Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Focus vs. Golf

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie Focus vs. Golf

Witajcie!

W najbliższym czasie zbliża się osiemnastka i prawo jazdy.. W związku z tym, również zakup samochodu. Samochody zawsze bardzo mnie interesowały, w związku z czym już od pewnego czasu wszystkie zarobione pieniądze odkładałem właśnie na "ten dzień"

Zawsze myślałem, że przy zakupie pierwszego auta będę się kierował tylko i wyłącznie radością z jazdy oraz osiągami. Jednak od jakiegoś czasu startuję z tatą (ja pilotuję) w Pucharze Classicauto - więc w domu jest już jedno auto, które służy tylko i wyłącznie do dawania radości z jazdy, "wyszalenia się". Dlatego chciałbym, aby moje auto do jazdy na co dzień było możliwie ekonomiczne i praktyczne w codziennej eksploatacji, oczywiście w granicach rozsądku. Chcę, aby nie za dużo paliło - po prostu, uwielbiam jeździć, a przy moich skromnych na razie zarobkach w różnych pracach dorywczych, chciałbym móc jeździć jak najwięcej

Nadarza się okazja, aby wykupić samochód ze znajomej floty aut (znajomej, także proszę nie pisać np. o nierealności przebiegów).
    Dwie najciekawsze propozycje to:

- Ford Focus hatchback 1.6 TDCi 90KM, rocznik 2007, przebieg: 56 tys. km.
    - VW Golf V hatchback 2.0 TDI 140KM, rocznik 2006, przebieg: 96 tys. km.

Właściwie tylko te dwa auta wchodzą w grę. Pytanie - które będzie lepszym wyborem.

Do czego auto będzie służyło? Dużo jazdy miejskiej, co jakiś czas wypady za miasto na działkę. Natomiast w zimie - dość często będę jeździł trasę ~350 km w góry (uczę ludzi jeździć na nartach).

Do Focusa przekonuje mnie przede wszystkim legendarne już prowadzenie tego auta - wszyscy wychwalają pod niebiosa. Da więcej radości w zakrętach. Pytanie, czy to nie jest za słaby silnik do tego auta? 110KM po chipie.. No i spora zaleta - przebieg. Miałem okazję obadać dokładnie te auta, i jakość wykonania wnętrza na minus w stosunku do Golfa. Jest też głośniejszy od Golfa, co przekłada się na mniejszy komfort w trasie. Auto rok młodsze.

Teraz Golf - mniejsza radość z jazdy po zakrętach, ale sporo mocniejszy silnik. O całe 50KM. Jeśli Focusa by zchipować, to różnica się zmniejsza (szczególnie mając na uwadze 100kg nadwagi Golfa), ale, idąc dalej tym tropem - Golf po chipie będzie jeszcze mocniejszy.. Lepsza jakość wykonania od Focusa, ale troszkę większy przebieg. Auto rok starsze.

Gdybym nie miał w domu auta, którym jazda daje sporo frajdy, i można się za jego kierownicą wyszaleć, to pewnie przeważyłby silnik Golfa. Ale sytuacja jest inna, tak więc pytanie, czy Focus z tym silnikiem (ewentualnie po chipie na 110KM) nie będzie po prostu zbyt ospały? Naprawdę trudny wybór, mam mętlik w głowie.

Jeszcze dwie rzeczy, na koniec:

1. Mam jako takie doświadczenie za kierownicą auta na torze (wiem, że do ruchu miejskiego ma to małe odniesienie, ale myślę tu o oswojeniu się z mocą) i spore na motorze (motocross od 9. roku życia), tak więc myślę, że będę w stanie "okiełznać" tę moc - proszę nie pisać, że na początek to tylko Cinquecento 700.

2. Tak, jak już pisałem, w grę wchodzi tylko jedno z tych aut.

Uff, ale się rozpisałem... Dziękuję z góry za pomoc.
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Golf z tym silnikiem z tego okresu to nie jest dobry pomysł.
    Na forum wielokrotnie pojawiały się już informacje o legendarnej i potwierdzonej awaryjności jednostki 2.0 TDI właśnie z tego okresu produkcji.

PS. Jeśli można wiedzieć, to czym startujecie w pucharze CA? O jaką załogę chodzi?

Auto

Domyślnie

Hmm.. Czytałem o 2.0 TDI z początku produkcji, ale myślałem, że 2006 to już nie dotyczy.. A jednak, szkoda. Czyli kolejny argument na korzyść Focusa.

P.S. Odpowiedź na pytanie w PW.
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Auto
    -

Domyślnie

A ceny podobne?
    Ten silnik w Golfie to niebezpieczny wybór...

Auto

Domyślnie

Jeśli chodzi o ceny - jeszcze nie mam dokładnej kalkulacji, znam tylko rząd wielkości - Golf będzie droższy. Niemniej jednak, jestem skłonny kupić auto droższe (Golfa), o ile będzie warte dopłaty.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Moje BMW 130i - klik

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

z tym silnikiem nie bedzie

Auto

Domyślnie

Skoro ten 2.0 TDI jest taki ryzkowny to napiszę o jeszcze jednej opcji, którą z początku odrzuciłem ze względu na przebieg: Golf V 1.9 TDI 105KM, rocznik 2007, przebieg: 132 tys. km.

Tak więc, rozważam pomiędzy:

- Ford Focus hatchback 1.6 TDCi 90KM, rocznik 2007, przebieg: 56 tys. km.
    - VW Golf V hatchback 2.0 TDI 140KM, rocznik 2006, przebieg: 96 tys. km.
    - VW Golf V hatchback 1.9 TDI 105KM, rocznik 2007, przebieg: 132 tys. km.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Moje BMW 130i - klik

Domyślnie

90KM w Focusie to jakieś nieporozumienie. Może jakoś działa w autach klasy B ale w przypadku samochodu tej wielkości 1.6 TDCI 109KM lub 1.8 TDCI 115KM są tym zadowalającym rozwiązaniem, które pozwala na ludzkie podróżowanie.

Auto

Domyślnie

Też mi się wydawało, że przy 90KM będą duże braki mocy.. Dlatego biorę pod uwagę chiptuning, wtedy jest to co najmniej 110KM. Pytanie tylko - czy jeździ wówczas podobnie, jak 1.6 TDCi 109 KM - czy one mają te same skrzynie biegów? Czy w mocniejszej wersji nie ma przypadkiem 6-biegowej skrzyni, która ma inne przełożenia?
    Pozdrawiam,
    Paweł

Moje BMW 130i - klik

Domyślnie

Nie wiem czy coś się zmieniło od 2007 roku ale obecnie Focusy jeżdżą na pięciobiegówkach przy 90 i 109KM. Mogą to być jednak różne skrzynie, wtedy warto patrzeć na kod jaki nadał producent danej skrzyni. Dosyć wąski i niewielki moment obrotowy nie wróży niczego dobrego przy wypadach w kilka osób takim pojazdem.

Uprawnienia umieszczania postów