Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 217

Wątek: Długi Dystans: Skoda Yeti 1.2 TSI DSG Experience

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

A ja bym chętnie przygarnął takiego zwierza, szczególnie biorąc pod uwagę niewygórowane spalanie w nielekkich przecież warunkach.
    Moderator Dream Team

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

"Kawałek wolnej przestrzeni dobitnie pokazuje, że kombinacja 1.2 TSI + ultraszybka DSG sprawdza się w mieście doskonale, zostawiając z tyłu nawet znacznie mocniejsze auta."
    A może oni po prostu nie chcą się ścigać?
    " częste uruchamianie i wyłączanie silnika, który w takich warunkach wolno osiąga temperaturę roboczą."
    w takich warunkach czy ogólnie? bo dla 1.2 TSI wolne rozgrzewanie się jest raczej typowe.
    "Możemy jednak powiedzieć otwarcie, że następne spotkanie ze Skodą Yeti przebiegnie w diametralnie innej atmosferze."
    Pewnie wytkniecie w końcu jakąś wadę Yeti
    Ten test długodystansowy to jednorazowy eksperyment czy planowane są też testy innych aut?

Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    To jest tak jak z Twoim 1.9 TDI - jesteś zadowolony, bo fajnie pomyka jak jedziesz sam, ale jak doładujesz komplet pasażerów, to się zastanawiasz gdzie te 20-30 KM uciekło.
    Kazde auto zachowuje sie inaczej pod obciazeniem, chyba ze ma mocy na tyle ze dodatkowe 100 kg (osoba plus bagaz nie robi na nim wrazenia). 1.2 bez doladowania w mniejszej budzie (punto) wiem, ze dosc kiepsko znosi obciazenie i w ogole nie jest rakieta nawet na pusto. Dlatego niezbyt chce mi sie wierzyc w tego 'kopa'...
    Dynks ty pewnie chcialbys zwierza zeby przedrzec sie przez zaspy na slasku
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Ej to nie jest śmieszne, coraz bardziej sypie

W sumie na taką pogodę przydałoby się Yeti na zimówkach... I niestety nie żartuję
    Moderator Dream Team

Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Ale ja sie wcale nie nabijam w koncu Yeti czlowiek sniegu spory przeswit, zimowki i zaspy ci nie straszne
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez daboo Zobacz posta
    Jakos nadal nie jestem przekonany do ukladu napedowego 1.2 tsi ... mimo doladowania to nadal tylko 1.2, przy duzej budzie, 17" pimp felach i niby 'zostawia z tylu nawet mocniejsze auta'. Jakos nie trafia to do mojego umyslu nawet ze skrzynia DSG.
    Też nie byłem przekonany ale naprawdę bardzo fajny duet. Jak ktoś jeździe obładowanym samochodem na długich trasach to 1.2TSI będzie nie wystarczające. Ale miasto w jedną-dwie osoby, czasem jakiś czteroosobowy wypad na zakupy, itp. to naprawdę nic więcej nie potrzeba, chyba, że zależy nam na osiągach... ale kupowanie 1.2TSI i spodziewanie się rakiety na poziomie 1.8TSI to pomyłka

---------- Post napisany o 12:52 ---------- Poprzedni napisany o 12:42 ----------

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    "Kawałek wolnej przestrzeni dobitnie pokazuje, że kombinacja 1.2 TSI + ultraszybka DSG sprawdza się w mieście doskonale, zostawiając z tyłu nawet znacznie mocniejsze auta."
    A może oni po prostu nie chcą się ścigać?
    Tutaj nie chodzi o ściganie, w Wawie jeździ się dynamicznie i to widać jak się pojedzie np. do Trójmiasta. Chwila zamysłu jak się zapali zielone i już obrywasz klaksonem. W Yetim zawsze masz trochę "fory" bo wciskasz gaz i ruszasz nim inni zdążą wrzucić bieg. Do jazdy po Wawie jak znalazł bo nigdy nie jesteś tym co się ociąga i bez trudu wypracujesz sobie dobrą pozycje:P

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    "Możemy jednak powiedzieć otwarcie, że następne spotkanie ze Skodą Yeti przebiegnie w diametralnie innej atmosferze."
    Pewnie wytkniecie w końcu jakąś wadę Yeti
    No jest parę rzeczy do których można by się przyczepić:P
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar radioaktywny
    Auto
    Skoda Yeti 1,4 TSI Ambition

Domyślnie

Posiadam 1,4 TSI, spalanie chyba bardziej wyważone niż w 1,2; w mieście 7,4 litra, w trasie 7,7 litra. Sądziłem że w trasie: 2,5 tysiąca km, przy średniej 130-140 km/godz spalanie będzie mniejsze, ale nic z tego. Silniki TSI stworzone sa do miasta i w nim palą mniej niż w trasie.
    W sumie średnia ok. 7,5 litra na 100 km. To akceptowalne jak na benzynę, ale bez zachwytów.
    *Jeśli w prawdziwym niebie nie ma Wenecji, nie chcę iść do nieba*

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

To nie kwestia silnika tsi,a przede wszystkim pudełkowatego kształtu yeti. W golfie ten silnik w trasie pali mało,a w mieście duuużo więcej...

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Podczas wyjazdu w góry naszemu Zwierzakowi przydarzyła się pewna przygoda. Jaka zobaczcie kolejny odcinek przygód pt. Yeti w ciąży?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

"Bagażnik o pojemności 405l". Skoro za test płaci Skoda Auto to rozumiem, że co jakiś czas jakas katalogowa dana musi się pojawić?
    Warto dodac, czy wasze testowe auto ma koło zapasowe, czy fotele sa wtedy w pozycji najbardziej wysuniętej do przodu, a może najbardziej przesuniętej do tyłu. Wiem że się czepiam, ale skoro charakter ostatniego odcinka jest zdecydowanie profamilijny, wartoby podejść do tematu bagażnika bardziej skrupulatnie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów