Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Highline

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Highline

Czekam na uwagi, komentarze, opinie nt. testu auta Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Highline pt. (Nie)całkiem nowy.

autor: Jakub Sandecki

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Mała literówka pod zrzutem z komputera - spalanie powinno być 6.8 a nie 8.6
    #drivetastefully

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

To nie jest błąd. Podpis dotyczy średniego spalania w teście, a zdjęcie przedstawia średnią z innego dystansu

Domyślnie

Dosyć solidnie testowany był ten Passat patrząc na to spalanie...w sumie duże felgi też zrobiły swoje.

VW przydałoby się popracować już nad nowszymi, mocniejszymi jednostkami diesla bo 140 i 170KM to obecnie w tej klasie kiepskawe wyniki.

Niemniej jednak patrząc na ilość modeli B7 na naszych drogach po zaledwie kilku miesiącach od debiutu nie ma obaw o fantastyczną sprzedaż Passata. To w sumie nie powinno dziwić bo patrząc na przykłady BMW 3er czy Octavii II dana generacja może sprzedawać się świetnie pomimo 7 lat na rynku. Ja osobiście też preferuje sprawdzone konstrukcje po liftingu, gdzie nastąpiły wzrost bezpieczeństwa, niezawodności oraz poprawa osiągów. Nie zdecydowałbym się na świeży samochód w rok czy dwa lata po debiucie.

Mimo, że za marką nie szaleje to jednak: Brawo dla VW za średni samochód, który sprzedaje się jakby był najlepszym...

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

No to nabijamy odsłony strony
    Samochód mi się podoba, wygląda schludnie i dość elegancko, w sam raz na służbową limuzynę.
    Spalanie jest spore, pewnie to wina ciężkiej nogi redaktora ale zbliżone wyniki do tych z testowego 2.0TDI można osiągnąć 1.8 TSI przy lepszej dynamice i znacznie niższej cenie.
    Cena chora i mówię tu już o cenie podstawy( prawie 131tys. zł), poprzednik u schyłku produkcji miał naprawdę atrakcyjne ceny więc ciekawi mnie co w nim poprawili, że zdecydowali się sprzedawać samochód po głębszym FL kilkanaście % drożej, poza tym za zbliżoną kwotę można mieć A4 Avant z tym samym silnikiem to już chyba świadczy, że ciut przesadzili.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

No bądź co bądź cena jednak spora, nawet ja za wersję Highline. Na żywo Passata B7 widziałem zaledwie kilka razy, ale prezentuje się jak dostojna limuzyna i co ważne, nafaszerowana elektroniką po pachy. Fajne jest to, że nie trzeba płacic za auto ponad 200 tysięcy i się dostaje takie gadżety.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    -

Domyślnie

Coś chyba nie tak z wymiarami w tabelce? Chodzi o długość.

Auto
    Kia Stinger

Domyślnie

Passat jak to Passat poprawny do bólu, ja jednak za te pieniądze zdecydował bym się na Superba Combi, za ok. 150 tys mamy 2.0tdi 170km+DSG w wersji Platinium, ostatnio miałem okazję odbyć jazdę próbną takim i bardzo pozytywnie oceniam to auto.
    Pyt. do osób obeznanych w temacie sprzedawca mówił cytuję " niewiele osób o tym wie ale superb ma 3 razy bardziej sztywną karoserię/konstrukcję czy jakoś tak aniżeli Passat" nie znam się zupełnie na takich rzeczach, jednak zaciekawiło mnie to i ile w tym jest prawdy ?

Auto
    X3 2.0D, pasek b7 4motion, megane III Rs Cup 300.

Domyślnie

jak się ma to:
    http://www.motofakty.pl/zdjecie/?id=31698
    do tego:
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...40700&test=547

Nie wiedzeć czemu, zawsze w przypadku vw podawana jest pojemnosć bagaznika bez kola zapasowego, które to koło jest wyposażeniem standardowym w vw. Tak jak w najnowszym auto moto w którym porównywano megane, c4 z golfem. Pojemnosc bagaznika podano tak, zeby zmiejszyć klęske golfa. A mianowicie, golfa pomierzono bez kola (350l) a megane z kolem zapasowym(377). Ot takie obiektywne niemieckogazetowe teściki..
    Ostatnio edytowane przez macabricus ; 25-04-2011 o 18:17

Awatar _Dominik_
    Auto
    vw

Domyślnie

Brąz widać jest modny w tym sezonie . Fajnie to wygląda szczególnie z białym przeszyciem na "skórzanym" pokryciu foteli. Ogólnie środek na zdjęciach nie sprawia wrażenia plastikowego, a takie wrażenie sprawiało wnętrze w B6 na fotkach. Może to kwestia koloru, a może przebiegu Ładnie prezentuje się też sedan, już nie ma tego "grubaśnego" zadu.
    Ciekawie wypadają te wszystkie systemy... Front Assist szczególnie.
    Pomimo tej całej nagonki jaką przypuszczono na ten model, nie najgorzej im to wyszło jako całość.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów