Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Mercedes CLS 350 BlueEFFICIENCY

Awatar piono
    Auto
    dobre

Domyślnie

brakuje mi w tym teście wrażeń z jazdy, zachowania na drodze itp. Czyżby jazda tym "skabcem" nie była zbytnia przyjemnością? Z pewnością to auto dla prezesa ale czy prezes zawsze musi być na tylnej kanapie

Poza widocznym luksusem jedna rzecz mi się nie podoba, a nawet dwie - dzwigienka zmiany biegów przy kierwonicy do mnie nie przemawia no i zegary - niby ładne ale wydaja sie byc nieczytelne i to pół wskazówki prędkościomierza jest troche denerwujące, przynajmniej dla mnie
    ...................f*..perfect

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Chyba łopatki do zmiany biegów. Mi osobiście zegary w Mercach bardzo się podobają. Podobnie jest w przypadku Volvo, ale do rzeczy ... . Samochód w białym mi się nie podoba. Czerwień - ok, ale i tak uważam, że poprzednik był znacznie lepszy. Oczywiście cena kosmiczna i samochód naszpikowany niemalże wszystkim, ale czego innego się spodziewać u Mercedesa. Jeśli zaś chodzi o sam tekst. Mi osobiście lepiej się czyta testy gdzie jest więcej subiektywnych odczuć, fajnych porównań i w ogóle tekst jest napisany w jakiejś fajnej konwencji, a redaktor Skarbek widzę konkretny człowiek, bo przy niemalże każdym teście podaje suche dane (ceny poszczególnych akcesoriów itd.), ale każdy pewnie lubi co innego.

PS. Jak przeczytałem, że końcówki to imitacja to przetarłem oczy. :P Przy 306 koniach bym się spodziewał właśnie takich dwóch prawdziwych rur, a nie ... .
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta i MiTo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez prezes1 Zobacz posta
    raczysz zartowac. osoby ktore sa sklonne doplacic prze zakupie niemale pieniadze za pakiet stylistyczny amg wlasnie pragna tego, aby ten samochod udawal taki, jakim w rzeczywstosci nie jest.
    Niestety nie żartuję - w takim aucie i za takie pieniądze to jest po prostu faux pas, mogli sobie to już w ogóle darować albo faktycznie te końcówki tak umieścić - aż tak wielkim problemem chyba by to nie było

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Miałem niewątpliwą przyjemność pojeździć trochę CLS 320CDI 2006 oraz niedawno tym najnowszym 350CDI. Zdecydowanie zgadzam się z opiniami co do tego, że poprzednik wyglądał lepiej. Był zdecydowanie prostszy w rysunku i przez to wydawał się lżejszy i bardziej ponadczasowy. Był to świetny samochód, ale gdy tylko uruchamiałem tryb manualny w automacie i próbowałem pokonać szybciej kilka zakrętów okazywało się, że ten samochód stworzony jest do czegoś zupełnie innego. Leniwy układ kierowniczy i gładko ale dość wolno pracująca skrzynia biegów zniechęcają do szybkiej jazdy po zakrętach.
    CLS drugiej generacji to w kwestii prowadzenia zupełnie nowa jakość. Układ kierowniczy nareszcie stał się komunikatywny i stawia opór, trzeba się tylko namachać więcej niż w BMW serii 5 Active Steering. Zawieszenie Airmatic ma dwa oblicza w komfortowym nawet na 19 calowych felgach gasi wszystkie nierówności a w sportowym pozwala delektować się znakomita przyczepnością opon Pirelli 285/30 R19 (sytuacja się nieco komplikowała na mokrej nawierzchni ) Z poziomu komputera pokładowego można całkiem skutecznie odłączyć ESP.
    Kierownica wyśmienicie leży w dłoniach. Wnętrze wygląda fantastycznie. Aktywne fotele robiły wrażenie na wszystkich pasażerach.
    Silnik 350 CDI to wulkan siły napędowej - prędkość rośnie w niesamowitym tempie a dzieje się to tak dostojnie, że czasem trudno uwierzyć we wskazania prędkościomierza. Zużycie paliwa podczas bardzo dynamicznej jazdy w mieście 11-12 litrów, na trasie można zejść poniżej 8 litrów.
    Irytująca była tylko praca klimatyzacji - powietrze wpada do kabiny bardzo wąskim i zbyt silnym (nawet na "pierwszym biegu" nawiewu) strumieniem a kratki mają mały zakres regulacji kierunku. Być może wymaga to wypracowania jakiegoś patentu, którego przez kilka dni nie odkryłem.

Reasumując w porównaniu z nieco jałowo prowadzącą się A7 - nowy CLS to samochód z charakterem.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar Radzio00pl
    Auto
    Audi A7 55TFSI <-Panamera GTS <-Cayenne GTS <-Cayenne Diesel <-BMW e90

Domyślnie

Nie rozumiem troszkę motywu z tymi końcówkami , może mi to ktoś wyjaśnić ? Bo z tego rozumiem,że są to atrapy a rury wydechowe są w innym miejscu tak ? i w zimę zamiast z tego miejsca się dymić będzie się dymić np z boku ?

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Z boku na pewno nie, ale może być tak, że z jednej leci dymek, a z drugiej nie. Niech redaktór powie co i jak.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar vidocq
    Auto
    służbowe

Domyślnie

Jak może z jednej dymić, a z drugiej nie skoro to jest 6 cylindrowy silnik? Masz tam ładne koncówki, w które zapewne schowane są po prostu zwykłe rury.
    History begins every morning.

Domyślnie

@vidoq: to, że auto ma 6 cylindrów, to nie znaczy, że ma mieć dwa wydechy..
    W tym mercedesie zapewne są dwa wydechy, tylko schowane wcześniej niż te atrapy.

Awatar _Dominik_
    Auto
    vw

Domyślnie

To chyba żadna nowość z tymi atrapami wydechów; bmw, lexus... wsadzają to od dość dawna. I to do flagowych modeli segmentu F

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robert_PL Zobacz posta
    Jeślibym miał tyle kasy żeby kupić takie auto i dowiedziałbym się że te końcówki nie są prawdziwe... to poszedłbym do konkurencji.
    Cytat Zamieszczone przez Radzio00pl Zobacz posta
    Nie rozumiem troszkę motywu z tymi końcówkami , może mi to ktoś wyjaśnić ? Bo z tego rozumiem,że są to atrapy a rury wydechowe są w innym miejscu tak ? i w zimę zamiast z tego miejsca się dymić będzie się dymić np z boku ?
    ->
    Cytat Zamieszczone przez mr_Bart Zobacz posta
    @vidoq: to, że auto ma 6 cylindrów, to nie znaczy, że ma mieć dwa wydechy..
    W tym mercedesie zapewne są dwa wydechy, tylko schowane wcześniej niż te atrapy.

Widzę, że macie jakiś ogólny problem z tymi wydechami, ale wygląda to dokładnie tak, jak wytłumaczył Bart - są dwa tłumiki po obu stronach, ale ich owalne końcówki kończą się nieco wcześniej, tuż przed opcjonalnym zderzakiem AMG:

I tak jak pisze _Dominik_ - naprawdę nie zdajecie sobie sprawy, ile aut ma tak zrobione końcówki układu wydechowego...

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Jakos ten test Grzeska wyszdł sucho. [...] Wydaje mi sie ze 300 konne rwd o intrygujacej sylwetce i luksusowym wnetrzu powinno dawac duzo satysfakcji z jazdy jak i z obcowania z nim.
    ->
    Cytat Zamieszczone przez Radzio00pl Zobacz posta
    Te autko widzę tylko z silnikiem 4.6 V8 w stylizacji AMG 63 z napędem na 4 koła , a tak tozwykłe autko . ;p
    Na swoim koncie mam auta, które wzbudzają znacznie więcej emocji. CLS, zwłaszcza w podstawowej benzynie, nie jest autem do szybkiej jazdy, do szaleństw, do podnoszenia ciśnienia. Faktycznie, jest mocny i szybki, ale nie ma agresywnego charakteru, który budziłby emocje. Do takich wrażeń jest 63 AMG. Po prostu nadużywanie "podnieceń" i "emocji" mogłoby wyjść tutaj sztucznie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów