje... co prawda wywalilem z tylu kanape.. zapas i inne graty ale to ok 40kg tylko wiec nie powinno byc az tak...
    dodam ze z przodu siedza Green stuffy a z tylu jakis no name
    piechur
    Sun, 12 Oct 2008 - 15:37
    Powiedzialbym ze to raczej normalny objaw po odpieciu abs'u bezpiecznikiem. W samochodzie z absem zwykle nie ma mechanicznego korektora hamowania, tylko centralka abs odpowiada za korekcje sily hamowania na tylna os i odpowiedni balans.

Awatar bartek1

Domyślnie

No tak, z tego co piszecie wynika że nie ma wyboru i pozostaje się oswoić z tą całą elektroniką

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że ESP jest w jakiś sposób sprzężone z ABS
    Mają ten sam sterownik.

Auto
    Chevrolet Evanda, Polonez

Domyślnie

W moim poprzednim autku miałem uszkodzony jeden czujnik ABS i od czasu do czasu podczas trafienia jakieś nierówności lubił się wyłączyć, ale nie zauważyłem po brakiem działania ABS nic niepokojącego. ABS TC ESP wykorzystują te same czujniki bo dokonują korekcji po różnicy prędkości obrotowej kół. Nie chce mi się wierzyć aby nowe auta nie miały korektora siły hamowania, bo wystarczy w dobrą dziurę wpaść i po ABS, byłoby to trochę nie bezpieczne rozwiązanie

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Sprawa z korektorem nie jest jednoznaczna - zależy to pewnie od konkretnego modelu.
    1. W razie wykrycia jakiejkolwiek awarii układ elektroniczny taki jak ABS/ESP czy sterowanie poduszkami powietrznymi jest dezaktywowany (dzieje się tak dlatego, że niesprawny stwarza większe niebezpieczeństwo niż niedziałający).
    2. VW Golf to nie F-117 żeby elektronika była niezbędna do funkcjonowania.
    3. Podczas różnego rodzaju samochodowych imprez amatorskich, w których uczestniczę właściciele nowocześniejszych samochodów wyposażonych w ABS (np. Impreza) bardzo często wyjmują jego bezpieczniki, gdyż uznają, że jazda bez ABSu jest efektywniejsza.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Auto
    Audi 80 B4 Avant

Domyślnie

ABS tylko przeciwdziała blokowaniu sie kół co wy juz panikujecie z rzucaniem auta jak szmatą...? Jak ktoś ma blade pojecie o jeździe autem i delikatnym hamowaniu na śliskim to bez problemu to ogarnie. Najgorsze to ze fachowcy zalecają wciskanie pedału hamulca do oporu w samochodach z ABSem, co na lodzie moze wydluzyc i to znacznie drogę hamowania.
    Z drugiej strony w hamowaniu silnikiem i delikatnym/pulsacyjnym ABS nic nam nie przeszkadza, sam to testowałem w Sprinterze (5,5T dop. masa całkowita) - na lodzie hamując silnikiem i delikatnie obchodząc sie z pedałem hamulca pojazd zatrzymywał sie o wiele szybciej niz z wciśniętym do oporu hamulcem i ABEsem.

Uprawnienia umieszczania postów