Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: 2011 Peugeot 908

Domyślnie

Gratulujemy Audi zwycięstwa w Le Mans 2012... Mogę nawet obstawiać która ekipa dojedzie na którym miejscu...
    Toyota? Zapomnij,nie mają doświadczenia. Ostatnio startowali bodajże w 99r, od tego czasu A od tego czasu Audi wygrało 10 razy. To będzie podobny przypadek jak z Astonem, który bardzo by chciał ale i tak będzie 10s na okrążenie wolniejszy.W dodatku hybrydy w sporcie to póki co średni pomysł, jedna ekipa próbowała w ostatnim LMS i więcej czasu spędzili w garażu niż na torze.
    Porsche chyba nie będzie startować w klasie prototypów tylko GT jeżeli wystawią 918, a to ma być też seryjny model.
    Po jednym z najciekawszych wyścigów w historii zapowiada się najnudniejszy.
    W obecnej sytuacji regulamin serii Le Mans będzie potrzebował gruntownego przeprojektowania wraz z nowym podziałem na klasy, bo inaczej to nie będzie miało sensu, przynajmniej w zakresie prototypów. Jak wiadomo GT przechodzi już stopniowe zmiany, a nadchodzący sezon skupi wszystkie 3 serie GT w jednej klasie.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

No wiem, że Toyota raczej nie zagrozi Audi, mimo to to jedyna nadzieja... Hmm, a co do Porsche to byłem przekonany, że wracają do LMP1, coś mi się pomieszało?
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Domyślnie

Mieli budować auto na bazie 918 RSR, czyli auta typu GT.
    W LMP2 od kilku lat mają RS Spyder, nie sądzę żeby przygotowywali coś pod LMP1, Audi i Porsche to od niedawna poniekąd jeden koncern. Ale chciałbym się jednak zdziwić

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Na Toyotę to chyba w tym roku jeszcze za wcześnie, dopiero co na testy wyjechała...

Porsche wystartuje w klasie LMP1, RS Spyder to już historia i nowy samochód ma być jakby jego kontynuacją. A to, że koncepty drogowego i wyścigowego 918 były tak zbliżone to ma niewiele z tym wspólnego, bo samochód seryjny i ścigacz mogą być zupełnie inne...

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

No czyli dobrze pamiętałem. Co jak co, ale Porsche może pokazać coś ciekawego. No ale to tylko gdybanie, trzeba poczekać, zobaczymy co się stanie
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Domyślnie

Ale to co w końcu z 918RSR. Nie powiecie mi że to będzie w lmp startować
    Może wiedzą coś czego my jeszcze nie wiemy, o jakiś nowych klasach dla hybryd.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

918 RSR to był tylko koncept. Nie wiadomo czy coś z niego, oprócz pomysłu na układ napędowy, będzie w samochodzie wyścigowym...

Domyślnie

No ale będą go produkować?

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

918 Spydera będą, po sporych zmianach w stosunku do prototypu, planowana premiera na Frankfurt 2013:

http://farm8.staticflickr.com/7030/6...a442d1f8_b.jpg

Niezły OT się zrobił.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

918 jest już autem produkcyjnym, następcą carrery gt. zakładałbym więc że 918 rsr pojawi się w klasie gt - teraz pewnie robią naciski na ACO żeby pofaworyzować jakoś trochę hybrydy w tej klasie. do lmp1 porsche wchodzi w 2014, spydera nie wystawiają już od kilku lat do startów. a co do toyoty to nie spisywałbym jej tak od razu na starty - w dużej mierze efekt zależy od tego kto to auto robi, a nie jakie mają doświadczenie jako zespół... prototypy są pod tym względem mniej zaawansowane od F1 i nie ma co robić analogii. oczywiście że to nadal najwyższy poziom inżynierii, ale z odpowiednim zapleczem finansowym i podkupieniem właściwych ludzi nie widzę powodów, dla których nie mieliby być poważnym rywalem audi w 2013 roku
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Uprawnienia umieszczania postów