Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mercedes W124 2.6 benzyna automat '92

Auto
    Różne jak dotąd swojego nie posiadam :)

Domyślnie Mercedes W124 2.6 benzyna automat '92

Koledzy
    Mój znajomy ma taki problem z mercem że jak nie jeździ chwile tak z 6-7dni bo ma blisko do pracy to potem odpala auto i pojedzie może ze 3-5 km i gasnie i nie da sie odpalić przez godzinę. Po godzinie zapala bez problemów. Czasem jak zapalał rano to szatkował a ze to automat to gasł i szarpał. Podobno zresetowali w nim kompa i chwile było ok teraz znowu zresetowali i jeździ ale strach sie wypuścic gdzieś dalej żeby sie nie rozkraczył na drodze. Jeśli macie jakieś doświadczenia to podpowiedzcie bo nie wiem za co sie złapać. Ja myśle ze to jakieś głupstwo (czujnik temperatury, sonda) albo komputer sie popsuł w co wątpie. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
    Yelonek

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Objawy mogą wskazywać na niedziałający czujnik: położenia wału korbowego, położenia wałka rozrządu.

Właśnie awaria jednego z nich wskazywałaby na nierówną pracę silnika i trudności z odpaleniem po rozgrzaniu silnika.

Auto

Domyślnie

Myslisz ze czujnik polozenia wału raz by pracował a raz nie ? bo teraz np. działa nawet na rozgrzanym a poza tym czujnik to cewka wiec jakby sie zepsuła to w ogóle by nie pracował a teraz odpala i chodzi jak pszczółka. A jeszcze mi znajomy mówił ze tam moze być mechaniczny rozdzielacz zapłonu więc jest na pewno czujnik połozenia wałka rozrządu? Napiszcie bo ja nie widzialem jeszcze tak dokładnie tego silnika tylko z góry więc moge sie mylić.

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Wiadomo, jeśli byłaby uszkodzona cewka w sposób mechaniczny, wtedy czujnik zupełnie nie działa. Ale jeśli problem leży po stronie elektroniki, która odpowiada za działanie czujnika, mogą dziać się takie rzeczy.

Czujniki położenia wałów odpowiadają również za wtrysk paliwa, a zakładam (nie znam od strony technicznej tego silnika), że jest tam wtrysk sterowany elektronicznie.

Jeśli byłby problem z połączeniem bardziej narażony jest czujnik położenia wału korbowego, który znajduje się przy kole zamachowym.

Ostatnio miałem do czynienia z silnikiem 2.0 TDCi, który właśnie miał problem z czujnikiem położenia wału korbowego. Objawy były różne, ponieważ raz odpalał bez problemu i 2 godziny silnik pracował bez problemu bez spadku mocy, a były przypadki, że nie chciał odpalić i na zimnym, i na rozgrzanym silniku, a często po uzyskaniu temperatury roboczej spadała moc i silnik pracował strasznie nierównomiernie. Wymiana czujnika wyeliminowała te objawy, które ewidentnie wskazywały na padnięty czujnik.

Auto

Domyślnie

Spróbuje zmierzyc ten czujnik miernikiem powinien miec jakąś rezystancję a z tego co zaglądalem to tam są wtryski mechaniczne(tzn. jest tylko rurka i wtryskiwacz zadnych kabelków nie ma więc moze być otwierany ciśnieniem paliwa). Dzieki lukasz-m za odpowiedź sprawdze czujniki ale czekam tez na inne sugestie.

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Yelonek Zobacz posta
    znajomy ma taki problem z mercem że jak nie jeździ chwile tak z 6-7dni
    Coś dłuuuuga ta chwila

Cytat Zamieszczone przez Yelonek Zobacz posta
    bo ma blisko do pracy
    To niech sprzeda tego "Balerona"
    Dobry Kamaz nie jest zły

Uprawnienia umieszczania postów