Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 104

Wątek: 2011 KIA Rio

Auto
    Peugeot 205 1.4

Domyślnie

Dodam troszkę dziegciu do opisów i komentarzy nt. nowej Kii. Za zbliżoną kwotę można nabyć nowe Aveo, które dostępne jest od 36,5 tys. w najtańszej wersji + 2 tysiące za klimę. Co prawda słabszy silnik, bo 70 km. W wersji LS+ mamy 15 calowe felgi zamiast 14 razem z mocniejszą odmianą 1,2 86 km. Z klimą cennikowo wychodzi 41 tys. + 2 tys. Niemalże identyczne ceny co Rio.
    Dostajemy 6 poduszek powietrznych, TCS, ESC, el. szyby przednie, tempomat i radio CD/MP3 z 4 głośnikami. Wygląd to oczywiście kwestia gustu, ale odkąd ktoś porównał wygląd przodu Vengi do pikachu, to już to jakoś w mojej głowie zostało i także reflektory Rio są dla mnie "pokemoniaste". Dodałbym również, że w Chevy mamy większe koła, ale na szczęście w bardzo popularnym rozmiarze, a więc 195/65/15, co przy 16 calowych alusach z oponami 205/55/16 musi robić fajne wrażenie na żywo. W końcu jest to taki sam rozmiar jaki ma Mondeo Mk3, Golf i spółka, wiele innych kompaktów, a także, oprócz wspomnianego Forda, także część przedstawicieli klasy średniej. Na takich kołach dość przyjemnie się już jeździ. Chętnie widziałbym zarówno nowe Rio, jak i Aveo na polskich drogach, lecz oby w wyrównanych proporcjach .

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Właściwie do porównania warto dac wersję LT. Pierdoły w stylu USB w radiu czy bluetooth sa dopiero od tej wersji dostępne. Nie trzeba też dopłacac do klimy. Kwota to 43500. Dodając 1900 za pakiet LT + mamy 15 ki felgi el. szyby z tyłu i podgrzewane lusterka. Podłokientki i podwójna podłoga to juz bajery... Także ceny mają rzeczywiście zbliżone

Ale nie wiem dlaczeg wg ciebie to porównanie to łyzka dziegciu dla KII. Moim zdaniem to raczej plus, że cenowo stoją na poziomie Chevroleta a jakosciowo celują w bardziej uznanych producentów.

Renault, które do tej pory było jednym z tańszych, przy tych autach zaczyna wychodzić drogo. C3 stoi jeszcze bądz co bądz na podobnym poziomie ale dopiero po dużych upustach, o które nie tak trudno.

Skoda jak wyliczył DJ jest atrakcyjna dopiero po upustach. A przecież w ogóle nie zaczeliśmy porównań do 206, Fiesty, Micry czy Polo.

Szczerz epowiedziawszy pierwszy wgląd w cennik RIO tez mi się wydawał niezby tatrakcyjny bo myslałem ze za pierdoły w stylu ESP czy poduchy albo inne użyteczne bajery typu Radio z USB trzeba grubo dopłacać. A tu zonk. W podstawie brakuje tylko klimy właściwie. I po dopłacie do niej do wyższej wersji L brakuje już tylko 3 tys.

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

j zwróciłem uwagę na kwestie techniczne, i zastanawiają mnie stosunkowo słabe osiągi wszystkich wersji,tzn,na papierze,silniki wydają sie mocne i wydajne,natomiast osiągi na papierze, w kazdej wersji silnikowej,chyba najgorsze w tej klasie.Np.w VW kazdy silnik o porownywalnej mocy,nawet w Golfie,czyli znacznie wiekszym aucie,miałby lepsze osiagi.TUtaj jest tak,jakby te silniki napedzały auto sredniej klasy,a nie miejskie . W kwestii wyglądu nie mam zastrzezeń, bardzo przyzwoite,choc dzisiaj nie ma juz chyba nieudanych aut, Nowe Punto, Fiesta, bardzo udana Corsa,nie moge powiedziec,ze wyglądają gorzej od RIO

Awatar Bart
    Auto
    Ford Fiesta

Domyślnie

Rosyjski sedan to chyba pokazywany parę miesięcy temu w Chinach model K2, który trochę różni się od Rio sedan pokazywanego w Nowym Jorku. I chyba podoba mi się bardziej od niego. Ciekawe który sedan będzie oferowany w Europie, jeśli w ogóle któryś będzie, bo na razie mówi się tylko o hatchbackach 5d i 3d, który pewnie niedługo zadebiutuje.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Niezła przepaść cenowa między 1,2 DOHC i 1,1 WGT, który na dodatek ma gorsze osiągi
    Mam nadzieję, że wprowadzą wersję 1,4 z LPG, wtedy to auto może okazać się hitem.
    Ogólnie autko całkiem fajne.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Fabia ma 5 drzwi.
    Warto to wziąć pod uwagę.
    Masz rację, przegapiłem ten fakt.

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tombou Zobacz posta
    j zwróciłem uwagę na kwestie techniczne, i zastanawiają mnie stosunkowo słabe osiągi wszystkich wersji,tzn,na papierze,silniki wydają sie mocne i wydajne,natomiast osiągi na papierze, w kazdej wersji silnikowej,chyba najgorsze w tej klasie.Np.w VW kazdy silnik o porownywalnej mocy,nawet w Golfie,czyli znacznie wiekszym aucie,miałby lepsze osiagi.TUtaj jest tak,jakby te silniki napedzały auto sredniej klasy,a nie miejskie . W kwestii wyglądu nie mam zastrzezeń, bardzo przyzwoite,choc dzisiaj nie ma juz chyba nieudanych aut, Nowe Punto, Fiesta, bardzo udana Corsa,nie moge powiedziec,ze wyglądają gorzej od RIO
    Co do silników to bym tk nie upraszczał. Pomijając oczywistą rzecz, czyli masę, jest jeszcze wiele niuansów. Przykład to polityka, w Niemczech opłaty są od mocy, a nie od pojemności. Stąd często silnik 1,6 VW ma moc zbliżoną do silnika 1,2 auta azjatyckiego (powiedzmy 100 KM). W praktyce silnik 1,6 będzie mocniejszy. Niby wszystko OK, tylko czemu jest droższy od 1,6 w KI która ma 120 KM? Nie można porównywać silników o podobnej mocy, lepszym rozwiązaniem jest porównanie silników o podobnej pojemności (poza silnikami doładowanymi), a już najlepszym jest porównywanie silników o podobnej cenie.

Domyślnie

Dzisiaj będąc na zakupach w centrum handlowym, rzuciła mi się w oko nowa Rio. Podszedłem, poświęciłem jej około 20min i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Za 51 000zł ( według przedstawicielki ) dostanę 5 drzwiowe RIO w wersji wyposażenia XL i z silnikiem 1.4 109KM z 6 biegowym manualem. Wkrótce mam zamiar umówić się na jazdę próbną i zobaczę jak to jeździ. Samochód zrobił na mnie tak dobre wrażenia ( stosunek cena/jakość ), że rozważam wliczenie go do budżetu na przyszły rok...

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    BMW 116i LCi, BMW G650 Xmoto

Domyślnie

Można ją już gdzieś w Krakowie obejrzeć?
    "Any driver who says he loved the 'Ring was either lying, or not driving quickly enough.” Three-time Formula One world champion Jackie Stewart.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

W większych salonach powinni ją już mieć.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Uprawnienia umieszczania postów