Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61

Wątek: 2011 Honda Accord facelifting

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Nie napisałem, że nie jest znany, ale na pewno mniej niż Passat czy Avensis. Po prostu przeciętny Kowalski myśląc o sedanie klasy średniej nie stwierdził, a pójdę do salonu Hondy, ale raczej do VW albo Forda zobaczyć Mondeo. Potwierdzają to wyniki sprzedaży co roku gorsze, a to było powodem, że Honda wstrzymała się z następcą.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Interesujace jest, ze taka optima jest na rynku a accord ma zniknac.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Podobna sytuacja co Kizashi u Suzuki. Optima jest w ofercie tylko dla pokazania "my potrafimy", a sukces w sprzedaży odnotował w docelowym rynku USA. Raczej poważnie nie myśleli, że zdetronizują z piedestalu królów tego segmentu w Europie. Podobnie w sumie jest z Hondą. W Stanach jest nowy Accord, ale najwyrażniej nie stać ich na wprowadzenie go do Europy tylko po to aby się zaprezentować bez nadziei na duży zysk.

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Szakal wymieniasz jako jeden z najlepiej sprzedających się modeli Avensis. Toyota też przecież przebąkiwała (nie pamiętam czy było oficjalne info czy tylko pogłoski że następcy Avensisa też nie będzie. Nissan już dawno się wycofał z Primerą.. Takie czasy, wszyscy by chcieli jeździć SUV'ami.. Accord może i przestarzały ale na tle konkurencji i tak moim zdaniem prezentuje się ciągle świeżo...

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Szakal, nawet jeśli Accord nie jest znany, a jakoś nie mogę w to uwierzyć bo poprzednia generacja w sedanie często pokazywała się na ulicach, to czyja to wina-rynku czy producenta i jego lichego marketingu? Dwa, auto na tle konkurencji nie jest okazyjnie konkurencyjne, nie ma nic co by zachęcało do jego wyboru na tle konkurencji dlatego schodzi jedynie wśród zagorzałych fanów marki. Optima i i40 może schodzą słabo, ale sukces buduje się małymi krokami w przypadku marek rozwijających się a K i H nadal takimi są będą kolejne generacje Optimy i i40. Dobry producent nie poddaje się nigdy jeśli sam popełnia błędy i przez nie popyt na produkt leci na łeb na szyję, Honda zachowuje się jak Fiacik w stu procentach. Mazda 6 to dobry przykład, poprzednia generacja nie była hitem sprzedaży, nowa sprzedaje się kilka razy lepiej, więc jak się chce to można skutecznie powalczyć. Honda po prostu nie chce i opowiada suche kawalki.
    Ostatnio edytowane przez Grey ; 31-01-2015 o 10:26

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

Hyundai i40 właśnie się dobrze sprzedaje

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

A poprzedniej generacji mazdy 6 w europie jest jak psów. W DK tego jeździ tyle co w PL octavii .
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Honda ma po prostu w poważaniu europejczyków bo w stanach sprzedaje masę accordów. Za mały rynek. Model jest na rynku od 1976 więc nawet w PL chyba każdy już o nim słyszał

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Europejczycy mają inne oczekiwania, a jak wspomniałem Accord niczym szczególnym nie wyróżniał się na tle konkurencji. Ot, takie poprawne, dobre auto, ale to za mało. Musi być coś wyróżniającego je ponad resztę jak renoma, design czy świetny komfort jazdy, bogata paleta silników, a Hondzie tego brakuje. Chociaż tak jak wyżej wspomniano, marketing dużo by zmienił. Tu trzeba rewolucji zarówno w podejściu do promocji modeli jak i projektu samego auta, ale jak widzę kolejne auta Acury (TLX) to już sobie wyobrażam jaki byłby kolejny Accord, więc może lepiej że rezygnują
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Zacznę trochę osobiście…

… miałem dwie Hondy Accord, pierwsza to Coupe z 1992r z 2.0 133 KM ciemny granat, jest to samochód, który rozpalił we mnie „miłość” (może słowo trochę na wyrost) do motoryzacji. Kupiłem ja po powrocie z zagranicy i przejechałem ponad 80tys kilometrów w około 4 lata. Rewelacyjne auto, zawsze gotowe do drogi, nigdy nie marudziła, dawała radość z jazdy. Nawet dzisiaj – od czasu do czasu – obejrzę sobie zdjęcia z Accordem w roli głównej ) wiem śmieszne, stary koń ze mnie… a jednak.

Drugim Accordem było Coupe z 2000r 2.0 147 KM kolor to delikatny fiolet? Ciężko określić ale wiem jedno, ten kolor dawał rade! Co do samochodu to… kupiłem również po powrocie z zagranicy i po dziś dzień ,po tylu latach i innych autach, uważam ten model za najfajniejsze auto jakie miałem… ale po kolei…

Wyposażenie było kompletne. Skora (przetarta , klima, elektryczne lusterka (podgrzewane) / szyby, tempomat, elektryczny fotel kierowcy (oba fotele podgrzewane), okno dachowe, klapa bagażnika otwierana z pilota (wiem, wiem duperel ale fajnie odskakiwała do góry po wciśnięciu klawisza ).

Co do samego auta to… słowa tego nie oddadzą (albo mój ujemny talent „literacki) powiem tylko, ze za każdym razem kiedy miałem gdzieś jechać to był banan na twarzy, zawsze wracałem okrężną drogą, kierunek na wakacje - zawsze gdzieś najdalej - no i nocne przejażdżki. Po prostu w nocy wsiadałem do auta i jeździłem po mieście i okolicach. Dodam również, ze miałem ja na 17’ i naprawdę robiła wrażenie, masa osób podchodziła i pytała o auto.

Pomijam już kwestie bezawaryjności… takich aut dzisiaj już się nie produkuje.

Dlaczego to pisze?

Ponieważ odczuwam jakiś żal, może trochę smutek , ze najfajniejsze auto oficjalnie zniknie z radaru. Nigdy nie było słabego Accorda, była raczej słaba cena + slaby marketing. I to mnie chyba najbardziej wkurza.

Raz na jakiś czas obejrzę sobie ostatnia generacje oraz VII. Te auta cały czas wyglądają świeżo, a wnętrze VIII uważam za najlepiej wykonane ze wszystkich „średniaków” i kropka.

To tyle w sumie.

Uprawnienia umieszczania postów