Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107

Wątek: Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Highline

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

Dorzucę swoje trzy grosze co do "wyprzedzania tylko momentem"

193 Nm przy 5.600 obr./min
    201 KM przy 7.800 obr./min

Dane techniczne takiej jednej japońskiej szlifierki co nie nazywa się Makita, a która jeśli wierzyć opowieściom niektórych forumowiczów "nie wyprzedza"

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No tak, bo pozostaje jeszcze różnica w kwestii przełożeń skrzyni biegów.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

"Wyprzedza" czyli odpowiada za przyspieszenie siła wypadkowa będąca różnicą siły napędowej przekazywanej przez koła i sił oporu. To samo auto z silnikiem o mocy 200KM (nie jest istotne czy wolnossącym czy doładowanym) będzie lepiej przyspieszać niż wersja która ma powiedzmy 140KM. Kwestia włączenia odpowiedniego biegu i trzymania odpowiednich obrotów.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Dla koni moment odpowiada za wyprzedzanie.
    Dla mających mózg homosapiens w XXI wieku - jest kilka czynników wpływających na przyspieszenie samochodu.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar franek-b
    Auto
    OUTBACK, PRIUS

Domyślnie

Kuźwa... no po prostu wiedza techniczna kapie z tego wątku jak olej z poloneza! Po raz pierwszy dowiedziałem się, że istnieje 'naturalny moment' - Ryjas, możesz objaśnić czym charakteryzuje się ten parametr? I jaka bogada wiedza z zakresu mechaniki (dla Ryjasa chodzi o dziedzinę fizyki a nie pana Genka z warsztatu) i termodynamiki... Jestem porażony jak to w zwyczaju mają mówić politycy.

Ad meritum.
    Stawianie C5 w kontrze do passata dobrze świadczy o... passacie. Citroen mówiąc brutalnie 'zerżnął' koncepcję auta od ludowozu, a środek na zasadzie copy/past odwzorował z audi. Do tego dorzucił to co miał w magazynie i wyszedł quasiniemiecki produkt (dla przypomnienia sam Citroen reklamował C5 jako bardziej niemiecki od niemieckich aut), z wadami citroena - beznadziejne zawieszenie bez czucia + słaba jakość materiałów w środku.
    Passat mnie przekonuje, bo B6 lubiłem od samego początku. Niech ktoś mi pokaże 2 auto w segmencie z takim wyborem silników + napęd + przeniesienie napędu? Do tego duże obszerne nadwozie, które wbrew krytykom uważam, za świetne stylistyczne - to jest ten rodziaj sztuki użytkowej, której nie chce się zmienić za 3 lata, bo się opatrzyło (jak większość produktów z kraju szampana).

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

"Naturalny" moment charakteryzuję się tym, ze wywodzi się z pojemności a nie z doładowania.

Jesteś pewien, ze wiesz co oznacza termin: sztuka użytkowa?

Domyślnie

Masz sporo racji. Isia dopiero od niedawna pozwala skonfigurować się ze 160konnym CDTI oraz 4x4, w Mondeo takiego napędu nie uświadczymy tym bardziej w Lagunie czy Citroenie.

Wnętrze obecnej Laguny jest dość stonowane i nadal wygląda świeżo, podobnie 508 wyszło na przeciw oczekiwaniom europejczyków z bardzo ładną formą wnętrza - nieco kontynuującą motyw z 607. Citroen..moim zdaniem ta marka bardzo boleśnie przejedzie się na linii DS, i innych modelach jeśli nadal będzie tworzyła coś awangardy znanej z kokpitu C5. Nowe C4 wyraźnie odeszło od tego nurtu co mi bardzo odpowiada i mam nadzieję, że DS4 na żywo okaże się piękne.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów