Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: 2011 Mercedes SLK

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie 2011 Mercedes SLK III

Mercedes dzisiaj pokazuje oficjalne zdjęcia SLK. Chociaż jego wygląd już był wcześniej znany dzięki reklamie owego samochodu w języku francuskim, który ukazał się pod koniec ubiegłego roku. Samochód ma zadebiutować już pod koniec tego miesiąca, kiedy będzie obchodzona 125. rocznica powstania marki Mercedes w Stuttgardzie. Później pojawi się na salonie samochodowym w Genewie.
    Nowy SLK powstał na nowej tylnonapędowej platformie. Nadal będzie miał dach typu hard-top. Wewnątrz zamontowano nową deskę rozdzielczą, wzorowaną na tej z SLS.
    Jeśli chodzi o silniki. Na pewno będą dostępne trzy jednostki benzynowe. Turbodoładowane 1.8 w dwóch wersjach: 184 KM w SLK200 BlueEfficiency i 204 KM w SLK250 BlueEfficiency. SLK200 dostanie standardowo 6-biegową skrzynie manualną. Opcjonalnie będzie dostępna skrzynia 7G-Tronic Plus. Dzięki niej ma spalać średnio 6,1 litra paliwa premium na 100 km. Co odpowiada emisji 142g CO2 na kilometr. Od 0-100 km/h przyspiesza w 7s, a prędkość maksymalna wynosi 237 km/h (z manualną skrzynią 240 km/h). SLK250 standardowo będzie wyposażony w to skrzynie automatyczną. Średnio ma spalać 6.2l/100km (odpowiada to emisji 144g CO2 na kilometr). Przyspiesza do setki w 6,6s, a prędkość maksymalna wynosi 243 km/h. Dostępny będzie też 3,5-litrowe V6 z bezpośrednim wtryskiem o mocy 306 KM. Będzie sprzedawany jako SLK350 BlueEfficiency. Silnik ten będzie połączony z 7-biegową skrzynią automatyczną. Wyposażony będzie w system start-stop. Do setki przyspiesza w 5,6s, a maksymalnie może rozpędzić się do 250 km/h. Jego średnie spalanie wynosi 7,1l/100km. Emituje 167g CO2 na km. V6 została zaprojektowana od nowa. Najważniejsze cechy tej jednostki to 3 generacji wtryski bezpośredni, piezoelektryczne wtryskiwacze oraz multizapłon iskrowy. Podobno ma być też w ofercie czterocylindrowy silnik twin-turbo o pojemności 2.1-litra generujący moc 207 KM i pojawi się też diesel. Jeśli chodzi o AMG. Nowe SLK ma być wyposażona w nową jednostke Mercedesa, wolnossące V8 o pojemności 5.5-litra produkujące 426 KM.

(c) autocar, NCS

EDIT:

Więcej na:

http://www.netcarshow.com/mercedes-benz/2012-slk-class/
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 13-01-2011 o 16:18

Awatar bobryt
    Auto
    AR155

Domyślnie

design do przewidzenia. niestety nie zaskoczył nas mercedes niczym

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

A mnie zaskoczył. Tył nie jest zupełnie w stylu Mercedesa. Przypomina mi to jakieś auta robione do gry (firmy NO_NAME :P), ale na pewno nie Mercedesa. Stylistyka raczej stonowana i niczego ciekawego nie da się tu znaleźć. Poprzednik wg mnie był ładniejszy. Szkoda, że Merc się nie postarał

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

linia boczna super, tył super.
    do przodu, jakoś się nie mogę przekonać, a na wnętrze patrze, patrze i jest jakieś takie... no właśnie nie wiem jakie...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Hm, jestem dosc mocno rozczarowany. Niby wszystko pieknie ładnie ale brakuje tego czegos. Tył jak dla mnie jest mocno przerzniety z z4 tylko blacha poszła na klape. Te kragłosci tyłu ni jak sie nie maja do kwadratowego przodu. Linia boczna tez płaska. Brakuje jakiegos wiodacego przetłoczenia nadajacegi linii charakter. Jak na mały sportowy roadster brakuje pazura. Jednak poczekamy do ujawnienia innych zdjec na drodze. Moze tam bedzie wygladał ciekawiej. Moze na zywo zamiecie. Jedyny plus to fajne wnetrze typowe dla gwiazdy.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

ja zmieniam zdanie
    linia boczna jest ok, ale licząc od przedniego koła.
    Fatalnie wygląda ten "nos" z przodu.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    linia boczna super, tył super.
    do przodu, jakoś się nie mogę przekonać, a na wnętrze patrze, patrze i jest jakieś takie... no właśnie nie wiem jakie...
    TAKIE SLS-OWATE :P

Wnętrze to taki mały SLS, niestety mercedes oszpecił to auto kanciatymi reflektorami i jest dla mnie szpetne, poprzednia wersja była poprostu PIĘKNA to nie wiem jakiś Koreaniec jak jaguar XF takie nie wiadomo co...

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

najładniejsze w tym aucie jest wnętrze...takie proste, coś jak w slsie + zegarek z porsche;p, przód spoko ale zbyt masywny jak na tak małe autko... z tyłu zbyt łagodne linie no i te światła.. niby wporządku ale jakoś tak nie pasują ani do całości ani do mercedesa;p

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Szkoda, że zrezygnowali z dzioba a'a F1 na rzecz standardowego przodu jak w każdym modelu MB
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar michal_gl
    Auto
    Nuova Bravo Mjet

Domyślnie

Wygląda jakby Merc chciał zrobić ten model mniej kobiecy i wyszło trochę na siłę. Za ciężki stylistycznie przód, ale wnętrze fajne.

Uprawnienia umieszczania postów