Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: VW Bora 1.9 Tdi 2004 r Problem.

Awatar EmOzKs
    Auto
    Tico SX 97'=>Tico SX 01=>323 1.3 16V 93' - Clio 1.2 8V 00' - Mondeo 2.2 TDCI 03'

Domyślnie VW Bora 1.9 Tdi 2004 r Problem.

Witam.
    Mamy poważny problem (tata) , wczoraj jadac spokojnie ok 50 km/h samochód zachamował i rozlegl sie glośny trzask .. Po kilku minutach okazalo sie ze wylecial olej ze skrzyni biegow a samochodu nie dalo sie scholowac mimo ze bylo to ok 5km od domu (przednie kola sie nie krecily : / )
    Co to moze byc ? Jak myslicie ? Moze ktos mial podobny przypadek ? Auto wstawilismy do serwisu i czekamy ..

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Nowa/używana skrzynia plus robocizna około 400zł. Jak wywaliło dziurę w obudowie to nic nie zdziałacie Dziwny przypadek, częściej słyszałem o wywaleniu korby bokiem.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Mógł się zablokować mechanizm różnicowy, choć mogło też dojść do zablokowania wału korbowego, który się nie ukręcił, a uszkodził skrzynię i mechanizm różnicowy.

Jest pęknięta obudowa mechanizmu różnicowego, czy skrzyni?

Awatar EmOzKs
    Auto
    Tico SX 97'=>Tico SX 01=>323 1.3 16V 93' - Clio 1.2 8V 00' - Mondeo 2.2 TDCI 03'

Domyślnie

Obudowa skrzyni jest pęknieta ale ''tylko'' delikatnie ..

Awatar Astaroth
    Auto
    .

Domyślnie

Miałem identyczny przypadek w Oplu Kadett'cie i to kilkakrotnie. Jedna sprawa to ta, że trafiałem do mechaników którzy nie potrafili mi dokładnie wyjaśnić co się stało mówiąc tylko, że "wypadła półoś ze skrzyni biegów". Uszkodzone było jej zabezpieczenie. Efekt finalny był taki, że po trzeciej naprawie tego samego elementu wymiany wymagała już cała skrzynia, dzięki czemu pozbyłem się auta.
    W każdym razie była to usterka dość szybka do naprawy, choć widzę, że forumowicze podają Ci już najgorsze scenariusze.

Uprawnienia umieszczania postów