Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 111

Wątek: Kącik Czytelnika

Domyślnie

Kocham książki Tolkiena
    Myślałem, że jeśli wyjawię jedną tajemnicę, to z resztą pójdzie już bez problemu, ale okazuje się, że szczerość to nawyk, który wyrabia się z czasem a nie coś, co można uruchomić w dowolnej chwili.

Domyślnie

Teraz czytam 100 lat samotnośći

Domyślnie

Nie wiem czy było już polecane, ale "www.1939.com.pl" to świetna książka. Alternatywny wariant II wojny Światowej. Świetny humor, nieco zagadek - ogólne bardzo polecam

Domyślnie

Ostatnio postanowiłem nie tylko przeczytać, lecz także kupić kolekcje powieści Dickensa. Świetna sprawa powieści z ponadczasowymi wartościami. To juz moja druga kolekcja powieści, pierwsza to powieści J.Verne.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Skoda Fabia - sam naprawiam, czy warto nabyć tę pozycję ?

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ja sobie książki z serii "Sam naprawiam" chwalę. I ubolewam, że do mojego obecnego auta nie ma polskiej wersji

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Skończyłem czytać "Depesze" Michaela Herra
    Wojna wietnamska widziana oczami korespondenta wojennego jak i zwykłego żołnierza.
    Świetna książka - polecam.

Zacząłem czytać "Dracha" Szczepana Twardocha
    Początkowo przeszkadzała mi trochę gwara śląska bo jej nie rozumiem i muszę domyślać się z kontekstu ale można przywyknąć.
    Typowy dla niego sposób narracji, wielowątkowość i mroczny klimat, który mi się bardzo podoba.
    Widać że Twardoch lubi motoryzację. Każde występujące w książce auto nie jest tylko autem lecz ma jakiś dodatkowy opis np Citroen Traction Avant z przednim napędem, na samonośnym nadwoziu czy pomarańczowy Mały Fiat z silnikiem o pojemności 600 cm itd.
    Choć też nie ustrzegł się wpadki - Panzerkampfwagen IV (PzKpfw IV) był w rzeczywistości zasilany benzyną a nie olejem napędowym ale to "nieistotny" szczegół.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Przeczytałem właśnie „Lampiony” Katarzyny Bondy .
    Choć nie przepadam za kryminałami osadzonymi w polskich realiach to ten mi się podobał.
    Lubię gdy w w książce (nawet kryminale) autor wplata fakty (ciekawostki) naukowe czy historyczne (Dan Brown, Steve Berry … itp.)
    W lampionach mamy bardzo ciekawe opisy Łodzi, zarówno architektury, historii jak i dość specyficznego społeczeństwa mieszkańców.
    Bonda zrobiła z tego miasta nie tyle tło akcji co wręcz dodatkowego bohatera.
    Polecam.

Tak przy okazji zastanawiałem się jak wyobraźnia (nie tylko autorki) rozbiega się nieraz z rzeczywistością.
    Np. W tej książce jeden z bohaterów wypłaca z banku 75 tys zł i … zabiera w tym celu walizkę.
    Przecież to można schować po kieszeniach, ewentualnie zmieścić małej torebce

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Może brał w dwudziestkach :-)

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Chyba nawet gdyby to było w dwudziestkach to i tak nie potrzebna byłaby aż walizka.
    To jest 37,5 paczki banknotów po 100 szt.
    Przyjmując że paczka dwudziestek zajmuje 80 cm3 objętości to 37,5 takich paczek zajmie zaledwie 3l (reklamówka).

Przypomina mi to wspomnienia Jurka Owsiaka z pierwszej Orkiestry, gdy myślał że zebrane pieniądze zawiezie do banku w torbie a okazało się że musieli pojechać busem

Uprawnienia umieszczania postów