Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [opinie] Audi A6 1.9 TDI

Domyślnie [opinie] Audi A6 1.9 TDI

Czesc Wszystkim!
    Moj znajomy kupil dzis Audi A6! Z 1997 1.9 TDI
    I sobie nim pojezdzilem! Bylem przekonany ze ten silniczek z taka masa sobie nie bedzie radzil Nic bardziej mylnego Autko jezdzi jak mazenie
    I ta elastycznosc! Zawsze bylem zwolennikiem silnikow benzynowych! Od dzisiaj zmienilem zdanie TD sa SUPER!!! A co wy mislicie o NOwych TD??
    Pozdrawiam!!!

Awatar MKa
    Auto
    maniak

Domyślnie

Ja nigdy nie byłm przciwnikiem tych silników. Wręcz przeciwnie - podobają mi się. A jeszcze przy poj. 1.9 to na prawde nieźle sobie radzi np. w Golfie czy Audi.
    Znam ten silnik troche z własnego doświadczenia i mogę powiedzieć, że osiągi są na prawde zadowalające
    Pozdrawiam

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ja uwazam za nawieksza zalete tych silnikow taka ze sa trwałe, mało usterkowe i najmniej podatne z diesli na złe i zanieczyszone polskie paliwo.
    Sam silnik jest wporzo ale do a3 lub a4.Jezdziłem A4 1.9 tdi 110 i moge powiedziec ze idzie niezle ale szału nie robi. Na pewno tym bardziej nie w A6. Ten twojego kumpla to typowy egzemplaz na taxi.Duzy oszczedny i biały.Bardzo lubie ten model.Uwazam go z jeden z najpiekniejszych jakie audi wypusciło w ciagu ostatnich 15 lat.Jednak ja poprosze 2.5 tdi tiptronic.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy benzyniakiem, a nowoczesnym dieslem, to bez wachania wybrałbym to drugie. Diesle są oszczędne a poza tym szybciej się wkręcają na obroty. Niemieckie TD słyną z długiej bezawaryjnej pracy.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Amadeusz

Domyślnie No topic

Ja tam zawsze byłem zwolennikiem TDi. teraz jak ropniaki przeszły taka ewolucję naprawdę są warte uwagi!

Awatar JaCie

Domyślnie

Teraz już trudno czasami rozpoznać podczas jazdy diesela od benzyniaka. Jeżdżą tak samo, albo nawet żwawiej, są ciche, mają wysoką kulturę pracy, a do tego są jeszcze oszczędne.

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez JaCie
    Teraz już trudno czasami rozpoznać podczas jazdy diesela od benzyniaka.
    Jeśli chodzi o diesle z CR to się zgadzam. Natomiast te z pompowtryskiwaczami (więc TDI) mają dalej charaktrystyczny klekot.

Domyślnie

Ten model Audi naprawde przypadli mi do gustu.Wbrew pozorom silnik dobrze sobie radzi i dzieki temu auto ma kopa.A poza tym bardzo lubie w tej generacji A6 silnik 2.7TURBO,250KM robi swoje,chyba najlepszy silnik w tym A6

Domyślnie

Zgodzę się że a6 jest niezłe, ale w silniku 2.5. Miałem okazje probowac to autko i jedzie jak sie nalezy ale jesli mial bym kupic samochod z tego przedzialu cenowego i tej klasy to bez watpienia bylo by to BMW 530D. Ten silnik wykazuje duzo wieksza kuolture pracy i oczywiscie osiagi. BMW zrobilo najlepszego diesla w swijej klasie i TDI musi sie mu gleboko klaniac... Jednak ja osobiscie niejestem zwolennikiem diesla i uwqazam ze za podobne pieniadze mozna kupic autko ktore daje duzo wiecej przyjemnosci z jazdy i jest to znow BMW 528, fakt, diesel jest duuzo oszczedniejszy ale na drodze MUSI wachac dumek. Jest to swietnie dopracowany silnik a alternatywny gaz wrtyskowy sprawia ze TDI robi sie malutkie pod kazdym wzgledem... POZDRAWIAM

Awatar Jacobser

Domyślnie

Ja jestem zwolennikiem silników Diesla,choć są przypadki,że przez cenę kupna i eksploatacji ciężko powstrzymać się od krytyki.Zwłaszcza teraz,kiedy ceny paliw niemal się zrównały (różnica na korzyść "ropniaka" wynosi tylko 8 gr).Stąd też ta jednostka sprawdza się szczególnie przy częstej eksploatacji samochodu (pow. 100 tyś. kilometrów na budziku).

Uprawnienia umieszczania postów