Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Lexus LS 600h Superior FL

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Lexus LS 600h Superior FL

Czekam na uwagi, komentarze, opinie nt. testu auta Lexus LS 600h Superior FL pt. Cicha ewolucja.

autor: Jakub Sandecki fot. Przemysław Szymański

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

ten wlot powietrza wygląda jak w jakimś aucie z Chin....

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

widziałem ostatnio takiego w Kielcach... nawet nie wiedziałem że FL zrobili. Dla mnie trochę dziwnie ten grill wygląda - mogli już cały zapełnić, bo tak to nie pasuje nieco. Ogólnie grill sprzed FL był lepszy, natomiast reszta auta na plus. Samo auto jest genialne, wg mnie Niemcy mogą się schować.
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Z tym kolorem to mogli by sobie już darować opcję i wliczyć to do ceny pozostawiając kwestię wyboru tak jak robiła/zarobiła to Honda np. w Civicu. Rozumiem gdyby było do wyboru więcej opcji ale jeśli kolor jest jedyną opcją to trochę tak głupio ...

Auto
    Ford Mustang

Domyślnie

W mojej opinii Lexus stylistycznie jest po prostu porażką... To auto nie ma w sobie za grosz emocji. Niemiecka konkurencja na tym tle wypada lepiej. W kwestii technicznej również nie sądzę, żeby Lexus był w czymś lepszy od aut z Niemiec. No chyba, że chodzi o hybrydę, bo w tym aspekcie rzeczywiście zgodzę się, że wyprzedzają każdego. Generalnie auto nie podoba mi się i nigdy nie kupiłbym czegoś takiego, nawet gdyby były na niego kosmiczne zniżki :P pozdrawiam!

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Co oni z tymi wyświetlaczami, zamiast zegarow. Co prawda nie wygląda aż tak źle jak to Atari z Jaguara, ale to nie przystoi w tak eleganckim salonie.
    Ktoś narzekał na zegarek dodany do nowego paska b7? To tutaj jest dokładnie odwrotnie, ten mały wyświetlacz znad przycisku awaryjnych powinien powędrować do vw, a analogowy, elegancki, sygnowany znanym producentem w trybie pilnym włożyć do lexa. To są szczegóły, ale jak już decydujemy się robić tak luksusowe auto, dbajmy o to, żeby było jak w apartamencie prezydenckim, bo za takie pieniądze klient może się obrazić o najmniejszą pierdołę i wybrać konkurencję.

Ciekawią mnie słowa autora, który pisze iż Ledy na mijania są lepsze niż ksenony. Na razie czytałem dwa takie testy oświetlenia i dziennikarze twierdzili, że wciąż nie wymyślono do samochodu technologi bardziej wydajnej niż gaz, o kwocie dopłaty w audi a8 to już nie wspomnę
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez JDM-san Zobacz posta
    widziałem ostatnio takiego w Kielcach... nawet nie wiedziałem że FL zrobili. (...)
    Jeśli to czarny LS600h i stoi pod pewną kancelarią notarialną (pod którą wcześniej stał RX lub Murano) to dobrze znam to auto - to świeżynka właśnie poliftowa odebrana 3 tygodnie temu! Wersja na wypasie z monitorem z tyłu i pełnym sterowaniem z poziomu podłokietnika- środek wygląda bajecznie! Stawka raty leasingowej przyprawia o zawrót głowy.

Napisz na PW, czy to o tego chodzi.

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Stawka raty leasingowej przyprawia o zawrót głowy.
    tzn? ciekawy jestem

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Samochód jest wybitny, no ale cena też nie promocyjna

Ja się czepiać grilla nie będę, nie razi mnie. Podobnie zegary - czemu się koniecznie trzeba upierać przy analogowych? Nie rozumiem. Fakt, na pierwszy rzut oka jakoś mi się skojarzyły z zegarami Mercedesa i wydały nudne, ale po bliższym przyjrzeniu stwierdzam, że jest w nich jakiś pomysł. Co do całości - ja uważam, że stylistycznie prezentuje się doskonale. Żeby nie było, do niemieckich limuzyn też nie zgłaszam estetycznych zastrzeżeń (no, może tyle, że A8 za bardzo przypomina A4). Zresztą, trudno nie zauważyć podobieństw między LS-em a serią 7, przynajmniej jeśli patrzymy od tyłu. Podsumowując... słyszałem od kilku osób, które miały bezpośrednio do czynienia z ludźmi naprawdę bogatymi (w tym przypadku, z Anglii i Ukrainy), że część z nich przesiadła się ze swoich Rollsów i Maybachów właśnie do (przedłużanych zapewne) LS-ów i są w pełni usatysfakcjonowane, nie odczuwają potrzeby powrotu do tamtych. Moim zdaniem, to mówi samo za siebie.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez korg Zobacz posta
    tzn? ciekawy jestem
    Dziesięć tauzenów- nie wiem, czy zaokrąglone w górę czy w dół i nie pytałem jaka była wpłata własna i na ile ten leasing. W każdym bądź razie dla mnie szok- zresztą bez względu na to, czy zarabiałbym 20 czy 40 tysięcy to co miesiąc płacić taką kasę za auto to dla mnie abstrakcja... Już chyba wolałbym poczekać, odłożyć i kupić za gotówkę. Chociaż nie znam się zbytnio na leasingu i na prawach, jakimi się rządzi ten sposób finansowania auta. Właściciel tego samochodu miał wcześniej również Lexusa i jego ostatnie auta były tylko japońskiej produkcji. Chyba tylko tacy ludzie kupują Lexusa za taką kasę, którego wnętrze wygląda jak z Avensisa do potęgi piątej- nawet niektóre przyciski wyglądają jak żywcem przeniesione z Toyoty! Gdy oglądałem auto było ciemno i kapnąłem się, że coś jest nie tak dopiero, gdy siadłem za kierownicą- zegary się nie zgadzały. Dopiero potem się zorientowałem, że auto przeszło lifting. Poprzednie wskaźniki już w ogóle wyglądały jak żywcem przeniesione z T25 i nieco powiększone- teraz jest ekran i według mnie dużo lepiej pasuje do Lexusa niż do Jaguara. Przycisków nie jest wcale nieskończenie wiele i wszystko właściwie jest pod ręką- taka duża i luksusowa Toyota No i w tym aucie chyba nic nie przestawia się ręcznie- wszędzie jest elektryka- roleta z tyłu się efekciarsko wysuwa. Auto robi duże wrażenie, chociaż cena to kosmos... Na używanego bym się skusił, ale taka fura z salonu to poważny wydatek... Ale w przeciwieństwie do "wielkiej trójki" nie trzeba kompletować opcji, bo po prostu wszystko jest w standardzie. Poza tym auto jest japońskie i nazywa się Lexus- grupa docelowa tych aut jest chyba trochę dziwna. Ja też jestem w takim razie trochę dziwny.

Pamiętam, gdy miałem może... hm... z 12 lat. Spędzałem wakacje w Niemczech u zachodnich sąsiadów u "cioci". Jej znajomy dowiedział się, że mam bzika na punkcie aut i postanowił mi dać trochę radości. Przewiózł mnie nowiutką Carrerą. Wtedy zaczęła się moja fascynacja tym autem, którą najbardziej kojarzę z wielką burzą w Koln i dramatycznym warkotem 911, który wtedy przypominał mi dźwięk silnika malucha tylko przyspieszony kilukrotnie. Następnego dnia przewiózł mnie A8 (D2). Wtedy w Polsce to było niemal egzotyczne auto. Kopara mi opadła- nie wiedziałem, że w aucie może być tak cicho i tak wygodnie. W czasie jazdy pan Andrzej powiedział: "W Niemczech najbardziej liczą się 3 samochody: Mercedes S, Audi A8, BMW 7. Aaa... I jest jeszcze... Ten luksusowy model Toyoty... Jak on się nazywa..." Zapytałem nieśmiało czy może chodzi o Camry, ale nie... Myślał, myślał... Nic. Dopiero po jakichś 20 minutach usłyszałem radosny okrzyk: "Wiem! Lexus!!!" Odpowiedzcie sobie sami na pytanie, co u naszych zachodnich sąsiadów znaczy marka Lexus (LS). Niby jest, ale tak jakby jej nie było. Ciekawe, czy po 10 latach się coś zmieniło... Nie sądzę.

Uprawnienia umieszczania postów