Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Ford C-MAX 1.6 TDCi 115 KM Titanium

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Ford C-MAX 1.6 TDCi 115 KM Titanium

Zapraszam do lektury testu Ford C-MAX 1.6 TDCi 115 KM Titanium o tytule Deja vu. Oczywiście nie zapomnijcie o komentarzach.

autor: Grzegorz Skarbek

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Fajny test, milo sie czyta. Sam samochod rowniez bardziej mi sie podoba od nowego Focusa, ktory z tylu wyglada jak jakas TATA albo inny Greatwall.
    Ale mam pytanko czy moze ktos zaprzeczyc/potwierdzic, ze ten nowy silnik wyposazony zostal w FAP teoretycznie bezobslugowy? Tzn. nie ludze sie ze tak bedzie ale podobno w silniku tym zastosowana zostala sucha odmiana FAP-u nie wymagajaca dolewania eolysa co jakies 60 tys?
    Prawda to czy nie?

Zbanowany
    Auto
    Tatusiowe ;D

Domyślnie

Bardzo ciekawy minivanik, obok Chevroleta Orlando jest to bardzo ciekawa pozycja z zupełnie innej beczki stylizacyjnej, aczkolwiek dieslom mówię nie, lepsza byłaby tu benzyna xD Autko może namieszać na rynku, a jak wejdzie nowa Zafira to będzie już bardzo ciekawie na tle już lekko opatrzonego Scenica czy antycznego Tourana

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Propozycja ciekawa, aczkolwiek jest kilka zastrzeżeń ... . Przede wszystkim, mimo swojego futurystycznego charakteru, deska nie przypadła mi jakoś do gustu i w tym miejscu wolałbym, o zgrozo, tą z Tourana ... . Design - oczywiście Ford stanął tutaj na wysokości zadania i jest przyjemnie dla oka, ale kupując auto typu minivan raczej patrzyłbym na funkcjonalność, walory praktyczne i prostotę obsługi, więc C - Max'a chyba bym odrzucił ... .
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie

więc C - Max'a chyba bym odrzucił ... .
    Tylko na podstawie zdjęć? Jedź do salonu i zobacz to na żywo.

Podobieństwa rodzinne? Owszem, są, zwłaszcza do Kugi
    A co Kuga ma w sobie rodzinnego? Ja poza deską z C-MAXa I nie widziałem nic ;D
    z układem kontroli trakcji (TA)
    Na cholerę zmieniali nazwę z fajnie brzmiącego TCS...
    m.in. 8 poduszek powietrznych
    Ogólnie to 6 poduszek.

Dlaczego nikt nie pisze o zmianie sterowania wycieraczką tylną? Przez X lat była kontrowersyjna, a teraz jest po prostu debilna.

Domyślnie

A co w tym włączniku debilnego? Jakoś korzystałem i nie zauważyłem jakichś "niestrawności"...

Awatar ritep
    Auto
    służbowe

Domyślnie

Nie bardzo rozumiem (choć nie macałem testowanego auta) ale na zdjęciach nie widzę przewagi jakościowej nad Touranem (testowanym), który dostał mniej punktów w tej dziedzinie. Porównując foty to mam odwrotne uczucia, chybaże autor testu woli np. plastikowe wykończenie hamulca ręcznego od skórzanego, np. włącznik świateł tylko plastikowy bez jak w Touranie z domieszką aluminum. Wiem, że to szczegóły, ale jednak jest to jakaś różnica. Chyba że tylko ja to zauważam

A hit ergonomii to ten mały wyświetlacz, który w dodatku jeśli położymy przed nim coś (brawo za pomysł na półkę przed nim) to mało albo wcale nie będziemy widzieli co na nim jest.
    Chris Botti - No. 1 Trumpet in the World

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 Turbo MA

Domyślnie

Zwykła odmiana wygląda naprawdę fajnie, czego nie mogę powiedzieć o Grandzie którego od jakiegoś czasu w miarę regularnie widuję i jest on po prostu brzydki. Środek poza wspomnianym ekranem (a raczej ekranikiem) prezentuje się równie ciekawie, ale pewnie w wersjach podstawowych nie wygląda to już tak kolorowo.

Tak czy siak - obok Scenica, 5008 czy C4 jest to jeden z moich ulubieńców w tym segmencie

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ritep Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem (choć nie macałem testowanego auta) ale na zdjęciach nie widzę przewagi jakościowej nad Touranem (testowanym)
    Ja odniosłem wrażenie, że C-MAX dysponuje znacznie przyjemniejszymi materiałami, więcej jest miękkiego wykończenia.

Cytat Zamieszczone przez ritep Zobacz posta
    autor testu woli np. plastikowe wykończenie hamulca ręcznego od skórzanego, np. włącznik świateł tylko plastikowy bez jak w Touranie z domieszką aluminum.
    Srebrne wstawki we włączniku świateł czy skórzana dźwignia hamulca ręcznego nie są dla mnie wykładnikiem lepszej czy gorszej jakości. Generalnie proponuję porównać oba auta w salonach.

Awatar ritep
    Auto
    służbowe

Domyślnie

To muszę obczaić organoleptycznie aczkolwiek skórzane wykończenie jest dla mnie "wyżej niż plastik", ale cóż to nie ja testuje
    Chris Botti - No. 1 Trumpet in the World

Uprawnienia umieszczania postów