Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Uwagi dotyczące działania forum

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Snooze8 Zobacz posta
    brak użycia img powoduje nagłą i wielką niechęć do pisania na forum-da się z tym (img) coś zrobić, dlaczego ss.pl może mieć img a ag.pl nie?
    Jak wchodze na ss to wlasnie nie bardzo mam chec tam pisac. Jedna z przyczyn i to głownych to własnie dlugie wczytywanie się tematow. Zanim zaladuja sie wszystkie zdjecia i przeczytam bazgroły tamtejszych uzytkownikow to zdaze przejrzec inna strone oraz tam się wypowiedziec albo sobie zrobic herbate. Mam slaby net i chwala adminowi, ze zabronil stosowania formatu IMG.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Jak wchodze na ss to wlasnie nie bardzo mam chec tam pisac. (...) Zanim zaladuja sie wszystkie zdjecia i przeczytam bazgroły tamtejszych uzytkownikow (czytaj: pociski na moją osobę)
    Oj już tak nie gadaj z tym IMG, większość for internetowych je dopuszcza i nikt nie narzeka. Myślę, że bardziej rozchodzi się o drugi powód :>

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

mamy 21 wiek, nawet w komórce jest kilka megabitów internetu, obrazki które mają nawet po 2-3 MB wczytują się doslownie kilka sekund... moze warto by bylo isc za duchem czasu i zmienic regulamin?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Lay's jak zwykle wszystkowiedzacy. Innego powodu nie podalem. Wypowiedzi niejako kenji i Ice'a juz dawno przestaly robic na mnie wrazenie. Oni zyja w innym swiecie. Glownym powodem jest wczytywanie sie tematow na forum bo nieraz chcialem tam cos napisac, ale mnie szlag trafial jak po kilku minutach jeszcze sie tam strona ladowala.
    Piszac "bazgroly" mialem na mysli ich wypowiedzi na tematy motoryzacyjne.
    Owszem IMG jest tez stosowany na wielu innych stronach, ale tutaj mr. Snooze dal przyklad ss.pl. Gdzie indziej tez mam takie problemy.

moze warto by bylo isc za duchem czasu i zmienic regulamin
    Ty to nie wszyscy, ale fakt, ze planuje zmienic sobie neta. Mam netie i kiedys bylem z niej bardziej zadowolony.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    moze warto by bylo isc za duchem czasu i zmienic regulamin?
    A gdzie tu kwestia "ducha czasu"? Miniaturki są estetyczne i naprawdę nie wiem, co za problem w nie kliknąć (skoro wszyscy mają taki mega internet). :P

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Szakal tylko ja mam wspolczesny net?
    Watpie. Teraz komorka ma przesyl 5 Mb a te lepsze i 11...

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Tak, problem klikac np jak masz 15 fotek - otwierac kolejna zakladke a potem ja zamykac. Na pc jeszcze obleci ale na tablecie jest to slabe. Dlatego rezygnuje z newsow tutaj na rzecz serwisow na czasie.

Ale skoro o to chodzi wlascicielowi to ok.

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Emenems Zobacz posta
    Poza tym bardzo dobrze działa też forumowy moduł wrzucania fotek i obrazków. Ja praktycznie tylko z niego korzystam. Łatwiej się dodaje obrazki niż poprzez IMG (tylko trochę dłużej to trwa )
    Mamy teraz więcej miejsca na serwerze niż kiedyś. Dlatego jeśli teraz komuś brakuje miejsca na załączniki/fotki w postach niech mi da znać wysyłając PW. Od ręki zwiększę limit.

Tak, problem klikac np jak masz 15 fotek - otwierac kolejna zakladke a potem ja zamykac. Na pc jeszcze obleci ale na tablecie jest to slabe. Dlatego rezygnuje z newsow tutaj na rzecz serwisow na czasie.

Tu nie chodzi o całkowitą blokadę znacznika IMG, a jego mądrym stosowaniu - czyli miniaturka, która jest podlinkowana do dużej wersji. Niech użytkownik decyduje, które zdjęcie chce zobaczyć w szczegółach i za jaki transfer danych chce płacić. Oczywiście wygoda wygodą, ale decyzja musi leżeć po stronie użytkownika. Na tym polega optymalizacja, i nie ważne czy mamy łącze 10, 20 czy 100 Mb/s.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Dlatego rezygnuje z newsow tutaj na rzecz serwisow na czasie.
    Uwielbiam wypowiedzi w tym klimacie. Brzmią prawie jak "albo coś z tym zrobisz, panie admin, albo stracisz wartościowego użytkownika, mianowicie MNIE".

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

ale podlinkowana miniaturka jest ekstremalnie niewygodna.
    dajmy na to ze mamy newsa na forum: do newsa 20 fotek. Mam w kazda klikac oddzielnie, ladowac nowa karte i potem ja zamykac? nie - wybieram wtedy inny portal, ktory nie zmusza mnie to odwalania roboty, na ktora sie godzilem 10 lat temu bo wtedy to mialo sens.

co do fotek na serwerze to mi na przyklad nie dziala ta funkcjonalnosc w ogole.

Credt: nie, po prostu uzytkowika.

a poza tym dlaczego uzytkownicy z dobrym laczem maja cierpiec niewygody garstki jak sadze tych ktorzy maja kiepski net?
    nie prosciej by bylo aby Ci ze slabym netem korzystali z trybu mobilnego?
    Ostatnio edytowane przez Driv3r ; 29-12-2013 o 16:40

Uprawnienia umieszczania postów