Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Focus vs. Golf

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Od 1750 do 4000tys. obr to nie jest wąski zakres jak na diesla.
    Poza tym spala ekstremalnie mało paliwa.
    Samochodem z tym silnikiem(lub bardzo podobnym bo ponoć 1.6 HDI w 2009r zmodyfikowali) moi rodzice przez pół roku zrobili 30tys. km i naprawdę przy normalnej jeździe nie brakuje mocy, a byliśmy nim w 5 na Chorwacji i nawet na autostradzie nie było problemów z niedobore mocy, często też jeździmy w góry i tam też nie ma problemu.
    Osiągi papierowe ma bardzo podobne do Octavii 1.9TDI 105 KM a dzięki bardziej liniowemu rozwojowi mocy i większemu zakresowi użytecznych obrotów subiektywnie sprawia wrażenie mocniejszego.
    Zresztą w codziennej jeździe od mojego 1.8 122KM PB w podobnie ważącym samochodzie jest żwawszy.
    Rakietą z pewnością nie jest ale wystarcza do "ludzkiego" podróżowania w zupełności.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 15-12-2010 o 19:25

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Dżony, Twoja wypowiedź trochę mnie podbudowała. Wynika z tego, że ten silnik nie jest aż tak adynamiczny.

Jest jeszcze pytanie - jak w realnym świecie kształtuje się spalanie (trasa/miasto) silników 1.6 TDCi 90KM, 1.9 TDI 105KM i 2.0 TDI 140KM?
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Domyślnie

Dżony...weź wróć do tej tabelki, którą pewnie znalazłeś na samar.pl, przeczytaj ją uważnie jeszcze raz, wróć tu i opowiedz jakie pierdoły wypisujesz. Moment tego silnika po 1750obr/min opada. przy 4000 mamy wartość maksymalnej mocy.

I NIE WIERZE, że z tym silnikiem nie mieliście niedoborów mocy na autostradach, szczególnie chorwackich...w 5 osób...szok. Jak 136konny focus przy trzech osobach już pozostawia trochę do życzenia....

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    I NIE WIERZE, że z tym silnikiem nie mieliście niedoborów mocy na autostradach, szczególnie chorwackich...w 5 osób...szok. Jak 136konny focus przy trzech osobach już pozostawia trochę do życzenia....
    Ale co rozumiesz przez "pozostawia trochę do życzenia"? W domu jest Audi A6 3.0 TDI quattro - ma 240KM i 500Nm dostępne w dość szerokim zakresie obrotów. Kiedy chce się naprawdę dynamicznie przyspieszyć lub wyprzedzić, on też ma niedobór mocy i pozostawia trochę do życzenia. Jednak można w ten sposób wymieniać w nieskończoność. Idąc tym tropem, na autostradzie każde auto będzie za słabe - mocy zawsze po jakimś czasie zaczyna brakować. Mi jednak chodzi o to, aby samochodem można było się komfortowo przemieszczać na co dzień. Od wrażeń sportowych jest w domu inne auto. I nie na autostrady, a na zakręty.

Inna sprawa, że "niedobór mocy" to sprawa bardzo subiektywna. Zastanawiało mnie jednak, czy to auto nie denerwuje swoją mocą na każdym kroku
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar sebekk
    Auto
    -

Domyślnie

Mój tata ma Kiię Cee'd 1.6 CRDi, która ma również 90 km i nie ma jakieś problemu. 4 osoby + cały bagażnik załadowany i samochód dawał rade. Żadnych zastrzeżeń.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Sorry za OT ale to samo mu chciałem napisać W każdym aucie po jakimś czasie brakuje mocy...

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

kojek pewnie, że tak.
    Żeby nie było, że w życiu nie jeździłem mocniejszym autem i dlatego uważam, że to 1.6 D 90 KM się jakoś odpycha to przytoczę tu cytaty dziennikarzy motoryzacyjnych którzy z pewnością mają porównanie do innych aut.
    "90 KM w aucie ważącym ponad 1300 kg to niespecjalnie dużo. Jednak o niedostatku mocy w „trzystaósemce" można mówić jedynie w momencie, gdy chcemy kogoś wyprzedzić, jadąc z prędkością powyżej 120-130 km/h. Wtedy Peugeot potrzebuje dość dużo czasu i miejsca oraz wyższych obrotów, przez co konieczna jest redukcja przełożenia. Poza tym, jednostka napędowa auta ma dobrą reakcję na gaz, jest cicha, równomiernie rozwija moc, a swój animusz traci po przekroczeniu 4000 obr/min."
    http://www.auto-motor-i-sport.pl/tes...sowy-8209.html
    Tu też możesz sobie posłuchać jeśli nie chce Ci się czytać, fragment o tym silniku w 307 od 5.30:
    " mało palił, fajnie jeździł. Można tym było jechać 180 na niemieckiej autostradzie i tak się jeździło jak była taka możliwość"
    http://www.tok.fm/TOKFM/0,94256.html?str=1
    czy:
    :Z dieslami jest podobnie, bo najtańszy ma 1.6l oraz 90KM, przez co nie można oczekiwać po nim cudów, ale i tak miło zaskakuje. Jeździ całkiem żwawo, choć nie czuć w nim nadmiaru mocy, a gdy się rozgrzeje to zdecydowanie cichnie i nawet wypad z rodzinką do Chorwacji nie powinien być dokuczliwy.:
    http://www.autocentrum.pl/peugeot/308/
    A Focus wagowo jest podobny lub nawet nieco lżejszy.
    Poza tym zależy do czego będziesz wykorzystywał ten samochód, jeśli do codziennej jazdy to w zupełności wystarczy a wątpię byś po kompakcie w dieslu oczekiwał czegoś więcej.
    W 1.6 HDI trasa od 3,7(ale jechałem sam i płynnie) do 5,2(ale samochód załadowany na full + zima) zazwyczaj oscyluje wokół 4,3-4,7 litra. Miasto to zależy jakie ale nawet w Warszawie trudno dobić do 7 litrów w mniejszych odpowiednio mnie np. w Kielcach lub Lublinie to 5,5-6 litra.
    Raz jeszcze napiszę, żeby nie było wątpliwości, ja nie twierdzę, że z tym silnikiem Focus będzie szybki ja twierdzę, że będzie wystarczający.
    Do prędkości 120-130km/h można żwawo i bezstresowo zabierać się za wyprzedzanie a więcej na nazsych trasach chyba nie potrzeba? przynajmniej ja szybciej po nich nie jeżdzę a na auostradzie można spokojnie jechać to 150-160kmh.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 15-12-2010 o 21:07

Awatar marian1978
    Auto
    FF III 1.6 125 KM

Domyślnie

miałem focusa II z silnikiem 1.8 tdci 115 km, bardzo zacnie to jezdziło, mysle ze zaczipowany 1.6 bedzie smigał podobnie. Moj miał skrzynie 5cio biegową,moze lepsza byłaby 6stka, ale tam na ostanim biegu bez redukcji mozna było tiry łykac, wystarczy, ze było 2 tys obrotów. Mam sentyment do fordów, mimo ze teraz jezdze autem z grupy VW, to bardzo lubie auta marki ford, miałem ich juz kilka i nigdy nie byłem zawiedziony. Teraz mam Skode Yeti i jestem srednio zadowolony.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nie wiem czy do jazdy po mieście diesel to dobry pomysł.

Auto

Domyślnie

Niestety, diesel do miasta to nie jest najlepszy pomysł. Ale mam okazję kupić te auta dość okazyjnie - w cenie troszkę poniżej rynkowej, a to auta z pewną historią. Dowiedziałem się dokładniej o te auta i trochę się pozmieniało, tzn. Golf 2.0 TDI okazał się kombi (dla mnie to na +), do tego jest jeszcze jeden Golf kombi - 1.9 TDI 105KM, 2007 (I rejstracja 2008.) z przebiegiem 150 tys. Sam już nie wiem..
    Pozdrawiam,
    Paweł

Moje BMW 130i - klik

Uprawnienia umieszczania postów