Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Mazda 6 MPS

Awatar Akupolis
    Auto
    Mazda 6 MPS '06

Domyślnie

Pobiłem swój rekord spalania.

Cztery przejazdy z Wisły Malinki do Szyrku przez Biały Krzyż, tam i z powrotem.
    Dystans ok. 120km zużycie paliwa jakieś 45l.
    Średnie zużycie37l/100:lol:

Awatar Q-Taz
    Auto
    seat ibiza 1.4 01r.

Domyślnie

Wskazówka poszła pod czerwone pole i tak już została?:P

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Akupolis Zobacz posta
    Cztery przejazdy z Wisły Malinki do Szyrku przez Biały Krzyż, tam i z powrotem.
    Akurat ten odcinek drogi jest świetny do takich przejazdów i do osiągania nienormalnego spalania

Auto
    6mps&307

Domyślnie

Witam!
    Na początku chciałbym pogratulować autka.

Obserwuje wasze wypowiedzi dotyczące tego samochodu i chciałbym dodać coś od siebie.
    1)Spalanie u mnie średnio 13-15 litrów 50% trasa i 50% miasto.16l jest jak najbardziej realne.Wg mnie zejście nawet na trasie poniżej 10l jest bardzo trudne, mi nie udało się nigdy.Musiałby być to styl bardzo emerycki.Choć na pewno jest to możliwe.Wynik jaki notuje na trasie jadąc dość dynamicznie to 11l.260KM niestety musi wypić.
    2)Minusem mps-a jak i cx-7 są hamulce dokładnie przednie tarcze które często się krzywią,dealerzy pomimo akcji wymiany nie dali rady.Trzeba kupować tuningowe zamienniki.
    3)Dla mnie sprzęgło mogło by chodzić trochę lżej,kwestia przyzwyczajenia dość upierdliwe w korkach.
    4)Tuning zewnętrznie - seria moim zdaniem z gustem i smakiem nie trzeba nic zmieniać,co do modów silnikowych gratów nie ma tak dużo jak do evo czy sti.
    5)Poza tym tak jak pisali poprzednicy cichociemny wózek,którym można zgasić pacjentów w Audi czy BMW.Mps-ów nie widzi się tak dużo jak sti czy evo.Przyzwoity komfort jazdy mimo seryjnych 18-stek.Samochód na co dzień z dobrą trakcją i bogatym wyposażeniem za w miarę dobre pieniądze.
    Pozdrawiam.

Awatar Akupolis
    Auto
    Mazda 6 MPS '06

Domyślnie

Kozi433 hamulce w mojej mps są wymienione na EBC red stuff więc problem hamowania mam rozwiązany.
    Sprzęgła mam wymienione na ACT i wywalony dwumas więc jest strasznie twardo.
    Co do spalania to udało mi się zejść poniżej 10 na autostradzie w kierunku Brna, jak wiadoma knedliki nie przepadają za nami więc jechałem zgodnie z przepisami i max 120 na tempomacie.
    Z resztą twojej wypowiedzi zgadzam się w 100%.

Mały OT

Dziś przekazałem w dobre ręce moje Mini, mam nadzieje że będzie dobrze służyć

Kilka pożegnalnych fotek:
    http://www.turboimagehost.com/album/46272/mini

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

tylko nie zakładaj DOTZów do Mazdy

a ja słyszałem, że polaków już łagodniej traktują, bo dużo zaczęło jeździć przez Słowację

Auto
    6mps&307

Domyślnie mps

U mnie założone są tarcze DBA i klocki HAWK.Jakiejś dużej poprawy w stosunku do serii nie ma ale da się przeżyć.Z tego co pamiętam z ogłoszenia twój mps jest trochę podłubany.Jakie wrażenia odnośnie zmienionego nagłośnienia(w bagażniku był chyba duży subwoofer więc masaż pleców masz zapewniony).
    Co do spalania ja mam niestety ciężką nogę.

Awatar Akupolis
    Auto
    Mazda 6 MPS '06

Domyślnie

Zmienione jest sprzęgło, wydech na 2,5 cala MEGNAFLOW i delikatnie zwiększone łopatki turbiny.
    Audio jest dość rozbudowane, nie pytaj mnie o szczegóły bo się na tym kompletnie nie znam seryjne Bosse + wzmacniacze JBL i Infinity + regulator napięcia:confused: + porządny bas.
    Ważne, że gra naprawdę dobrze i głośno
    Wygląda tak:

Image Hosting at TurboImageHost.com

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

To nie regulator, to kondensator. Minimalizuje skutki spadków napięcia w instalacji CA.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar Akupolis
    Auto
    Mazda 6 MPS '06

Domyślnie

Dani dzięki za wyjaśnienie, jak pisałem kompletnie nie znam się na car- audio

Uprawnienia umieszczania postów