Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112
Pokaż wyniki od 111 do 119 z 119

Wątek: 2011 BMW serii 1

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Ja ten cały koncept silnika kupuję, dźwięk rzeczywiście fajny, w artykule napisali, ze na niskich obrotach gładko pracuje (ma wałek wyrównoważający), a jak ma mniej palić to tylko lepiej.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Tak pomyślałem, że te dwa filmiki powinny znaleźć się również tutaj
    Dzięki za przeniesienie - nie chciałem odkopywać tematu

Jak już wspomniałem - brzmi całkiem nieźle (oczywiście z wydechu i we wnętrzu, bo pod maską jak już ktoś zauważył nie ma żadnych sensacji akustycznych). Jestem ciekaw jak w praktyce sprawdzi się ten motor - gdyż moim zdaniem zapowiada się nowa, niezwykle ciekawa era w palecie benzyniaków BMW.
    #drivetastefully

Domyślnie

Dziwi mnie tylko fakt, że te testy były przeprowadzane w październiku zeszłego roku i w cennikach - czy to niemieckim, czy polskim - nie ma widu ani słychu o tym silniku. Jakie w ogóle będzie miał oznaczenie? 112i (skoro 114i to 4-cylindrowe 1.6 102 KM)?

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Te silniki chyba debiutują w Mini, zwykły Cooper ma właśnie ten 3-cylindrowy, tylko z mocą 136KM. Może ta seria 1 była po prostu platformą testową?

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

Miejsca pod maską tyle, co w Wartburgu:F
    Szczerze powiedziawszy jestem ciekaw, jak to się sprawdzi na tle czterocylindrowych silników. Koncepcja ucinania cylindrów jakoś do mnie nie przemawia, wolałbym, żeby standardem było 6 garów już od 1,5l pojemności skokowej i 8 od 2l:F, ale takie już mamy czasy, cóż poradzić.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Optymalna pojemność cylindra w silniku samochodowym oscyluje w okolicach 400-500 cm3, dlatego nie są masowo produkowane 6 cylindrowe silniki o pojemności 1,5 litra. Więcej: http://forum.gazeta.pl/forum/w,20,32..._cylindra.html oraz http://majoweczka.webs.com/

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

W środku chyba jest dźwięk z głośników.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar Puszek
    Auto
    Constanza Lupita Consuela di Fuego Mendoza

Domyślnie

@ tog_vw
    Ja to wiem, bo gdyby optymalna była mniejsza pojemność, to i producentom nie przyszłoby do głowy, żeby robić 3-cylindrowe popierdółki. Tak se luźno pogdybałem tylko.
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Dziwi mnie tylko fakt, że te testy były przeprowadzane w październiku zeszłego roku i w cennikach - czy to niemieckim, czy polskim - nie ma widu ani słychu o tym silniku. Jakie w ogóle będzie miał oznaczenie? 112i (skoro 114i to 4-cylindrowe 1.6 102 KM)?
    Spodziewam się, że BMW poczeka na jakiś lifting "jedynki" i wtedy wymieni całą gamę silnikową na mniej więcej taką, jak będzie w nowym Mini - 1.6T odpadnie.

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    Optymalna pojemność cylindra w silniku samochodowym oscyluje w okolicach 400-500 cm3, dlatego nie są masowo produkowane 6 cylindrowe silniki o pojemności 1,5 litra.
    To jaka jest optymalna pojemność cylindrów zależy w dużej mierze od zastosowania silnika.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Uprawnienia umieszczania postów