Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Opel Vectra b38 X18XE

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie Opel Vectra b38 X18XE

Opel kocha rdzę i każdy to wie.

Moja Vectra jest z 1996 roku, lecz modelowo to rocznik '97. Czy coś to zmienia? W modelu 97 zastosowano trzecie światło stopu oraz jest osobna kontrolka dla świateł przeciwmgłowych przednich i tylnych.

Historia: Viki pochodzi z Niemiec, gdzie miała 2 właścicieli. Potem przybyła nad Wisłę, ale pierwszy właściciel w Polsce nie zapałał do niej miłością i autko trafiło do mnie w 2006 roku z przelotem 144,000km. Obecnie ma 184,000km, co nie czyni mnie globtroterem.
    Auto jest w kolorze Nova Schwartz - ni to grafit, ni to czarny metalic. Silnik to znane wszystkim X18XE. Pojemność 1,8l i standardowo moc 115KM. Z ciekawostek napiszę, że po kilku modyfikacjach dwie rożne hamownie pokazały 120KM, co jak na piętnastoletnie auto jest wynikiem niezłym.

Wyposażenie: Vectra z fabryki wyszła w wyposażeniu CD, czyli: 2 poduszki powietrzne, ABS, klimatyzacja manualna, sportowa (krótka) skrzynia biegów, alufelgi 15", welurowa tapicerka i elektryczne szyby przód. Niemiecki standard. Za to helmut zaoszczędził na regulacji kierownicy i jest w pozycji "na stałe". Drugi właściciel w Niemczech dodał zawieszenie Weitec + Kayaba.

Wyposażenie dołożone przeze mnie:
    - Lusterko fotochromatyczne z Omegi,
    - regulator szybkości pracy wycieraczek z Omegi
    - wydech końcowy Irmscher (Remus)
    - kolektor rurowy z C20NE po modyfikacji
    - obandażowania kolektora
    - tłumik zamiast katalizatora
    - wyłączenie systemu recyrkulacji spalin
    - rozpórka kielichów przednich
    - progi z wersji i500 laminat
    - konsola środkowa z wersji i500 z czerwonym podświetleniem
    - wskazówki pomarańczowe
    - podświetlenie zegarów: diody białe
    - obszycie kierownicy dwoma rodzajami skóry
    - nowe, skórzane mieszki biegów i ręcznego
    - wygłuszenie dachu matami polimerowymi
    - wygłuszenie drzwi przednich matami bitumicznymi
    - audio: Alpine CDE9881R, głośniki Helix Blue Mk2 oraz Re Audio 10", wzmacniacze Hifonics Falcon i Orion Cobalt

Co ostatnio zrobiłem:
    - progi z i500
    - tarcze i klocki przód, klocki tył, przewody hamulcowe
    - usunięcie ognisk korozji i zabezpieczenie nadwozia
    - wymiana sondy lambda
    - Falken HS439 195/65R15 na stalówkach
    - 17" Stilauto Racing C + Uniroyal Rainsport 2 215/45R17.

Plany:
    - montaż kolektora dolotowego z X20XE z Omegi (bez zmiennej długości kanałów dolotowych, powinno dodać około 5KM i 15Nm) - czeka w piwnicy
    - naprawa sprężarki klimatyzacji
    - wymiana tulei met-gum w tylnym multilinku
    - naprawa wgniecionego błotnika (żeby ci lulok usechł imbecylu!)
    - jazda Oplem tak długo, aż pożegnam go w punkcie złomowania.

Sorki za jakość zdjęć, ale miałem pod ręką jedynie bb

Ostatnio edytowane przez dani ; 29-02-2012 o 23:02
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Widac ze lubisz to auto zarzuc jeszcze jakimis fotkami pogladowymi i bedzie temat wypas co do felg, klasyczne, piecioramienne powinny zalatwic sprawe
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Lusterka w Vectrze B to mistrzostwo świata
    Deska rozdzielcza z funkcją stołu to też super patent no i siedzenia obszerne i mięciutkie

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Dodałem wykres z hamowni w pierwszym poście.

Domyślnie

Szkoda, że zacząłeś go 'tuningować'. Trzeba było zostawić auto w spokoju.

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

lusterka jak najbardziej, od zawsze podobaly mi sie

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Ładna Vectra panie. Drobnych i delikatnych zmian nigdy za wiele, ale żeby nie przesadzić. Szerokości życzę i bezawaryjnej jazdy.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mr_Bart Zobacz posta
    Szkoda, że zacząłeś go 'tuningować'. Trzeba było zostawić auto w spokoju.
    nie zgodze sie z toba, auto jest ulepszane na podzespolach innych modeli opla tudziez nadwornego tunera opla, nie ma krzykliwego bodykitu, siatek ogrodowych i rzucajacych sie na psyche naklepek. Jak dla mnie kazdy element jest przemyslany i nie psuje spojnosci stylistyki auta. Oby tak dalej.
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Przedni grill Kamei został dołożony w Niemczech. Miałem nawet chęć zmiany na grill OPC lub Jom'a, ale ten pierwszy kosztuje co najmniej 350zł, a Jom 150zł. Dokładki progowe zostały dołożone, bo progi po zabezpieczeniu antykorozyjnym nie wyglądały dla mnie zbyt estetycznie. Kolektor rurowy trafił pod maskę ponieważ standardowy kolektor Opla jest żeliwnym odlewem, który pęka. Jest to spowodowane złym poprowadzeniem kanałów wodnych w bloku silników serii Ecotec x18xe i x20xe. Mój żeliwny kolektor był już spawany i pękł ponownie. Nie było sensu iść tą żeliwna drogą i zawitała pod maskę rurowa hybryda. Wydech końcowy to dedykowany Irmscher dla wersji i500 wyprodukowany przez Remus i spełnia niemieckie normy głośności. Brakuje mu chyba tylko atestu na CH. Jest to tłumik komorowy ze stali nierdzewnej, który przeżyje to auto. Czemu trafił do mojej Viki? Tylny tłumik był już skorodowany i należało go wymienić. Aluminiowe, polskie zamienniki kosztują około 120zł, a ten Irmschera kupiłem od klubowicza z VKP za 200zł.
    Jedyne zmiany w wyglądzie jakie chciałbym jeszcze zrobić to felgi o rozmiar lub dwa większe. Problemem są piasty w mojej wersji - maja rozstaw śrub 4x100 - a chciałbym założyć siedemnastki od oryginalnej wersji Zender, ale są one na 5 śrub. Coraz częściej zerkam na 16" felgi Irmschera; raz, że kosztują niewiele, dwa, że opony tańsze, a trzy, że nie stracę na resztce komfortu w porównaniu do piętnastek.

----- Poprzedni post napisany 05-05-2011 o 11:03 -----

Spalił mi się przekaźnik od dmuchawy Przytopiona jest też kaseta bezpieczników. W czwartek wymiana portek wydechu i nowa sonda lambda zawita w wydechu.

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Z Vectrą nie mam dobrych wspomnień - korozja, ogromna średnica zawracania, drobne ale denerwujące usterki no i ogromny hałas w środku - a po przekroczeniu 120 huk - przynajmniej w DTI z 99 po lifcie. Średnie fotele, ale tani w utrzymaniu. A jak u ciebie z hałasem? Dało coś to wygłuszenie? Każde auto można tak wygłuszyc?

Uprawnienia umieszczania postów