Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Moto Nostalgia - Targi Pojazdów Zabytkowych

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie Moto Nostalgia - Targi Pojazdów Zabytkowych

Jeszcze dziś do godziny 18 i jutro w godzinach 10-18 w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska odbywa się pierwsza edycja Ogólnopolskich Targów Pojazdów Zabytkowych Moto Nostalgia. W imprezie biorą udział liczne kluby, kolekcjonerzy, marki, warsztaty i magazyny motoryzacyjne, a wśród gwiazd wystawy znajdziemy m.in. niebieską Lancię Staros, skorupę wyścigowego auta zbudowanego w 1953 roku na zmodyfikowanym podwoziu Bugatti Type 40 przez Wiesława Gawrona, odbudowany Papamobile Stara z 1979 roku oraz polskie samochody wyścigowe z kolekcji Roberta Stecia.

Moto Nostalgia - Fotorelacja (366 zdjęć)

Niestety aparat mi nieco szwankował, więc zdjęcia wyszły jakie wyszły...

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

swietna fotorelacja i mnostwo ciekawych aut !
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

dzieki za foty. byłem bardzo ciekaw tej imprezy a nie mogłem na niej być
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar wronaldo
    Auto
    Monstrualny FIAT 900ccm

Domyślnie

no masakra...żałuję że mnie tam nie było... zabytkowe samochody mają duszę :P
    "Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

http://www.youtube.com/watch?v=DhJZh...layer_embedded

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Auta maja dusze ... to ciekawe stwierdzenie ktore zawsze wywoluje dluga dyskusje prowadzaca do nikad. Ja cenie klasyki za ich indywidualizm stylistyczny, w dzisiejszych czasach powoli (?) to gdzies zanika, przez co coraz trudniej jest (przynajmniej w moim przypadku) rozroznic szybko nowe modele ... a moze to ja sie po prostu starzeje, mniejsza o to. :P
    Uwielbiam wlasnie takie targi/wystawy/zloty czy rajdy aut zabytkowych, sa pelne indywidualizmu, stylu i pokazuja ile serca i pracy wlozyli wlasciciele by miec cos nietuzinkowego w garazu. Jeszcze raz dzieki za ta dawke motoryzacyjnej historii Ecnelisie.

Lubię chałwę.

Awatar wronaldo
    Auto
    Monstrualny FIAT 900ccm

Domyślnie

W stwierdzeniu "Auta mają duszę" oto właśnie mi chodziło. Dzisiejsze samochody stały się zbyt popularne, są masowo produkowane, i niestety ale coraz częściej jest tak że produkowane są na tzw. " jedno kopyto", mam tu na myśli bardzo duże podobieństwo różnych egzemplarzy. Ich masowość i popularność zatraciła dawny obraz samochodu. Dziś wyprodukować samochód który ma dużo cech indywidualnych to prawdziwa sztuka. Producenci produkując samochody liczą teraz tylko na ich sprzedaż i zyski stąd produkcja masowa. Zatraciła się pierwotna wiza samochodu, zniknęły cech indywidualne każdego samochodu, zniknęła wizja projektanta oraz zniknął trud jaki został włożony w dopieszczenie samochodu przesz producentów i projektanów i oczywiście obecnych właścicieli, którzy je pieszczą aby zachować choć odrobinę indywidualizmu. Odnośnie obecnych samochodów produkowanych masowo, śmiało mogę tu przytoczyć ulubione hasło mojej nauczycielki języka polskiego: "Co twórca miał na myśli" Dawniej każdy samochód był inny, miał swoją historię, chociaż pochodził z jednej "stajni". Wyrażał co innego i całkiem co innego sobą reprezentował. Dzisiaj już tego nie ma. Porównajmy np. samochody produkowane obecnie przez VW czy Seata lub inny dowolny koncern. Mają według mnie za dużo cech wspólnych i to mi się niezbyt podoba. Dobra dosyć moich wywodów bo pewnie nikomu nie będzie się chciało czytać :P
    "Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach"

http://www.youtube.com/watch?v=DhJZh...layer_embedded

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Dziś i jutro ma miejsce trzecia edycja Auto Nostalii, wszystkie zdjęcia ode mnie tutaj: Auto Nostalgia 2013, a poniżej 40 po małej obróbce.

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

fajne auta i dobre zdjecia ... tylko ta obrobka niezbyt trafia do mnie dlatego duzo przyjemniej oglada mi sie galerie z linku, pozdro i dzieki za foty !

Lubię chałwę.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Moja fotorelacja z tegorocznej Auto Nostalgii, na której leżało trochę złomu : Auto Nostalgia 2014 - fotorelacja.

Z najciekawszych eksponatów: dwie repliki CWS, jedyny w Polsce egzemplarz Bricklin SV-1, aż pięć prototypów Poloneza Analog, a z nowości Porsche 911 Targa oraz Mercedes-Benz S-Class Coupe.

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

AUTO NOSTALGIA jak zwykle daje rade!

Uprawnienia umieszczania postów