Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: BMW 316 LPG jaki olej?

Awatar piter1989
    Auto
    BMW 3

Domyślnie BMW 316 LPG jaki olej?

Witam, mam pytanie czy Castrol Magnatec 10w40 będzie dobrym wyborem do tego auta e36 1995r? Mam taki akurat na stanie.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

A co było lane wcześniej?
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar piter1989
    Auto
    BMW 3

Domyślnie

ELF SPORTI SRI 15W40

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Ogólnie zasada jest taka że nie powinno się zmieniać oleju o klasę wyżej czyli z mineralki na półsyntetyk. Jak nie bierze oliwy to można zaryzykować... Ludzie tak robią i nie mają problemów aczkolwiek te nie musza też pojawiać się odrazu. Natomiast jak lubi łyknąć to bym nie polecał bo syntetyki rozpuszczają osad który może miejscami silnik uszczelniać.
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Magnatec jest bardzo uniwersalny. Myslę, że bez problemu da rade. Ja przeszedłem na taki z syntetycznego mobil 1 bo mi się silnik trochę pocił. Mechanik zalecił Magnateca, który lekko uszczelni silnik. No i silnik smiga jak nalezy. Olej zmieniam raz do roku i własciciwie przy zlewce się okazuje, że jeszcze by pojeżdził Bardzo dobry olej. Defakto pół syntetyk to olej mineralny, więc spokojnie bym zaryzykował.

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

No tak ale przejście z syntetyka na pół jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. bo zasada jest taka że jak auto zaczyna brać olej to zmieniasz syntetyk->pół syntetyk->mineralny. Natomiast przejście z mineralnego na syntetyk lub pół może doprowadzić to zniszczenia efektu uszczelnienia o którym wspominasz. Dużo zależy od stanu silnika. Jeżeli jest on w dobrym stanie to problemów nie będzie jak nie to można mu zaszkodzić.

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ale to jest olej mineralny tyle ze z dodatkami. Naprawde nie ma się czego bać. Często sie takowa historię stosuje. Niektórzy mówią ze półsyntetyk to tak naprawde to samo tyle, ze droższe zwykłego minerala. Ale akurat Magnatec jest jednym z najlepszych półsyntetyków.

Awatar piter1989
    Auto
    BMW 3

Domyślnie

Problem polega na tym, że poprzedni właściciel wymienił uszczelkę spod pokrywy klawiatury i chyba za mocno dokręcił nową co spowodowało delikatne pocenie się uszczelki (podobno trzeba ją dokręcić mocniej dopiero po 1000km a tu chyba do oporu mechanik przytwierdził), przez co zmienił olej na mineralny żeby ,,uszczelnić''. Cały silnik dokładnie obejrzałem z zewnątrz i szczerze jeszcze nie widziałem tak suchego(przy przebiegu 200tyś) a myty na pewno nie był, ponieważ widać sporą warstwę kurzu itp. tak jakby nikt tam od lat nie zaglądał. W każdym razie co najwyżej jeszcze raz wymieni się uszczelkę jakby za bardzo ten olej wyciekał z pod pokrywy klawiatury.

Hey, a co myślicie o castrol edge 10w-60?
    Ostatnio edytowane przez piter1989 ; 20-02-2011 o 16:30

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Ale to jest pełen syntetyk i przy nim na 100% wyjdą wszystkie nieszczelności.
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar piter1989
    Auto
    BMW 3

Domyślnie

Syntetyk ale gęsty(poczytaj opinie użytkowników tego oleju), poza tym jest zalecany na stronie castrol właśnie do mojej jednostki.Na razie zaleję magnatekiem a w połowie roku jak wszystko będzie ok to zamienię na 10w-60.

Uprawnienia umieszczania postów