Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: podniesienie mocy silnika

Awatar kCk
    Auto
    207 '10 & Clio '11

Domyślnie podniesienie mocy silnika

Mobile i Mobilki, od jakiegoś czasu użytkuję służbowo (i do celów prywatnych) Puga 207 z mocarnym motorem 1.4 hdi. W związku z jego zniewalającą mocą od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie aby zwiększyć trochę możliwości lwa. Tylko tutaj pojawia się problem, ponieważ auto jest nowe, leasingowane i oczywiście na gwarancji - a o ile się orientuje, to chip tuning jest ingerencją w oprogramowanie silnika co majstry w ASO przy najbliższym przeglądzie na pewno wykryją (tak mi się wydaje, na tuningu w ogóle się nie znam). W związku z tym mam pytanie, czy znacie jakieś inne metody jak "stjuningować" silnik i obejść rzeczy o których wspomniałem?

pozdrawiam

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Zamiast ingerować chipem w kompa, możesz wpiąć się do wiązki za pomocą boxa. Co prawda przyrosty mocy będą mniejsze, ale przed przeglądem wypinasz box ze złącza i masz znów serię.
    http://vtech.pl/ceny
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar kadil...
    Auto
    730 e32, kx 250, sc 1.1 rally

Domyślnie

Tak jak dani napisał, tylko taką masz możliwość, ale jeszcze jedną zmiane map w kompie poprzez złącze diagnostyczne w autach po 2003r, bo tam już miałeś nowsze sterowniki. Ale jeśli póżniej bedzie jakaś usterka (nawet nie związana z tuningiem) to gwarancja tego nie obejmie.
    Dlatego inwestuj w boxa jak nie szkoda Ci chajsu, szukaj na ebay, nieraz okazyjnie jakiegoś boxa możesz znaleść bo te z vtechu za 15km, płacisz 1300zł, a z auta rakiety nie zrobisz.

Awatar senbonzakura
    Auto
    BMW E60 525i tuned

Domyślnie

A nie lepiej zamiast grzebać przy dawce paliwa po prostu zwiększyć mu dolot powietrza? Boxy też są inwazyjne - nie znam oferty do Peugeota, ale są modele, które można z poziomu fotela kierowcy za pomocą określonego schematu - przełączać między mapami i włączyć opcję 0 performance etc., która zeruje info i powoduje, że zestaw jest niewidoczny dla komputera diagnostycznego i to akurat nie jest złe, ale bo ja wiem czy warto. Wg mnie lepszym wydatkiem jest dedykowany układ dolotowy jakiejś znanej marki ze ścianą grodziową chroniącą dolot od ciepłego powietrza. Nie znam tutaj także oferty do Peugeotów, ale warto poszukać. Zawsze możesz wrócić do seryjnego filtra powietrza.

Domyślnie

Podczas gwarancji zalecam boxa, a potem chiptuning - ten silnik ma naprawdę duży potencjał. 5 lat temu, gdy miałem Forda Fusiona, robił on za samochód testowy dla V-techu - firma wówczas pracowała nad oprogramowaniem dla Wolfa i potrzebowała auta do testów (mój "Fazi" był sprowadzany, więc chętnie się zgodziłem). W zamian za współpracę i wymianę informacji podczas testów za darmo otrzymałem "wzmocnione" oprogramowanie.

Seria po hamowaniu wykazała 72,8 KM i 175 Nm. Pierwsza próba po zmianie softu to 76,7 KM i 193 Nm. Druga próba znacznie lepsza - 85 KM i 200 Nm. Trzecia, próba wytrzymałościowa, to efekt 96,3 KM i 213 Nm, jednak przy zachowaniu tej modyfikacji na pewno wskazany jest montaż intercoolera i/lub wymiana turbosprężarki. Dla bezpieczeństwa (i ogólnego zadowolenia) zostaliśmy przy STAGE II - 85 KM i 200 Nm.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Wywal kanape:P Ja miałem 206 z tym HDI i bez tylnej kanapy zapylał aż miło

BOX nie jest zły ale szukałbym używki... BOX to BOX... urządzonko które po prostu daje większą dawkę paliwa i to wszystko... W zasadzie to wartość czegoś takiego to kilka złotych.

Cytat Zamieszczone przez senbonzakura Zobacz posta
    A nie lepiej zamiast grzebać przy dawce paliwa po prostu zwiększyć mu dolot powietrza?
    To bardziej może zaszkodzić niż pomóc.

Boxy też są inwazyjne
    Są szkodliwe ale nie inwazyjne.

- nie znam oferty do Peugeota, ale są modele, które można z poziomu fotela kierowcy za pomocą określonego schematu - przełączać między mapami i włączyć opcję 0 performance etc., która zeruje info i powoduje, że zestaw jest niewidoczny dla komputera diagnostycznego i to akurat nie jest złe, ale bo ja wiem czy warto.
    To nie są typowe BOXy. Bo one jak sam napisałeś modyfikują już mapy czyli większość parametrów... masz kilka programów w tym powrót do serii... Ale takie zabawy zawsze pozostawiają ślad i jak ktoś się uprze to to wykryje. Wadą tej metody jest to że w zasadzie wgrywasz uniwersalne programy... jednemu pomoże innemu bardziej zaszkodzi niż pomoże.

Wg mnie lepszym wydatkiem jest dedykowany układ dolotowy jakiejś znanej marki ze ścianą grodziową chroniącą dolot od ciepłego powietrza. Nie znam tutaj także oferty do Peugeotów, ale warto poszukać. Zawsze możesz wrócić do seryjnego filtra powietrza.
    Jak pisałem taka zmiana może więcej zaszkodzić bez programu... Albo spadkiem osiągiem albo wzrostem... spalania.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

A nie lepiej zamiast grzebać przy dawce paliwa po prostu zwiększyć mu dolot powietrza?

O jakim dolocie mówisz?? Przeciez to nic nie da na takim poziomie modyfikacji! Nie wspominając o fakcie, że żadnego dedykowanego dolotu do Puga 207 1.4HDI nie dostaniesz. Można ewentualnie założyć większy intercooler ale i tak później trzeba to wystroić, ale nie przy użyciu boksa tylko nowego programu.
    W opisywanej sytuacji boks to jedyne sensowne rozwiązanie choć i tak nie przyniesie spektakulranych różnic ale wrost mocy powinien być odczuwalny.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Uprawnienia umieszczania postów