Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: minivan, diesel, ok. 40 tys. zł

Auto
    elka

Domyślnie minivan, diesel, ok. 40 tys. zł

Witam. Proszę o pomoc w wyborze auta. Szukam jakiegoś minivana w cenie ok. 40 tysięcy (ewentualnie trochę więcej). W miarę młody diesel. Zależy mi żeby był stosunkowo bezawaryjny i niedrogi w eksloatacji. Liczba miejsc bez znaczenia. Myślałem o:
    Oplu Zafirze
    Mazdzie 5
    Corolli Verso
    Citroenie C4 grand
    ale nie tylko.

Proszę o jeszcze jakieś propozycje, spostrzeżenia, opinie. Co polecacie?

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Awatar kamillo.net
    Auto
    Laguna III 2.0 dci GT/Saab 9-3 Vector 1.9 Tid 150KM Nocturne Blue

Domyślnie

A myślałeś jeszcze o Mitshubisi Grandis? http://otomoto.pl/mitsubishi-grandis...C16776336.html

Ale z tych propozycji co podałeś to wszystkie są ok po prostu musisz wybrać ten który będzie ci najbardziej przydatny ,corolla chyba najmniejsza będzie .
    "A ja kocham się bać, ale nie jestem szaleńcem..." O.S.T.R.-Strach

Auto
    elka

Domyślnie

Grandis trochę za duży jest jednak. Ale przede wszystkim ma silnik diesla od vw, który nie ma dobrej opinii.

Awatar kadil...
    Auto
    730 e32, kx 250, sc 1.1 rally

Domyślnie

Osobiście bym wybrał Mazda 5 bo w miare pewne auto, ładne i jak na tę klasę fajnie się prowadzi. Ogólnie ciekawe auto i rzadko spotykane.

Auto
    Volvo V70

Domyślnie

Z mazdą może być problem jeśli chodzi o diesla (dostępność, cena). Poza tym, mnie osobiście jeździło się tym autem średnio.
    Ale w tej kwocie jest w czym wybierać. Auta są stosunkowo młode, więc awaryjność nie ma wielkiego znaczenia. Nie wiem, czy to ma być duży czy mały van. Jeśli może być mały, to najmłodszą ofertą będzie Opel Meriva. Ciekawie wygląda też Altea z nieśmiertelnym 1.9 TDI, a jeśli wygląd nie jest ważny, to może Roomster?
    Tu kilka propozycji:
    http://www.chcekupicauto.pl/wynik.ph...4975fcf8ea4e0b

Auto
    elka

Domyślnie

Rozumiem, że z Mazdą mógłby być problem, ale te ok. 40 tysięcy to może być 45. O Merivie nie myślałem, z Opla wolałbym Zafirę. Raczej skłaniałbym się ku czemuś większemu. O Altei myślałem, ale średnio mnie pociąga. Roomstera w ogóle nie brałem pod uwagę, może warto? Co do Merivy to z podobnych gabarytowo to myślałem może o Kii Venga lub Hyundaiu ix20 z tymże, że nowych (wtedy trochę dołożyć). Co można wziąć pod uwagę z nowych aut podobnych rozmiarem do Vengi/ix20/Merivy do ok. 55 tys?

Laguna II mnie nie interesuje, jeśli już to III. Na razie priorytetem jest minivan.

Auto
    Italiano

Domyślnie

Witam, skoro brałeś pod uwagę Corolle Verso i nie jesteś uprzedzony do motoryzacji z Korei Południowej to mogę polecić samochód taki jak Kia Carens. W cenie koło 40 tysięcy dostałbyś samochód z 2008 roku z silnikiem 2.0 CRDI, ekonomiczny, przestronny, dobrze wyposażony, z niedużym przebiegiem i niezawodny. Warto sprawdzić ten model, tym bardziej że nie jest on najpopularniejszy na ulicach przez co nie oklepany. Pozdrawiam

Auto
    Zafira B/ Astra F

Domyślnie

Z powyższych to Carens jest faktycznie ciekawy.

A co do info o Zafirach to polecę Zafiraklub.pl . Opisalismy i przerobiliśmy bolączki Zafir, jak poczytasz to wiesz czego się spodziewasz i jak uniknąć problemów. Przy dieslach 1.9 stałe bolączki to: syfiący się co ok 50 tyś EGR(jest metoda domowego i skutecznego czyszczenia) (głównie przy PSJ), DPF jak nie wie jak się go użytkować (od niedawna jest podklejony świetny tutorial) i w zakresie miedzy 100-150 tyś km lubi padać układ prostowniczy alternatora... Jak wychwicisz to nie zarżniesz altka i koszt naprawy w okolicach max 300zł. Diesle 1.7 ( po liftingu czyli od okolic 03.200 są generalnie OK. Najważniejsze że rzezy typu turbo, wtryski, pompa itp są niemal pancerne we wszystkich Zośkach

Auto
    elka

Domyślnie

Zafiraklub.pl oczywiście znam.
    Jakieś inne opinie nt. Carensa? Jak się sprawuje silnik, zawieszenie, komfort jazdy? Jak awaryjność, koszty użytkowania?

No i chciałbym żeby ktoś się wypowiedział nt. innych aut wymienionych przeze mnie - jakieś wrażenia z jazdy, użytkowania, koszty, awaryjność.
    Może jakieś propozycje co jeszcze mogę wziąć pod uwagę.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Tesc mial Mazde 5, jeszcze z mazdowskim dieslem i mimo tylko 110km dawal sobie w trasie rade z ta buda. Porownujac M5 ze Sceniciem, wada tego modelu moze byc brak osobnych foteli w srodkowym rzedzie (jest kanapa, calkiem zmyslna, ale to jednak kanapa). W trasie zaladowany w 7 osob, spokojnie dawal rade wyprzedzic wiekszosc pojazdow na drodze. Palila mu z tego co pamietam srednio kolo 6-7l ale on ma wyjatkowo ciezka noge

Uprawnienia umieszczania postów