Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Focus vs. Golf

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

A to jest Highline? jak tak to przepraszam.
    W każdym razie w trendline zrobił na mnie gorsze wrażenie pod tym względem niż Golf IV i ogólnie nie zachwycił a wyciszeniem lub jego brakiem wręcz zdegustował.
    Ten samochód miał w wersji z którą dłużej miałem do czynienia czyli 1.6 PB 71DB przy 100km/h, pewnie dlatego właściciele Golfów tak zachwycają się wyciszeniem w VI bo tam jest 67DB przynajmniej w TSI, co ciekawe to nadal 2DB więcej niż ma mój niemal pełnoletni Mercedes czy Peugeot dla biedaków w dodatku w dieslu.
    A udana? miała duże problemy z korozją poza tym była nie lepsza nie gorsza niż główni konkurencji.
    To oczywiście tylko moje zdanie, każdy może mieć inne.

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    [...]Jestem natomiast ciekaw jak ogarniasz to E30. Osiągnąłeś już nim jakieś szczególnie miejsca czy startujesz tylko tak dla zabawy bez napinki gdzie się uplasujesz w ogólnej klasyfikacji? No i jaki silnik ma to E30?
    Jak ogarniam? Nauka, nauka i jeszcze raz nauka Jeżdżę dopiero od tego sezonu, od kiedy mam prawko (w zeszłym pilotowałem ojca). Na razie pod koniec pierwszej połowy stawki - zarówno ja objeżdżam mocniejsze auta, jak i jestem objeżdżany przez słabsze

Auto ma oryginalny (co jest w tej budzie już rzadkością) silnik 2,5 litra. 6 cylindrów, 170 KM. Mocy w sumie niezbyt dużo, na prostej rakieta to to nie jest, ale tajemnica tego auta tkwi w pokonywaniu zakrętów, bo w tej materii auto zostało naprawdę nieźle przygotowane Ma potencjał, którego ja jeszcze do końca nie potrafię wykorzystać, ale na ostatnim wyścigu mój ojciec objechał nią w generalce 911

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    [...]
    Nie rozumiem tylko dlaczego akurat Golf, sam przyznałeś, że Focus ma lepszy silnik i lepsze zawieszenie więc na co dzień byłby przyjemniejszy w użytkowaniu no chyba, że naprawdę nie mogłeś się w tym aucie odnaleźć, Golf V to akurat pod względem jakości wykonania czy wyciszenia jedna z najgorszych generacji Golfa IMO oczywiście, w ogóle moim zdaniem nieparzyste generacje Golfów są mniej udane niż parzyste.
    No niestety - w Focusie siedziało mi się tak źle, a w Golfie tak dobrze, że to przeważyło decyzję... Teraz, widząc Focusy na ulicy, czasem spoglądam w ich kierunku tęsknym wzrokiem Po prostu żałuję, że tak słabo mi się w nim siedziało, bo jeździł naprawdę rewelacyjnie. Golf po zakrętach, jak na zwykłą wersję kompakta, jeździ moim zdaniem bardzo dobrze, ale Focus miał w sobie taką lekkość, jakby ważył 800 kg i sam prosił o więcej zakrętów Chociaż Golf też jeździ przyjemnie, jest całkiem neutralny jak na przednionapędówkę, a jak masę w zakręcie lekko przeniesie się na przód, to nawet zarzuca tyłem Teraz tylko myślę nad takim standardowym zestawem Bilstein B6 + Eibach + stabilizatory od GTI, ale najpierw jeszcze muszę przemyśleć, czy warto i ile auto ze mną zostanie.

EDIT: Dżony, co do głośności trudno jest mi się wypowiedzieć, nie mam dobrego porównania. E30 jest przy 40 głośniejsza, niż Golf przy 140, a z kolei auta rodziców i inne, jakimi miałem okazję jeździć, są pod względem wygłuszenia z innej bajki i o niebo cichsze niż Golf

A Highline to niestety nie jest. Szczerze mówiąc, nie wiem, co to za wersja - w papierach jest napisane, że Trendline, ale ma jakieś srebrne wstawki we wnętrzu (na allegro takich Trendline nie widziałem), skórzaną kierownicę i gałkę zmiany biegów, czego też w tej wersji chyba się zbyt często nie spotyka. Może to jakaś limitowana edycja na bazie Trendline?
    Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jak na pierwszy własny samochód i tak jest baaardzo dobrze
    W sumie czego więcej można oczekiwać od samochodu który ma służyć do normalnej jazdy? mnie właściwie to jedynie to słabe wyciszenie mocno w nim irytowało, poza tym nie ma się zbytnio do czego przyczepić no chyba, że bardzo się chce.

Auto

Domyślnie

Odgrzewam kotleta sprzed dwóch lat, aby pokazać wszystkim, którzy mnie krytykowali za wybór "nudnego Golfa", że jak się ma jakiś cel, to warto do niego dążyć...

Cytat Zamieszczone przez pawel934 Zobacz posta
    Na początku właśnie na Fokę miałem największą ochotę, ale do czasu, aż się tymi autami nie przejechałem.. Niestety, Focusa zdyskwalifikowała dla mnie pozycja za kierownicą (i właśnie z powodu pozycji za kierownicą przekonałem się do Golfa, w którym jest ona moim zdaniem świetna).

Bardzo podobają mi się BMW serii 1 i na takie auta również patrzyłem (120i, 118d, 120d), ale niestety zadbane auta z pewną historią serwisową były dla mnie za drogie.
    W lipcu 2013, dokładnie 2 lata po napisaniu tego posta, stałem się właścicielem BMW 130i (3.0 R6, 265 KM) w pełnej wersji wyposażenia, zadbanego i z pewną historią serwisową

Pozdrawiam,
    Paweł

A w domu... S-max '11, V40 '14, 535d '09, Saxo '03, 126p '93 (na sprzedaż), E30 '88, E36 '92

Moje BMW 130i - klik

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Używane Beemki na blachach WOT to już legenda.

Najrozsądniejsza wersja silnikowa, też bym takiego chciał. I pomyśleć, że ludzie za tą kasę kupują salonowe dychawiczne Clio śmierdzące plastikiem haha.

Który rok, jaki przebieg i ile dałeś?

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Używane Beemki na blachach WOT to już legenda.

Najrozsądniejsza wersja silnikowa, też bym takiego chciał. I pomyśleć, że ludzie za tą kasę kupują salonowe dychawiczne Clio śmierdzące plastikiem haha.

Który rok, jaki przebieg i ile dałeś?
    Hehe, właściciel mieszka obok mnie (Warszawa), a WOT dlatego, że ma tam siedzibę swojej firmy Auto jest z polskiego salonu, 2006 rok, przebieg 78 tys (potwierdzony, nie tylko w książce, którą można kupić na allegro za 20 zł, ale również w systemie u dealera BMW. Co do ceny.. Gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają Była sporo wyższa, niż rynkowa, a salonowe można by za to kupić również nieźle wyposażone Megane, albo troszkę dołożyć i starczyłoby na Lagunę (odwołując się do Twojego porównania z Clio). Ale auto było warte swojej ceny.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Moje BMW 130i - klik

Uprawnienia umieszczania postów