Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [opinie] Toyota Supra MK4

Awatar Fester

Domyślnie [opinie] Toyota Supra MK4

produkcja 1993-2002

Toyota Supra

silnik 2JZ-GE
    R6/24 zawory/poj.3,0l/220KM

osiągi
    0-100Km/h - 6,8s.
    V-max - 230Km/h

Toyota Supra Twin Turbo

silnik 2JZ-GTE
    R6/24 zawory/poj.3,0l/320KM
    Posiada dwie turbosprężarki Hitachi CT-12B

osiągi
    0-100Km/h - 5,1s.
    V-max - 250Km/h(bez elektr. ograniczenia 280Km/h)

niestety nie posiadam zdjęć
    Wchodzi facet do samolotu, a tam zakaz pływania lecz on dalej drzewo rąbie!!
    Jaki z tego morał???
    Nie wsadzaj roweru do lodówki bo ci trampki do wody wpadną!!

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nikomu nic przez poł dnia sie nie chciało napisac.Ale lipa ??:
    Samochod chyba juz kutowy.Dalej marzenie wielu ludzi.Wydaje mi sie ze sylwetka jest ponadczasowa.Swietny materiał na tuning optyczny a twin turbo na mechaniczny takze.Szkoda ze ma takie problemy z trakcja i nawet z 1000 koni pod maska nie moze poradzic sobie z duzo słabszymi do siebie.
    Ma tez pieke wnetrze.Typowo sportowe bez zbednych drewienek i popierdułek.Kokpit skierowany na kierowce.Wszystko pod reka.
    Sobie bym wybrał wersje wolnossaca z automatem. Tak do bujania sie.Mniej spala a turbiny w mocniejszym silniku sa dosc awaryje.Jak by trzeba było przycisnac to i tak jest czym.

Auto
    *

Domyślnie

Japonia, jaskrawe kolory, światełka, ogólnie to ja traktuje wozy tego pokroju jako maszyny nie jako samochody, ale jako maszyny, bo tak na prawdę nie ma tu nic charyzmatycznego tylko wyciskiwanie maksymalnej mocy, jeżdżą nimi bejsboliści i wszędzie jest kojażone z wieśniackim i tandetnym 2f2f, optycznie Supra nigdy mnie nie pociągała, nie ma tu w sumie nic niesamowitego, lampy jak oczy trzmiela, tył też kombinowany, sylwetka niczym pociągnięcie jednej lini na papierze.
    Nic innego jak auto zrobione dla drifterów którym się podnieca całe USA i Europa bo jest to modne.
    konto zamknięte

Awatar v40
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Aston Martin Lagonda
    lampy jak oczy trzmiela, tył też kombinowany, sylwetka niczym pociągnięcie jednej lini na papierze.
    Niee...
    Stylistycznie Supra jest na bardzo wysokim poziomie. Co z tego, że 'japoniec'? Kraj pochodzenia nie jest przecież najważniejszy.

'sylwetka niczym pociągnięcie jednej linii (...)'
    A czy nie o to przypadkiem chodzi? Miękka, ponadczasowa linia. Ideał do tuningu optyki. Duże, wieloszprychowe felgi, ciemny metallic i skóra, po prostu piękne auto. Nic dziwnego, że ma duże grono fanów.

To jest tylko moje zdanie. Tobie się nie podoba? Nie szkodzi. Ja lubię.

Cytat Zamieszczone przez Aston Martin Lagonda
    wieśniackim i tandetnym 2f2f,
    O, że 2f2f jest tandetne, to się zgodzę.
    Oficjalne, największe polskie forum Pixelcars- Dołącz do nas! www.MangaCars.pl

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

W sumie to nic do tego auta nie mam, design jest nawet przyzwoity, tył jest ciekawy, linia boczna też, jedynie przez reflektory wygląda jakby był "niewyspany".
    Najbardziej przeszkadza mi w nim własnie skojarzenie 2f2f i tym wiejskim tuningiem - nienawidze czegos takiego

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Ja moge tylko powiedzec, ze ten samochod z zadnej strony nie pasuje do mojego gustu, wiem ze osiagi sa swietne, ze to juz prawie kultowa bryka jak Nissan Skyline, wiem rowniez ze jest czesto poddawany tuningowi... Ale chocby nie wiem co by z nim robic i tak nie podoba mi sie... Tak to juz jest. Ja wychodze z takiego zalozenia, ze na pierwszym miejscu stawiam osiagi (tak jak wiekszosc), ale co mi po samochodzie, ktory mi sie nie podoba? Jesli samochod jest brzydki (a do takich tego zaliczam), to nie ma nawet mowy, zebym sie do niego przekonal... Ale jak zawsze wyglad to kwestia gustu

BeeMiX
    Guest

Domyślnie Re: Toyota Supra MK4

Cytat Zamieszczone przez Fester
    silnik 2JZ-GE
    R6/24 zawory/poj.3,0l/220KM
    W Lexusie mam ten sam silnik (tylko moc 212KM), chodzi cudownie, bardzo zrywny, cechuje się wysoki momentem obrotowym przy niskich obrotach i dość wysoką mocą na ''górze''. Bardzo udana konstrukcja ponieważ był montowany bodajże do końca produkcji II gen GS300. Tato wymienia olej co ok. 20-30 tyś km i tylko olej. CO do osiągów nie jestem do końca pewien ale coś ok. 7,5-8 s. do 100km/h (zdziwił nie jednego "wyścigowca"). Sama Supra nie podoba mi się, jak wszystkie japońskie konstrukcje przed 2000.

Domyślnie

Hmm sczerze mowiac to nie lubie Toyoty Supry,nie podoba mise,mzoe dlatego ze zle mi sie nie gralo w NFS Underground,strasznie znosila ja na zakretach,silnik ma bardzo dobry,dobre przyspieszenie lae jakos mnie to nie przekonuje!

Awatar Wielbłąd
    Auto
    sępie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez leopard
    mzoe dlatego ze zle mi sie nie gralo w NFS Underground,strasznie znosila ja na zakretach,
    Taaa akótat ta gra ma bardzo wiele wspólnego z realnym zachowaniem sie pojazdu :lol: :lol:

Co do Supry to ja bardzo lubie to auto. Mam do niego sentyment. Bardzo mi sie podoba ale w zadnym wypadku nie trawie Wieś Tuningu tego modelu (niestety ich jest dosc sporo ) Bardzo podoba mi sie fkt, że Supre bardzo dobrze sie tuninguje. Niestety znalesc nie katowany egzemplaz graniczy z cudem ??: ??:
    To nie ja byłam Ewą !

No popatrz jak jest pięknie.

Domyślnie

jak czytam ten temat to przypomina mi się artukół w jeden z gazet

Pewien gość z Norwegi będąć w komisie chcąc kupić jakieś autko ( nie pamietam jakie wkażdym bądź razie mniejsze od supry pod względem silnika ), zobaczył stojącą w krzakach rozbitą Supre.
    Oczywiście jak to z Suprami bywa, odrazu żuciłą na niego urok
    Facet miał zamiar odrestaurować auto do ostaniej śrubki.
    Niestety przy końcu renowacji złapał Zonka. Nigdzie niemógł znaleść jedenj malutkiej części za 5 dolarów. Szukał, jeździł po całym świecie ( dosłownie ).
    Części nie znalazł.
    Postanowił więc poddać Toyotke gruntownemu tuningowi. I tak jak przedtem skrzętnie wszystko kompletował tak teraz wszystko wymieniał.

Doprowadziło to do tego ze obecnie koleś ma swoją firme tunigową i dzięki znajomościom zawartym podczas renowacji ma wyłąćzność na handel częsciami pewnej Japońskiej firmy ( nie pamiętam jakiej :damn: )
    i każdy zrobiony grosz wkłada do swojej ukochanej ( samochodu oczywiśćie )

A morał jes taki że czego byś nie robił to i tak jeśli raz zawarłeś więź z Suprą to się od niej nie uwolnisz. I będzie z nią podobnie jak z kobietą.
    Przebije serce, przedziurawi kieszeń i wyjdzie bokiem ( w tym wypadku zabije ), ale i tak ją bęziesz ją kochał

Uprawnienia umieszczania postów