Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jaki dostawczak do 3,5tony

Auto
    VW GOlf II

Domyślnie Jaki dostawczak do 3,5tony

Witam wszystkich mam potrzebe kupic auto dostawcze do 3,5 tony ogólnie będzie nim wożony mały sprzet RTV - AGD bez lodowek, pralek itd Tutaj moje pytanie jakie rozsadne auto moge kupic za ta kwote napoczatku myslalem o Renault Master ale za 10 tyś a co ogolnie z Vito, citroen Jumper-Boxer ? Lub cos innego rozspadnego a czy warto brac w Turbo czy zwykly diesel wystarczy ? Wielkosc średniaczek lub maxi.

Pozdrawiam

Domyślnie

rdza w vito jest nie do opanowania

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Za 10 tys zł możesz poszukać Hyundaia H1 - w wersji ciężarowej powinien spełnić założenia, do tego dobry silnik 2,5l.

Jak wspomniał VectorOPC omijać Vito, bo rdzewiały na potęgę. Radzę też omijać VW T4, ponieważ większość to wyeksploatowane trupy (zwłaszcza w tym przedziale wiekowo-cenowym)

Awatar luk
    Auto
    zmieniam

Domyślnie

Za te pieniądze są tylko mocno wyeksploatowane samochody. Patrz na blachy i ogólnie silnik. Boxer, t4, vito, transit, wszystkie dobre. Sam polecam t4 z silnikiem 2,4d. Nie do zajeżdżenia.

Auto
    VW GOlf II

Domyślnie

Dzieki za odp a co do Opla movano, Mastera i Citroeny? Ogolnie ten H1 nie jest zly ale niski bardzo :/ a cos trzeba wlozyc w auto To vito odrazu skreslam. Poczatkowo glownie skupialem sie na Masterze a teraz to juz sam nie wiem.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ja bym się skupił na trojaczkach Jumper/Ducato/Boxer- proste, ładowne, trwałe i tanie w eksploatacji.
    Master też jakościowo jest ok ale na II generację nie starczy a pierwsza to prehistoria więc odpuściłbym sobie
    Vito rdzewieje i jest mniej ładowne ale jest ok, pod względem mechanicznym chyba najlepszy ze wszystkich tu wymienionych z tym, że za 10tys. będzie w zdecydowanie najgorszym stanie więc też bym odpuścił.
    T4 rdzewieje też jest mało ładowne a w dodatku awaryjne(przynajmniej 1.9 TDI choć jakość całego samochodu jest po prostu słaba)- skreśliłbym z góry.
    Z H1 nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem ale to Hyundai więc stosunek ceny do tego co oferuje powinien być najlepszy a samochód najmłodszy a co za tym idzie najmniej wyeksploatowany.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 13-12-2010 o 17:49

Auto
    VW GOlf II

Domyślnie

Ouu Dżonson niezle dzieki Ogolnie mastera 99~+ za okolo 11tys tez sie kupi jakiegos tak patrze wlasnie. To ogolnie najlepiej rozgladac sie w Jumperach, Ducato i boxer ? a brac HDI silnik czy zwykly diesel ? bo to najwazniejsze hehe

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    T4 rdzewieje też jest mało ładowne a w dodatku awaryjne(przynajmniej 1.9 TDI choć jakość całego samochodu jest po prostu słaba)- skreśliłbym z góry.
    Hmm...a ja bym sobie odpuścił kierowanie się takimi opiniami. Wiele firm budowlanych posiada w swojej flocie do dzisiaj T4, a u mnie ma także jedna firma oczyszczająca miasto. Mój brat też kiedyś wypożyczył T4 do swojej firmy budowlanej. Nie widać na nich rdzy, chyba wszystkie T4 tam pracujące to TDI. Użytkowane są codzienne, naprawdę w ciężkich warunkach. Wożą najróżniejsze materiały i ludzi. U mnie naprawdę tych T4 jeździ jak mrówek. Gdyby były takie złe już dawno wiele firm by się ich pozbyło. W końcu kto bawił się w ciągły naprawy auta, które ma im pomagać w prowadzeniu biznesu. Naprawdę trzeba dobrze poszukać bo fakt, że większość egzemplarzy jest "wymęczonych". Jednak to są wytrzymałe samochody.
    Jednak Ducato to też świetna propozycja. Mam kontakt ze znajomym, który jest kierowcą w piekarni. Jeździ m.in. Ducato i nigdy mu nie sprawiała problemu. Tyle jeśli chodzi o moje obserwacje.
    Z dostawczaków, które jeździłem to tylko stare Vito i "Kaczka". CHyba tak starych aut nie szukasz.

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Z aut tego typu tylko VW. Zgadzam się z opinią że w Vito rdza jest nie do opanowania, a co do Hyundaia H1 to nie wiem jak z częściami. Znajomy w zakładzie kamieniarskim używa T4 1,9td 96 i LT 2,5TDI 99 i poza przeglądami nic!!! Absolutnie nic (z turbo też nie miał kłopotów). Oba kupił już 6 i 7 lat temu i naprawdę jest zadowolony. Sam kilka razy prowadziłem LT i nie ma się do czego przyczepić. Sprawdzone silniki i mechanizmy przemawiają za VW a z dostępem do części nie powinno być absolutnie żadnych problemów.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Hmm...a ja bym sobie odpuścił kierowanie się takimi opiniami.
    Opinie z pierwszej ręki(od mamy) z 8 letniego użytkowania T4 1.9TDI od nowości.
    Uważam, że akurat z tego powodu mam największe podstawy by wystawić mu taką a nie inną opinię.
    Bo reszta z tego co widzę to albo jechała parę razy T4 albo ktoś im powiedział wiec to kierowanie takimi opiniami bym sobie odpuścił, bo co innego przejechać się a co innego widzieć ten sam samochód w codziennym użytku przez 8 lat i 400tys. km.
    A mamie wierzę dużo bardziej niż Wam wszystkim razem wziętym
    Poza tym też mam znajomych którzy jeżdżą lub jeżdzili T4, nie wiem czym dla Was jest niezawodność ale to akurat chyba ostatnia cecha o którą można ten samochód posądzić, no chyba, że wystarcza Wam, że w ogóle samochód ruszy z miejsca i już można go chwalić za niezawodność
    Polecam Mastera, od 6 lat i 300tys. km pracuje u mamy i naprawdę niezawodność stoi na wysokim poziomie, wymieniane wyłącznie elementy eksploatacyjne + co jakiś czas coś w zawieszeniu, jest też Jumper niby bezawaryjny(ale nowszy bo niecałe 4 lata i niewiele ponad 150kkm) ale gorzej się nim jeżdzi.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 18-12-2010 o 10:55

Uprawnienia umieszczania postów