Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Czy sprzeglo zuzywa sie przy hamowaniu silnikiem?

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Ja swoją Niunię na pewno potrzymam jeszcze trochę, mam ją od nowości, karmię najdroższą benzyną, serwisuję na najlepszych częściach, po prostu ją kocham

Nosiłem się z wymianą auta, ale jednak nie jestem w stanie tego zrobić, za bardzo przywiązałem się do Hondzi.

A kasa i tak już poszła na wakacje
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Auto
    Różne jak dotąd swojego nie posiadam :)

Domyślnie

Tak ku woli wyjasnienia to sprzęgło zuzywa sie cały czas podczas jazdy jaki podczas trzymania nogi na pedale sprzęgła. Sprzęgła cierne mają to do siebie że nigdy nie przenoszą 100% momentu obrotowego. Z tego względu podczas pracy ze sprzężonym sprzęgłem (normalna jazda jak i hamowanie silnikiem) zużywa sie głównie tarcza jednak jeśli sprzęgło jest dobrze dobrane to nie powinno osiągać temperatur przy których tarcza zaczyna sie ścierać zbytnio szybko. Podczas rozłączonego zespołu sprzęgłowego zuzywa sie głównie sprężyna talerzowa docisku (bądź inna zalezy od konstrukcji) i łożysko wyciskowe. Ale jak pokazują doświadczenia podczas hamowania silnikiem sprzęgło nie zużywa w takim tempie żeby sie martwić o wczesniejsza wymiane. Raz mi sie zdażyło w NISSANIE 200sx kolegi po wgraniu mapy i przerobieniu dolotu i chyba turbo maił wczesniej zmienione na wydajniejsze sprzęgło zakończyło żywot po 3 tygodniach. Ale założyłem mu sprzęgło za które zapłacił 2000 i jeździł az do czasu kiedy go sprzedał. Pewnie by wytrzymało stare sprzęgło ale kolega nazbyt dosłownie rozumuje pojecie "ciężka noga"

Auto
    Forester 2.0D 2009r, Civic coupe 1997r.

Domyślnie

No tak czyli zuzywa sie zawsze ale przy hamowaniu mniej. Ciekawe ile wytrzyma seryjne sprzeglo w nowym forku diesel.

Auto

Domyślnie

Sprawdzić to mozna tylko doświadczalnie Ale ogólnie sprzęgła w dieslach były bardziej eksploatowane ze względu na większe drgania (dłuzszy skok tłoka itp. ) ale dziś koła dwumasowe i różnego rodzaju elementy tłumiace sprzęgła są na takim poziomie że raczej wyeliminowano te usterki. A co do forka to myśle że wytrzyma długo (nie powinno być problemu). Sprzęgła projektuje się z dużym zapasem momentu i zakresu temperatury pracy także nie sądze zeby teraz były problemy. Ogólnie to chyba wśród seryjnych sprzęgieł to subaru chyba miało problem ze swoim( coś za szybko padało ) a inne koncerny jakos sobie radza :P o ile ambitni kierowcy nie remapują jednostki sterującej i nie tuningują silnika zapominając o sprzęgle

Auto

Domyślnie

No my mamy bez chipa ale znajomi maja podkreconego na 180 koni i ciekawe ile im wytrzyma, oba auta maja poki co niecale 50tys. Zawsze ruszamy tak jak nas nauczyli na tym darmowym kursie organizowanym przez subaru Ruszasz samym sprzeglem ewentualnie dodajac gazu tak do 1200 obrotow i dopiero jak puscisz sprzeglo to gaz bo jak zrobisz tak jak w normalnym aucie to bedzie smierdzialo kapucha, a wyjechac z zaspy sniezniej to ciezko jest bez zasmrodzenia.

Auto

Domyślnie

Jeśli masz na myśli tego boxera od subaru to ci powiem ze to właśnie boxer im tak bruździ sprawe z tymi sprzęgłami ze kursy ruszania trzeba przechodzić(jakbym pierwszy raz autem jechał co to L-ka do nauki jazdy :P). Ponoć ten boxer ma taką charakterystyke momentu że najpierw nic ale przez krótki momencik a potem jest maxymalny moment dlatego ucza zeby nie wychodzic powyżej 1200 obrotów:P Moim skromnym zdaniem w subaru po skonstruowaniu takiego silnika (faktycznie fajny silnik podobno - nie jeździłem ale opinie słyszałem) podniecili sie na maxa i o sprzęgle zapomnieli i wsadzili jakis gotowy projekt. Ale dał Wam Bóg jak najwięcej tysięcy na jednym sprzęgle bo słyszałem ze w serwisie subaru sprzęgło to nielichy wydatek.

Auto

Domyślnie

Dzieki za dobre slowo Poki co jest niezle, nie ma oznak zepsucia a do czasu jak sie posypie mam nadzieje ze wyjda jakies fajne zamienniki bo oryginal 6000 Teraz wgrywaja nowe softy ktore moment obrotowy przenoszy powyzej 1500 obrotow i jest git ale podobno obcina to okolo 10 koni wedlug nieoficjalnych informacji A sam silnik jest niezly, jezdzilem paroma nieswoimi nowymi 3 litowymi V6 i ten boxer jesli chodzi o wrazenia akustyczne w kabinie moze sie z nimi prawie rownac Dzwiek jest fajny, podobny troche do benzynowych boxerow. Samochod jest git oprocz zbyt miekkiego zawieszenia tego sprzegla i ciezko wchodzacych biegow. Po wylaczeniu calkowicie ESP na osniezonych bocznych drogach daje duzo frajdy. Za tyle kasy co on kosztuje to moim zdaniem najlepszy suv z tego wzgledu ze ma staly 4x4.

Auto

Domyślnie

Jeśli będą skargi na zaiwieszenie to wyjdą gwintowane zamienniki albo amortyzatory z inną charakterystyką tłumienia a sprzęgło skoro kosztuje 6000(za co pytam sie za co ???? sprzęgło jak w kazdym aucie podobnie wygląda i koszt produkcji tez podobny) to wyjdą zamienniki :P A cieżko wchodzące biegi to pewnie tez wina tego ze projekt synchrizatorów albo całej skrzyni wrzucili gotowy od jakiejś vałki albo rzędowca a boxer jednak to jest juz inna bajka no ale zobaczymy jak sie subaru wywinie z tego. Być moze nowy soft załatwi sprawe.

Auto

Domyślnie

Podobno teraz na 2011 wychodzi face lift i tam wrzucili lepszy zawias i poprawili przelaczanie biegow. Sprzeglo tyle kosztuje bo dwumasowe ale i tak przesada... Zapomnialem napisac ze seryjne klocki sa do bani, nasze jeszcze sie trzymaja ale generalnie wsadzaja jakies niemieckie juridy ktore mozna kupic za 120zl a w ASO chca 350zl Czekam azn znowu spanie jakis snieg zeby sie pobawic ale zima w tym roku slaba jest.

Auto

Domyślnie

Nie wiem gdzie jeździsz ale u mnie (koło rzeszowa) to by było gdzie sie pobawić. Zawsze mozna skoczyc na bieszczady albo na ukraine (tam na pewno jest hardcore:P ) A co do częsci w aso to tak zawsze jest, nie tylko w subaru. A że dwumasowe to wiadomo ale ile może kosztowac koło zamachowe przeciez to tez zadna filozofia takie coś zrobić.

Uprawnienia umieszczania postów