Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: ściąga w prawo

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie ściąga w prawo

wlasnie mi sprawdzili zawieszenie przód i tył i zrobili geometrie czy tam zbieżność no i powiedzieli ze oni nie widzą powodu do ściągania

ustawiłem zbieżność, czy tam geometrie oto moje pytania:

1. Zbieżność/geometria była ustawiana na komputerach tz przyczepili do 4 kół takie rozpieraki i patrzyli na monitor i kręcili cos w kolach z przodu i z tyłu ale kierowynicy mi nie blokowali (wcześniej jak na laserach, światełkach ustawiali tz tylko przednie kola względem tylnich to zablokowali kierownice na wprost)
    teraz ustawiali mi geometrię? zaplacilem 50pln a wcześniej zbieżność zaplacilem wtedy 40pln tak?

2. czy to dobrze ze nie blokowali kierownicy?

3. Przednie kola byly w polu zielonym a tylne na pograniczu zielonego/czerwonego i cos kręcili w tylnych kolach ale i tak auto jedzie jak wcześniej tz ściąga,
    ciśnienie ok idealnie
    opony nowe zimowe
    felgi używane ale proste bo byly wyważanie niedawno
    jak sie jedzie to jak puszcze kierownicę to sie ona prostuje idealnie na wprost i auto leci lekko na prawo i to na drudze równej jak stół, zebym jechał prosto musze o ok 1cm skręcic kierownica w lewo i ją tak trzymać kierownica jest leciutku skręcona w lewo puszcze to kierownica sie prostuje a auto zbacza w prawo, jak mialem letnie opony na alusach to bylo to samo do czasu jak sam zamienilem cale kola (oponę z felgą aluminiową) miejscami lewe kolo na prawą stronę, a prawe kolo na lewą bo nie byly kierunkowe tylko asymetryczne, opony byly używane, alusy tez i przestało ściągać ale tylko na równej drodze, na dziurach ściągalo w prawo, kierownica nadal byla krzywa,
    gdy zrobila sie zima i zalozylem nowe opony wyważone na używanych felgach stalowych to ciągnęło ze hej, o wiele mocniej i to na równej jak stół drodze wiec mysle ze tu opony nie mają nic do rzeczy, tak jak mówiłem wymienilem 2 sworznie, po wymianie lewego ściąganie zmalało znacząco, ustawilem zbieżnośc/geometrie i nadal lekko auto leci na prawo co mu dolega?

4. Nadal słychać takie tępe stuki i od czego to? Co zrobić aby zawieszenie pracowało o wiele ciszej i zeby było bardziej miękkie? czuje sie jak w wozie drabinastym, jest twardo, sztywno a jak wpadne w dziure to jest glośno i to jest o wiele lepiej niz wcześniej przed wymianą

5. Aha niewiem czy to autosugestia czy cos ale kręcili mi cos przy tylnich kołach przedtem tylne koła miałem ustawione patrząc od tyłu bardziej tak \ / a teraz mam bardziej tak / \ jest ok? boje sie ze jak usiądą z tyłu 2-3 osoby i zapakuje bagaż to jeszcze sie rozjadą o co z tym chodzi?

pozdrawiam

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Po tym jak zrobili geometrię, to wszystkie koła była na zielonym polu? Jakie autko? Bezwypadkowe czy nie wiesz?
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie

nie wiem
    carisma przednie tak na zielonym w środku ale tylne nie tz chyba jakies kąty byly nie tego ale cos tam ustawiali i teraz mam kola tylne patrząc od tylu bardziej tak / \ przedtem byly tak \ /

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

http://autokult.pl/2010/11/07/geomet...wlasciwie-jest

Kilka informacji na temat geometrii zawieszenia

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie

juz to wczesniej czytalem przeczytajcie jeszcze raz mój post

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

A w jakim stanie masz zawieszenie? Piszesz o stukach - jak z luzami na tulejach, amorki w porządku? Masz tam z tyłu wielowahacz, więc stuki najczęściej objawiają zużytymi tulejami wahaczy lub gumkami stabilizatora. To stukanie to tak jakbyś miał "ziemniaki w bagażniku"?
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie

tak ale te ziemniaki w bagazniku to ja słychalem od przodu a nie od tyłu po wymianie 2 sworzni o wiele jest ciszej ale nadal jest twardo i głośno
    zawieszenie ok mialem sworznie do wymiany no to wymienilem a zachcialo mi sie geometrii po tym robic bo szczerze mówiąc to po wymianie lewego sworznia ściąganie o wiele sie zmniejszylo a po ustawieniu geometrii jest tak jak wczesniej a nawet mocniej ściąga

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Pojedź na "szarpaki" i sprawdź ewentualne luzy w zawieszeniu. Geometrii zawieszenia nie ustawisz prawidłowo jeśli jakikolwiek element zawieszenia nie będzie sprawny.

Zbanowany
    Auto
    carisma

Domyślnie

nie czytacie tego co napisalem?
    przeczytajcie jeszcze raz
    ile razy mam mówic ze bylem kilka razy na szarpakach i wszystko ok sworznie mialy luzy ale juz wymienione

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

A czy kolega sprawdzał ciśnienie w oponach?

Uprawnienia umieszczania postów