Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Hyundai ix20 1.4 CRDi 90 KM Premium

Domyślnie Hyundai ix20 1.4 CRDi 90 KM Premium

Czekam na uwagi, komentarze, opinie nt. testu auta Hyundai ix20 1.4 CRDi 90 KM Premium pt. Typ uniwersalny

autor: Paweł Kaczor

Awatar mzelewski
    Auto
    2012 Lancia Voyager

Domyślnie

Samochód fajnie wyposażony i - moim zdaniem- dużo ładniejszy niż Kia Venga. Osiągi chyba nie najważniejsze gdyż auto jest głównie do miasta. Ciekawi mnie jak z jakością wykończenia gdyż na zdjęciu z przyciskiem ENGINE START/ STOP ów przycisk wydaje się być zrobiony z jakiegoś taniego plastiku. Bardzo zdziwiła mnie brak dopłaty do navi z kamerą. Ciekawe ile ta nawigacja jest warta (tj. mapy w niej zainstalowane). Fajny dach panoramiczny

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

a ja mam pytanie do autora:
    czy zawieszenie jest równie twarde co w vendze? wypożyczyliśmy na 1 dzień vengę z salonu - myślieliśmy z Żoną o kupnie jej.
    jeździła jak gokart, ale dawała totalne zero komfortu - podskakiwała na każdej, nawet najmniejszej nierówności...
    a to niebieskie podświetlenie dla mnie dyskwalifikuje autko...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mzelewski Zobacz posta
    Bardzo zdziwiła mnie brak dopłaty do navi z kamerą. Ciekawe ile ta nawigacja jest warta (tj. mapy w niej zainstalowane).
    Do wersji Comfort i Style nawigację z kamerą cofania można dokupić za 4500 zł. W wersji Premium, takiej jak testowany samochód jest to standard.

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    czy zawieszenie jest równie twarde co w vendze? wypożyczyliśmy na 1 dzień vengę z salonu - myślieliśmy z Żoną o kupnie jej.
    jeździła jak gokart, ale dawała totalne zero komfortu - podskakiwała na każdej, nawet najmniejszej nierówności...
    Zawieszenie ix20 określiłbym jako ... dziwne i tak jak wspomniałem w artykule spodziewałem się po nim nieco więcej. Auto na nierównościach szczególnie poprzecznych podskakuje dośc mocno i czasami mamy wrażenie że po przejechaniu po torach tramwajowych samochód został mimowolnie delikatnie "przestawione" w lewo bądź w prawo. Dodatkowo praca tego zawieszenia jest głośna. Jednym słowem komfortowe to ono nie jest.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Od strony estetycznej ten samochód mi w ogóle nie podchodzi, zwłaszcza z tyłu.

Trochę mnie zdziwiły niektóre zdjęcia i komentarze pod nimi, mianowicie te o bagażniku i miejscu z tyłu. Jest napisane, że 440 litrów, a optycznie wygląda na przynajmniej 100 mniej, no ale nie będę się kłócił. Po odsunięciu fotela pasażera z przodu widać z kolei, że ten z tyłu usiądzie, ale z miejscem może być nie za wesoło. No, ale to powiedzmy nieszczególnie interesuje tych, którzy nie wożą regularnie dwumetrowych pasażerów
    Co do pokrętła klimatyzacji: nie jest to może najczytelniejszy sposób, ale też nie przesadzajmy - sądzę, że przyzwyczajenie się to raptem chwila.

Tekst przyjemnie napisany, rzeczowy. A samochodu nie wybrałbym przenigdy

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ładne autko jak na Hujdaja Dobrze widzę, że ma świnię na fotelach? :shock:
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Bagaznik może ma 440 ale do dachu. Naprawde nie ma tam az tyle miejsca. W Vendze wydawało mi się że jest więcej (pewnie to optyka) niż Hyundaiu. Na oko 300-350 l.
    Zawieszenie sprawdziłem tylko na jeżdzie próbnej i moim zdaniem jest świetne. Jeżdziłem po strasznych dziurach. Nie jest na pewno twarde.
    Wnętrze robi bardzo dobre wrazenie. A z zewnątrz moim zdaniem jest przepięknie. Zaraz po Merivie, Ix20 jest zdecydowanie najładniejszy w klasie. Na trzecim miejscu, za oryginalność wstawiłbym C3 Picasso a dopiero pózńiej Jazza i Vengę. Naprawde miedzy Kią a Hyundaiem jest duża różnica na plus. Szkoda tylko, że nie można sobie doposażać za bardzo auta, tylko kupowac poszczególne wersje.

Generalnie auto bardzo fajne, ładne, wystarczająco przestrzonne dla trzyosobowej rodziny (dla cztero jest na styk). Wybrałbym silnik 1,4 benzyna. Diesel moim zdaniem to pomyłka w tym aucie. Do jazdy po mieście się nie opłaca, a na trase po piersz ejest i tak ciut za słaby, a poza tym samo auto na trase nie jest jakieś rewelacyjne. Generalnie auto do miasta dla 3-4 osobowej młodej rodziny i do sporadycznych wypadów gdzies dalej.

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

Od poczatku podobal mi sie ten samochod, ten test tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Mam nadzieje ze bedzie ich wiecej jezdzic niz Veng, poniewaz jest duzo ciekawszy i ladniejszy, nie ujmujac przy tym niczego, dosyc niezlej stylistyce vengi

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Może i jest podobny do Vengi, ale nie przesadzajmy, że identyczny. Różnice widać i to właśnie Hyundai bardziej mi podchodzi (zdecydowanie). Ogólnie to ciekawy samochód do miasta, no i na sporadyczne wypady za miasto do mamusi. :P
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

były redaktor autoGALERII Awatar wombatspecial
    Auto
    A to różnie bywa...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Nie jestem autorem, ale jeździłem tym autem i porównywałem je z Vengą, która jest w rodzinie. Dziwi mnie bardzo, że autor napisał, że zawieszenie jest głośne i mało komfortowe. Miałem zupełnie inne odczucia... Ale wiadomo, że każdy może odczuwać to inaczej. Co do twardości - Venga jest zdecydowania twardsza, Hyundai buja, ale miło i jeśli nie traktujesz go jak auto sportowe, to daje się absolutnie poprawnie kontrolować.

Uprawnienia umieszczania postów