Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: BMW 530d Touring

Auto
    Różne

Domyślnie

W 2008 roku kupiłem nowe bmw 520d z kseonami i paroma innymi dodatkami za 156 tys brutto w firmie brokerskiej, znajomy kupił passata za 148 tys w podobnym okresie, 520d f10 teraz można kupić za podobne pieniądze i uważam, że w tej cenie to świetna oferta.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Rzeczywiście cena 520d jest świetna i mi osobiście właśnie ta wersja odpowiadałby najbardziej.
    Osiągi ma moim zdaniem dobre, jakość jest ta sama a z bajerów wystarczą mi ksenony i dobre audio.
    W tej wersji kosztuje tyle, że skoro za podobne mogę kupić: http://www.autogaleria.pl/auto_test/...ncy-t,476.html który ma napęd na 4 koła, większy bagażnik, równie dobrą technikę i jest ładny a markę darzę większą sympatią, a co do urody nowej 5er mam mieszane uczucia(IMO krok w tył w porównaniu do poprzednika). Wolałbym Mercedesa.
    Kwestia indywidualnych upodobań co nie zmienia faktu, że wierzę w to co Seth napisał, auto genialne bez dwóch zdań
    Mercedesa? Bleeee...

Uwierz, że 520d by Ci nie wystarczyła, to jednak za słaby motor. Ojciec kumpla kupił E60 520d w automacie za de fakto dobrą cenę bo ok. 160 tysięcy (ma ksenon i duży i-drive, ale nie ma skóry i wielu innych gadżetów...) To auto zbiera się bardzo średnio, choć automat nieźle sobie radzi to jednak trochę przypał, że taka beemka nie potrafi połknąć spod świateł Swifta. Jak już brac piątkę to naprawdę 3.0d. Wolałbym już 330d niż 520d...

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tyle, że sam widzisz 160tys. zł a 240tys. zł to znaczna różnica, przynajmniej z mojej perspektywy. Gdyby nie złodziejska akcyza za pojemność powyżej 2 litrów różnica w cenie pomiędzy tymi silnikami byłaby bardziej do przełknięcia.
    A BMW 5 kombi to nie samochód sportowy tylko rodzinny co nie wyklucza się z dawaniem frajdy z jazdy.
    Uwierz mi, jak jeździłem 320d w e46 jako kierowca i w 520d e60 jako pasażer wnioskuje, że wystarczyłaby mi.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Z jednej strony prawda, a z drugiej- precyzyjne układy jezdne Beemek wręcz prowokują do szybkiej jazdy i trochę szkoda, gdy brakuje mocy. Do spokojnego toczenia się lepiej kupić... Mercedesa.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jedno z drugim się nie wyklucza.
    Można rozdzielić rolę i mieć za to ćwierć miliona fajny samochód rodzinny np. rzeczone BMW 520d i Clio sport by się wyszaleć.
    Nie jestem bogaty więc trudno mi się wcielić w potencjalnego nabywcę nowego BMW 530d ale 80tys. zł dopłaty za niecałe 70 koni mechanicznych to moim zdaniem mimo wszystko gruba przesada.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Nie opłaca się kupować drugiego auta, by raz na 2 lata przewieźć nim szafkę lub pralkę i raz na rok pojechać do Hiszpanii na wakacje. W takim razie dobrą alternatywą dla 530d Touring jest Clio RS i usługi wypożyczalni samochodów! A ile kasy zostanie, huhu!

Dla potencjalnego nabywcy 530d to zwykle jedyny samochód w domu (+ ewentualnie jakieś maleństwo do miasta dla żony) i auto ma być zarówno szybkie, jak i komfortowe. W świetnych warunkach przetransportować do pracy, ale i dać dużo frajdy. Bo jeśli tylko ma być wygodne to wystarczy auto segmentu D- zaoszczędzi się jeszcze więcej... Od takich aut jak 530d, czy E350 CDI wymaga się bardzo dużo i dlatego sporo kosztują.

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

Ale mnie przynajmniej chodziło o 520d jako alternatywę dla tysięcy pojazdów klasy średniej z (względnie) mocnym dieslem i dobrym wyposażeniem, a nie małych wściekłych sedanów typu 3. Przecież mnóstwo ludzi lubi trochę szybciej pojechać i mieć rezerwę mocy, a jednocześnie co tydzień mieć czym wozić doniczki na działkę. Nowy dwulitrowy diesel jest trochę mocniejszy od tych w E60, daje lepsze osiągi niż diesle w mainstreamowych średniakach typu insignia, passat, a nawet, jeżeli spod świateł jest wolniejszy niż SSS to próbując wyobrazić sobie siebie jako kierowcę F10 nie byłbym zainteresowany udowadnianiem czegokolwiek kierowcy czarnego żelazka Zresztą i tak bym Go wyprzedził w momencie, gdy Mu się kończyła skala obrotomierza na piątce :P

A co do Mercedesa, to też fajna oferta, tyle tylko, że dla potencjalnego nabywcy BMW może być cośkolwiek pretensjonalny

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Tylko widzisz- jako alternatywa dla aut segmentu D to też nie jest jasna sprawa. Powiedzmy taki Avensis 2.2 D-CAT 177KM Prestige (tyle samo koni miała E60 520d) to wydatek 130 tysięcy z hakiem, ale jest już tam po prostu wszystko, co w tym aucie można mieć. Żeby doposażyć do takiego stopnia Beemkę trzeba by już sporo dopłacić- wtedy różnica sięgałaby prawie 100 tysięcy złotych! Pisałem o tym, że dla mnie do BMW żal dawać słaby silnik, bo to auto się trochę marnuje. Ale każdy ma inne priorytety- E60 2.0d jak na tak duże auto spala symboliczne ilości paliwa. I tak za te pieniądze ja kupiłbym 370Z, Ty A5 TFSI, a Dżony E200 CGI LGP. EOT, bo wyraźnie odeszliśmy od tematu- przedmiotem testu jest 530d, a nie 520d.

Ale jeszcze mam prośbę- czy ktoś dysponuje danymi sprzedaży poprzedniej piątki (nie w Polsce, tylko ogólnie)? Chodzi mi o procent sprzedaży poszczególnych wersji silnikowych, bo byłbym ciekaw jak to wygląda...

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

W jakiejś gazecie podawali takie dane(nie pamiętam jakiej).
    W każdym razie w przypadku e60 u schyłku produkcji najpopularniejszy w Polsce był właśnie model 520d.
    Co ciekawe w przypadku A6 najpopularniejszą wersją było 3.0TDI quattro a E-klasy E350CDI.

Domyślnie

Z ciekawości wszedłem sobie w konfigurator piątki i dzielone i składane tylne oparcie w kombi będące opcją za ponad 2000zł to jakaś kpina. Premium...zwykłe oszukaństwo, skoro takie cudo oferuje moja 306ka, zdecydowanie nie w topowej wersji wyprodukowana ponad 10 lat temu. Może ktoś, kto ma nielimitowane fundusze nie zwróci na to uwagi i sobie pozaznacza od góry do dołu, ale ja nie sądzę abym wybrał BMW ze szczątkowym tak na prawdę wyposażeniem, albo dawał się robić w balona płacąc grubą kasę za coś, co w o wiele tańszych autach jest standardem...

Uprawnienia umieszczania postów