Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Optymalne obroty

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Stale przez 40km z prędkościa 120? Rozumiem, że to nie w Polsce? Pytanie moim zdaniem zadane troche bez sensu. Jak masz silnik dobity to nie powienien przekraczać 4 tys, bo ci się rozsypie, ale jeśli jest sprawny, to na dobra sprawe nie zaszkodzi mu raz na jakiś czas przegonienie do 5-5,5 tys. Drgania sa prawdopodobnie kwestią niewyważenia opon lub efektem pojeżdzenia po polskich drogach... Wczoraj mój Lanos mimo, że nie miał żadnych drgań przed wjazdem do Olsztyna, po wyjeżdzie buczał, huczał i drgał. Pogoniłem go troche 100-120 i przestało. Moge to sobie wytłumaczyć tym, że opona się ułożyła, bo inaczej nie wiem o co kaman.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Stale przez 40km z prędkościa 120? Rozumiem, że to nie w Polsce?
    kilka odcinkow autostrad przeciez mamy, ale tak w ogole co to ma do rzeczy?

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Jeżeli drży przy 120 to coś nie halo! Przecież na piątce to nie jest zabójcza prędkość dla tego samochodu!

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jak pisałem - sprawdzić wyważenie kół i luzy w układzie napędowym, bo może się zdarzać że przy akurat takiej prędkości (zupełny przypadek) dochodzi do jakiegoś rezonansu w wyniku powstania luzów.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Pytanie moim zdaniem zadane troche bez sensu.
    Bezsensu to jest twoja odpowiedź. Walnąłeś jakieś porady typu jak jest zimno to się ubierz.

Cytat Zamieszczone przez norek Zobacz posta
    Jeżeli drży przy 120 to coś nie halo! Przecież na piątce to nie jest zabójcza prędkość dla tego samochodu!
    No to przy okazji, wyszło, że należy jechac do mechanika

Czyli w końcu jakie te obroty mogę utrzymac na dłuższym odcinku?

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Czy ten silnik to 1.4 75KM?

Domyślnie

Tak, sprzed liftingu.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Miałem taki sam silnik w golfie IV i dostawał po tyłku rowno. Nie było zdanych drgan i innych historii. Cos masz spaprane. Auto nie jest stare wiec lepiej jedz szybciej do jakiegos mechanika zanim cos padnie i bedziesz miał powazne wydatki.

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

drganie kierownicy nie jest spowodowane silnikiem w żadnym wypadku, chyba że masz już mocno zużytą tylną poduszkę silnika, tą odpowiedzialną za przenoszenie drgań - a i wtedy dzieje się to głównie na postoju. Ja miałem coś takiego po zrobieniu zawieszenia od nowa z przodu - chciałem już reklamację kumplowi składać że coś spieprzył, a okazało się że po prostu koło było zupełnie źle wyważone... osobiście zacząłbym od sprawdzenia wyważenia kół (jako pierwsze) i geometrii zawieszenia (jako drugie).

Co do twojego pytania - dłuższe utrzymywanie silnika na takich obrotach jednak będzie szkodzić, tak więc przy dłuższych trasach należy mu dać odpocząć np zwalniając do 80 - 90km/h na piątym biegu.

Aha, co do tego jakie obroty można utrzymywać na dłuższych odcinkach - nie przekraczałbym 3 tys, oczywiście można wyżej, ale nie w kółko przez kilometry autostrady... koleżanka w ten sposób znacznie "zmęczyła" swoje 3S-GE w Celice
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gt4 Zobacz posta
    kilka odcinkow autostrad przeciez mamy, ale tak w ogole co to ma do rzeczy?
    To ma do rzeczy, że jazda cały czas z prędkoscią 120 km/h przez 40km w Polsce jest praktycznie niemożliwa, więc taki problem automatycznie nie wystepuje...

Cytat Zamieszczone przez Gładzior Zobacz posta
    Czyli w końcu jakie te obroty mogę utrzymac na dłuższym odcinku?
    Ja Ci mówię nie przekraczaj 2500 tys. Będziesz jeżdził wtedy w stylu EKO ale na 5 biegu przy takich obrotach to ty będziesz jechał 70-80 km/h.
    Jesli będziesz jeżdził zgodnie z przepisami i będziesz przy 100 na godz na najwyższym biegu, na pewno nie zepsujesz silnika... Ja naprawde nie kumam, czego ty nie kumasz...

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Miałem taki sam silnik w golfie IV i dostawał po tyłku rowno. Nie było zdanych drgan i innych historii. Cos masz spaprane. Auto nie jest stare wiec lepiej jedz szybciej do jakiegos mechanika zanim cos padnie i bedziesz miał powazne wydatki.
    Na dobra sprawę, zacząłbym od sprawdzenia opon, ich cisnienia, oraz czy przypadkiem nie są z lekka poobijane. Chyba taniej niż do mechanika, lepiej pojechac do wulkanizacji.

Cytat Zamieszczone przez JDM-san Zobacz posta
    Aha, co do tego jakie obroty można utrzymywać na dłuższych odcinkach - nie przekraczałbym 3 tys, oczywiście można wyżej, ale nie w kółko przez kilometry autostrady... koleżanka w ten sposób znacznie "zmęczyła" swoje 3S-GE w Celice
    Tylko że w tym przypadku kolega będzie jechał maksymalnie 90 km/h. Sorry ale taka jazda po autostradzie jest niemal niebezpieczna:/

Czy zamiast dywagować na taki temat, nie lepiej zwyczajnie jeżdzić jak rozsądek nakazuje? Jak auto będzie się grzało, zobaczysz na wskażniku temperatury, wtedy zwolnisz. Jak będzie Ci drgało przy 120 to jeżdzij maksymalnie 110 i nie będzie drgało...

Uprawnienia umieszczania postów