Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Wielkie podsumowanie ostatniej dekady wg Dildo!

Domyślnie Wielkie podsumowanie ostatniej dekady wg Dildo!

Bez zbędnego rozgłosu, bez większych zapowiedzi stworzyłem swój własny ranking samochodów minionej dekady. W wyniku wielomiesięcznych badań i setek przejrzanych zdjęć i danych a co za tym idzie nieprzespanych nocy powstało jedyne w swoim rodzaju podsumowanie zawierające samochodu moim zdaniem godne wyróżnienia. Do rzeczy. Auta ułożone są w pewnej kolejności, jednak nie zdecydowałem się na numeracje, gdyż w kilku przypadkach nie byłem pewien które miejsce przyznać. A więc zaczynajmy.

Wiesmann GT

Swój ranking rozpoczynam od dość nietypowego i moim zdaniem niedocenionego auta. Lubię auto w stylu retro, ale muszą spełniać jeden warunek - trochę retro i trochę nowoczesności, pół na pół. I właśnie Wiesmann GT taki jest, podoba mi sie bo niczego nie udaje. Jest jedyny w swoim rodzaju. Niestety nie było jeszcze pisane nim pojeździć ale silnik od BMW i doskonałe zawieszenie dają podobno niebotyczną wręcz radość z jazdy.

Mercedes-Benz CL65 AMG (2003)

Zawsze podobały mi się duże dwudrzwiowe coupe. A moim ulubionym dużym coupe jest właśnie CL W215, jego następca W216 już nie budzi we takiego entuzjazmu. "Tyłek" tego auta powinien dostać samochodowego Nobla. Jest kapitalny - swoim wyrazem pokazuje innym autom gdzie ich miejsce. Kiedyś będę miał takiego, ale najpierw willa z basenem.

Mercedes-Benz S65 AMG (2004)

Obok wymienionego wyżej CL-a i niestety już niezałapującego się do zestawienia SL-a R129 , najładniejszy Mercedes. Takim autem chciałbym jeździć na co dzień. Ładny, wygodny i bardzo szybki. A do tego ma gwiazde na masce i co istotne nosi dumną nazwe „S-klasa”. To zobowiązuje. Podobno pasuje do mnie – tak twierdzi moja narzeczona.

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce - to mówi samo za siebie. Szczyt szczytów i auta tylko dla wybranych. Masz Rolls'a - jesteś na prawdę kimś. Mimo, ze nie jest tak nowoczesny, wygodny, przeładowany najnowszą technologią jak Maybach to i tak wybrałbym właśnie go. Phantom ma w sobie to coś czego brakuje Maybachowi, z resztą pokazały to wyniki sprzedaży. Spirit of ecstasy will live forever.

Maserati Quattroporte

Obok Jaguara XJ i CLS-a limuzyna o najpieknijszych kształtach. Finezja aż kipi. Nie bez przyczyny mówi się, że włoskie auta są „seksowne i zmysłowe” – wystarczy spojrzeć na to Maserati. I to wszystko dla czterech osób, z oddzielnymi drzwiami dla każdej z nich i w nadwoziu typu sedan.

Jaguar XJ (2008 )

Obok Quattroporte limuzyna o najpiekniejszej sylwetce. Mimo, ze długa i całkiem duża to wydaje się�lekka, zwabna i powabna. Nie wyglada niczym przysadzisty mastodont tylko stylowa i zgrabna limuzyna. To lubię. Prawdopodobnie ostatni tak piękny Jaguar.

BMW M5 (2001)

Jedno z pierwszych BMW, które tak mocno zdystansowało swojš konkurencje. Do dziśœ pamiętam porównanie M5-tki z E55 AMG, bodajże jeszcze w Auto-Moto.. Beta była we wszystkim znacznie lepsza, szybsza, zwinniejsza, precyzyjniejsza, lepiej trzymała się drogi. Nawet materiały i spasowanie były lepsze. Jedynie pod względem komfortu resorowania zawieszenia lepiej wypadał Mercedes, ale pisanie o komforcie w przypadku sportowych limuzyn uważam za mocno chybione. Praktycznie od tamtej pory zacząłem interesować się marką BMW, zostało do dziś. Gdybym znalazł zadbane E39 M5 w rozsądnej cenie oddałbym wiele by je mieć.

Dodge Viper SRT10 ACR (2008 )

Prawdziwie amerykańskie auto. Brutalne i nie do końca ułożone. Twardziel, który nie do końca zna dobre maniery. Dobrze, ze są jeszcze takie auta, którymi potrafią jeździć tylko prawdziwi mężczyźni. Auto legenda.

Alfa Romeo 8C Competizione

Włoski styl i masa polotu. Nie jestem zaczarowany magią Scudetto, ale muszę przyznać, ze 8c Comeptizione robi niesamowite wrazenie. Widziałem na oczy własne. Olśniewa i onieśmiela niczym mała czarna i mokra włoszka, która tylko prosi żeby ją schrupać.. Ja uległem..

Aston Martin DBS

Angielski elegant i arystokrata. Jak nie przepadam zbytnio za Astonami i nie rozumiem zachwytu nad nimi, to akurat DBS dzięki swojemu pakietowi ospojlerowania po prostu mi się podoba. I nawet nie przeszkadza mi, ze to jest to przyciężkie GT jeżdzące niczym słoń - ale za to jaki dystyngowany. Garnitur od Versace w tym aucie to obowiązek.

Nissan GT-R

Fani japońskiej motoryzacji zapewne by mi nie wybaczyli gdybym w swoim zestawieniu nie zapodał auta z kraju kwitnącej wiśni.. Więc oto i jest. Urodą nie grzeszy ale ma to coś w sobie. Technicznie majstersztyk i to wszystko okraszone magiczną i zobowiązującą nazwą GT-R. True JDM.

Porsche Carrera GT

Porsche to marka uznawana za jedną z najlepszych na świecie a Carrera GT to jedno z najlepszych aut wszechczasów. Przynajmniej dla mnie. Cięzko było by mi pewnie zdobyć teraz zdobyć to auto, gdyż traktowane już jest jako unikat. Tym autem na pewno wyróżnisz się w tłumie. V10-tka w tym aucie to dzieło sztuki tak samo jak i całe auto.

Lamborghini Gallardo LP560-4

Co prawda Gallardo przed liftingiem nie do końca mi się podobało tak LP560-4 uważam za zachwycające auto. Niby kilka detali a tak zmieniło moje zdanie. Małe Lambo to auto które na prawde robi duze wrazenie i każdy się zanim mimowolnie obejrzy. Ja również. To auto pobudza wyobraźnie..

Lamborghini Murcielago LP640

Czy się chce czy nie Lamborghini wywołuje emocje u wszystkich, niezależnie od statusu majątkowego, wieku czy upodobań motoryzacyjnych. Najlepiej to auto wyglada w jaskrawych barwach, można uznać to trochę za niepoważne w takim aucie z taką mocą, ale samo auto jest jak najbardziej poważne i niech Was nie zmyli kanarkowy kolorek. Marzy mi się kiedyś poprowadzić Murceliago w wersji Spyder na jednej z ulic w Las Vegas, wieczorową porą w blasku neonów.. Niekoniecznie z blondynką z biustem większym niż felgi. Takim autem mogę jeździć sam.

Porsche GT2 RS

Najszybsza i zarazem moja ulubiona wersja 911-tki. To auto ma w sobie coś, to auto trzeba zrozumieć i przemyśleć. Do tego auta trzeba dorosnąć. Na to auto trzeba zasłużyć. Nie wiem czy zasłużyłem na to auto ale wiem, ze chciałbym je mieć. Jeździć Porsche i to w takiej wersji – bezcenne.

Maserati MC12 Corsa

Podczas wyścigu auto przykuwa wzrok niczym Miss Universum. W sznurze innych wyscgowych bolidów wypatrujesz jednego – wyrafinowanej MC12-tki. Wyscig bez tego Maserati to wyścig nudny i stracony.

Ferrari FXX

Już samo Enzo wygląda nieziemsko i niebywale rasowo ale FXX to jeszcze wyższa półka. W sumie trudno się dziwić w końcu to wyścigowe Ferrari. Dźwięk silnika sprawia, że nogi robią się jak z waty. Jedno z tych Ferrari które widzę nie w czerwonym a czarnym lakierze.

Koenigsegg CCXR/Agera

Auto odniosło sukces którego de facto się nie spodziewano. Ja również uległem magii tego auta.. Pozwolę sobie zacytować ale i trochę zmienić wypowiedź jednego usera co do tego auta – „Zabiłbym się, ale to by była jedna z najpiękniejszych śmierci..”. Mimo, iż wolniejszy od Veyron’a wyglądem rozkłada go na łopatki.

Pagani Zonda R

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i posłuchać jakie dzwięki wydaje silnik. O czasach uzyskiwanych na torach już nie wspominajšc. Niema praktycznie co więcej pisać bo obrazki mówiš same za siebie.. Prawdziwa bestia.

BMW M3 CSL (2003)

M3 E46 było samochodem, ktore nie miało konkurencji. Auto to porównywano nawet z Porsche 911. Przez wielu uważane za auto idealne i w 100% dopracowane. Mało tego, BMW postanowiło wypusœcić krótką serię odchudzonej M3-jki pod nazwą CSL z karbonowym dachem. Na dobrych oponach to auto jest szybsze od obecnej M3 E92 i wielu mocniejszych aut.. To nie wymaga komentarza. U mnie ląduje bardzo wysoko ale i zasłużenie..

Ferrari 599 GTB Fiorano/GTO

Jedno z tych aut, które w moim garażu marzeń znalazłoby się na pewno. Wspaniała sylwetka, piękny, nietypowy przód i silnik V12. Zwariowałem na punkcie tego Gran Turismo. Coś nieprawdopodobnego jak pięknie można narysować auto. Drugie w kolejnosci najpiękniejsze Ferrari jak dla mnie. Jako ciekawostkę napiszę, ze 599 GTO to najszybsze Ferrari jakie dopuszczono do ruchu publicznymi drogami. Fenomenalne auto.

Ferrari 458 Italia

Nad pierwszym miejscem długo nie myślałem, tak na prawdę to pierwsze miejsce miałem juz wybrane zanim zacząłem układać ten ranking. Praktycznie wszystkie Ferrari są piękne, ale 458 jest wprost cudowne. Dla mnie to auto jest kompletne. Jak napisał mi kiedyś ktoś z forum „Ferrari to biżuteria”. Najpiękniejsza biżuteria jaką mogę sobie wyobrazić to właśnie 458 Italia.. Nie wyobrażam sobie natomiast lepszego ukoronowania ostatniej dekady niż to cudowne Ferrari.

Dziękuję za uwagę. Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez Papież ; 04-01-2011 o 22:36

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Pierwszy!
    Z paroma autami się zgadzam, szczególnie Lambo i Alfa 8C. Mercedes CL również od zawsze mi się podobał, jest ponadczasowy.
    Ostatnio edytowane przez AGENT ; 04-01-2011 o 21:55
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie

trzeci!
    ps. jakiś dziwny ten xj!

damn, chyba będę musiał usunąć posta :/
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Same zacne auta
    a będą może jakieś auta dekady dla ludu?

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

mi tu tylko prosiaki nie pasuja
    Mind Full of Colors.

Awatar tig16
    Auto
    Audi A4 1,9tdi

Domyślnie

wszstko giteZzz Majonez ;D ja bym jeszcze wcisnal gdzies RS4 z 1999 :P
    Co robią mechanicy w Subaru?????????? - Rozkrecaja Impreze

Domyślnie

Wielkie podsumowanie ostatniej dekady wg Dildo!
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar tig16
    Auto
    Audi A4 1,9tdi

Domyślnie

Tak wiem!!!!! "ja bym jeszcze wcisnal gdzies RS4 z 1999 :P"
    Co robią mechanicy w Subaru?????????? - Rozkrecaja Impreze

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

I by wyszło, że nie wiesz co to dekada xD

Dildo, widzę, że mamy podobny gust, większość aut się pokrywa z moimi opiniami
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

W jakim celu powstało to podsumowanie? Mamy ci przyklaskiwać, że masz świetny gust? Podajemy tutaj swoje typy? Może każdy ma zakładać temat i dawać swoje podsumowania co się ostatnio jemu spodobało.
    Fajnie, że się wysiliłeś, dałeś zdjęcia, napisałeś swoją ocenę itp.,ale napisałeś to bo chcesz w przyszłości być dziennikarzem i pisać felietony? Czy tak po prostu bo nie miałeś co robić? Zwrócić na siebie uwagę bo nikt już nie pisał o Dildo, o czym świadczy fakt jak gorąco zapowiadałeś felieton w odpowiednim temacie. Może uznałeś, że forum jest martwe i trzeba go rozruszać? Chętnie się dowiem co tobą kierowało pisząc ten temat.
    Z większością się zgadzam, ale nie wiesz jaka czeka nasz przyszłość. Podejrzewam, że będą jeszcze samochody, na których widok będzie ci ciekła ślina. Będziesz aktualizować temat jak ci się coś znowu spodoba czy zakładał nowy?

Uprawnienia umieszczania postów