Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Felgi aluminiowe na zimę - warto?

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie Felgi aluminiowe na zimę - warto?

Witajcie!

Zastanawiam się nad zakupem drugiego kompletu felg aluminiowych, na które założę opony zimowe. Interesuje mnie rozmiar 15'' - do Focusa będzie na zimę w sam raz.

Nie jestem pewien czy zakup felg w cenie do 300zł za sztukę jest rozwiązaniem sensownym. Obawiam się, że sól i zimowe dziury szybko uporają się z takimi alusami.
    Nie mam jeszcze żadnego konkretnego modelu felgi na oku, ale biorę pod uwagę m. in. Dezent RE. Ciekawią mnie też felgi ze sklepu Norauto, np. "firm" TP lub DXS. Wyglądają nieźle i kosztują od 200zł/szt. Wydaje mi się jednak, że szybko bym je pokrzywił - zwłaszcza zimą

W moim wypadku zakup stalowych felg to zapewne ok. 750zł + 150zł na oryginalne kołpaki (innych nie chcę ), co daje ok. 900zł. Alu to koszt ok. 1200zł.

Macie jakieś doświadczenie ze względnie "tanimi" alusami używanymi zimą? Kombinować, czy lepiej kupić stalówki?

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

z "tanimi" jakosciowo felami nie mialem doswiadczenia, ale bym sie nie bal jezdzic na alu w zimie (Delte i Celice mialem na alu, Mazda tez jest, jedynie Civ jeszcze czeka). u mnie sie nigdy nic nie dzialo, a 15" nie beda mialy niskoprofilowych opon

Awatar bobryt
    Auto
    AR155

Domyślnie

Ja sam musiałem się przekonać. Na wiosne 2 alusy do prostowania bo z jednego ronda po śniegu nie udało mi się wyjść tak jak chciałem

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów