Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 111

Wątek: Kącik Czytelnika

Awatar communique
    Auto
    -

Domyślnie

Potek może w spamerach? :>
    a temat powinien się nazywać kącik bibliofila

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    No wiesz, Nergal, doświadczony użytkownik z prawie czteroletnim odkopem? :>
    Nie odkop, tylko chęć ponownego powołania tematu do życia. W szukajce nie znalazłem innego tematu o książkach.
    No replacement for displacement

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

skończyłem niedawno czytać Tajemnice Motoryzacji Hammonda fajna, smieszna książka, ale niestety na jeden dzień
    kupiłem sobie Zapiski z pobocza Jamesa Maya i po przeczytaniu jednego felietonu twierdzę, że reszta będzie dobra ale najpierw muszę skończyć ostatnią książkę Clarksona

Awatar mat
    Auto
    dwieścieszósty

Domyślnie

Postanowiłem odkopać trochę książkowy temat.
    Wszystkim miłośnikom kryminałów i nieszablonowych książek polecam "Szybki Cash" Lapidusa. Akcja dzieje się w półświatku szwedzkiej stolicy, oraz w tzw. 'high life'. Naprawdę warto.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

A ja kończę "Boga Imperatora Diuny"
    No replacement for displacement

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Ja ostatnio przeczytałem Sztukę ścigania się w deszczu Gartha Steina.
    Bardzo wciągająca historia - raz autentycznie wzrusza, raz bawi, wszystko okraszone motoryzacyjnym klimatem. Z czystym sumieniem polecam.

Awatar mat
    Auto
    dwieścieszósty

Domyślnie

@Nergal, ja zawsze chciałem spróbować czegoś z cyklu "Diuny", ale ostatecznie przeszła mi chęć na fantastykę. Zobaczymy, może kiedyś wróci.

@Credt, mógłbyś napisać więcej o tej książce? Pierwsze słyszę o tym tytule.

Ja z kolei aktualnie czytam klasykę kryminału, czyli pannę Agatę Christie, dokładniej "4.50 z Paddington". Jestem w połowie tej książki i póki co jest naprawdę niezła! Choć szczerze mówiąc nie zaskoczyło mnie to, mam kilka innych książek ACh i wszystkie trzymają naprawdę dobry poziom.
    A w kolejce do przeczytania czeka już na mnie "Królowa Tiramisu" Bohdana Sławińskiego. Nie mam pojęcia co to za autor i co to za książka. Wiem tylko tyle, że ta powieść była w gronie finalistów Nike 2009 i leży na moim biurku.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Żeby niczego nie przekłamać, zacytuję opis z tylnej okładki książki :

"Enzo bardzo kocha Denny'ego.
    Kiedy po ciężkiej chorobie umiera żona Denny'ego, teściowie chcą odebrać mu prawo do opieki nad córką, a jego kariera zawodowa i finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to... pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. Jest także znakomitym, wnikliwym narratorem powieści.
    Sztuka ścigania się w deszczu to poruszająca historia człowieka, który pomimo przeciwności losu walczył o szczęście swoje i swoich najbliższych. Przedstawiamy książkę o człowieczeństwie, choć opowiedzianą z punktu widzenia psa.

Dodam od siebie, bo być może z opisu nie wszystko wynika i nie zostało zawarte, że Denny (główny bohater) jest zawodowym kierowcą wyścigowym. Kolejnym detalem motoryzacyjnym jest imię jego psa - Enzo. Przez cały utwór przewijają się sprytnie podsunięte i naprawdę przydatne informacje motoryzacyjne - relacje z wyścigów, historia (m.in. pamiętny wypadek Ayrtona Senny) i "tipsy" dotyczące techniki wyścigowej jazdy. Celując w zakup tej książki zaciekawił mnie nie tylko samochodowy klimat, ale i sam nietuzinkowy fakt, że narratorem i jednocześnie jednym z bohaterów jest pies. Naprawdę przyjemnie się ją czyta i w dużym stopniu jednoczy z Dennym i Enzo. Około 290 stron pasjonującej historii za niecałe 25 zł. Okładka:

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

No to mam po co jutro wsadzić akumulator do samochodu
    thx

ale dodam że to jeszcze mnie przekonało czyli wzbogacoby opis tylniej okładki w empiku
    Sztuka ścigania się w deszczu to poruszająca historia człowieka, który pomimo przeciwności losu walczył o szczęście swoje i swoich najbliższych. Książka o człowieczeństwie, choć opowiedziana z punktu widzenia psa.Enzo bardzo kocha Denny’ego. Kiedy po długiej chorobie umiera żona Denny’ego, teściowie pragną odebrać mu prawa do opieki nad córką, jego kariera zawodowa staje pod znakiem zapytania, a finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza mu, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to… pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. A przy okazji znakomity, wnikliwy narrator nowej powieści Gartha Steina, pt. Sztuka ścigania się w deszczu. Taki dobór narratora pozwolił autorowi na wydanie wyjątkowo głębokiego osądu na temat ludzkiej natury – Enzo, nieskażony cywilizacją, kierujący się instynktem i węchem, zachowuje obiektywizm i lepiej zdaje sobie sprawę z uczuć swojego pana i innych ludzi niż oni sam.Lecz powieść Steina to nie tylko historia o psim przywiązaniu. To przede wszystkim historia o człowieczeństwie i o woli walki, którą potrafimy zachować nawet w obliczu nieprzezwyciężonych, wydawałoby się, trudności. Denny Swift, jak przystało na prawdziwego kierowcę wyścigowego, nie poddaje się w obliczu trudności, nie załamuje się po śmierci ukochanej kobiety, walczy o córkę do końca. Cała książka jest obszernym porównaniem życiowej postawy Swifta do postawy znanych kierowców rajdowych. Jeden z bohaterów książki mówi: „Przegrać wyścig to żaden wstyd […] Ale jak nie weźmiesz udziału w wyścigu, bo boisz się przegrać, to to jest wstyd”. I tak właśnie postępuje Denny.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Uprawnienia umieszczania postów