Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Renault Safrane 2,1dt RN

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie Renault Safrane 2,1dt RN

Witam,
    Safrane. Autem jeżdżę ponad rok, podstawowe dane:
    1993r,, 88KM turbodiesel, manualna 5, 0-100 14,9s.
    Auto pali 10-11 w mieście, 7 w trasie.
    Zalety: wygodne fotele, dużo miejsca z przodu i z tyłu, wygodna tylna kanapa, pomimo lat i przebiegu nic nie skrzypi, duża szerokośc wnętrza, naprawde dośc dobre wygłuszenie, spory bagażnik aczkolwiek przez rok użytkowania raz tylko wiozłem w nim telewizor.
    Wady: auto nie ma klimatyzacji ani el ster szyb z tyłu ale największą wadą jest brak automatu (tutaj powinniśmy uczyc się od amerykanów którzy automat wszędzie montują).

Na przeglądzie nie stwierdxzono żadnych luzów w zawieszeniu, korozji na podwoziu ani innych wad.
    Jestem z niego zadowolony, nigdy nie kupie mniejszego niż auto wyższej klasy z automatem.
    Ostatnio edytowane przez Pablo ; 22-11-2011 o 22:28

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

cena zakupu 500zł
    Literówka?

(tutaj powinniśmy uczyc się od amerykanów którzy automat wszędzie montują).
    Na szczęście się od nich nie uczymy. Do niektórych aut bardziej wolę manual.

Gratuluje wozidła.

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Do wszystkich aut to rzeczywiście nie ale limuzyna klasy wyższej powinna miec automat.
    Ostatnio edytowane przez Pablo ; 22-11-2011 o 22:28

Auto
    brak

Domyślnie

Raczej nie Safrane jest tani jak barszcz bo na F :P A jak widać nie jest wcale zły. Pasek by kosztował 10 razy wiecej i pewnie tyle samo by miał do wymiany, a wypas: odbijacze kierunków + wspomaganie

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Miałem przyjemność podróżować z tyłu Safranki i jest tam naprawdę przyjemnie. Sporo miejsca na kolana, ogrom na szerokość (jak na lata '90) i fajny welurek na siedzeniach.
    Brak automatu dyskwalifikuje to autko, mimo,ze wygląda na zadbaną.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pablo Zobacz posta
    ale ile musiałem włożyc....
    Myślisz, że w porównywalnym rocznikowo Mercedesie czy BMW musiałbyś wyłożyć mniej? wątpię.
    A części w Renówce tańsze.
    Praktycznie same rzeczy eksploatacyjne które wymienia się w każdym aucie.
    A poziom komfortu bardzo zbliżony.
    Cena strasznie atrakcyjna, szczerze mówiąc nie wiem czemu tak na niego narzekasz.
    BTW: Safrany są nierzadko tańsze niż równoroczne Laguny czy Passaty, nigdy nie byłem w stanie dojść dlaczego.

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Nie narzekam na niego ale z częściami nie masz do końca racji. Do Safrany są droższe np. poduszka zawieszenia kosztuje 120zł (do Omegi 25zł, do Tico 8zł), amortyzator do tyłu nowy minimum 190zł (w necie znalazłem za 165 ale + wysyłka wychodzi na to samo). Do równoletnich 124 podejrzewam, że części są tańsze bo jest ich dużo na rynku ale coś za coś - 124 kupujesz drogo i masz tańsze części a Safrane na odwrót.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Chodzi ci o Mietka W 124??? Jeżeli tak to na pewno nie ma do niego tanich części. Posiadam takowego i przy każdej naprawie portfel staje się o wiele lżejszy. Tłumik drgań wału - 350 z robociną, łożysko i piasta tylnego kołą 400 zł z robocizną, wydech (środkowy i końcowy) 500 zł z robocizną, urwał mi się jeden z zaworów w silniku - 1200zł z robocizną, sprzęgło 700zł, czujnik abs 120 zł, reduktor instalacji LPG 350 zł, obudowa termostatu 150zł ....... Można by mnożyć przykłady w nieskończoność. Włożyłem już w tego "niezawodnego" grata więcej niż jest warty, a mimo to wiecznie coś postukuje i mam wrażenie że zaraz się rozleci. Usilnie poszukuje czegoś by go zastąpić, ale nie mogę znaleźć nic sensownego póki co. Ciesz się że masz części we w miarę przystępnych cenach, bo gdy jeździ się autem z przebiegiem >300K wiecznie trzeba coś w nim dłubać.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pablo Zobacz posta
    Nie kupiłem od rodziny za 500zł ale ile musiałem włożyc...
    Za całościową kwotę miałbyś dużo młodszą Lagunę, która jest znacznie tańsza w eksploatacji.

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

O to nie wiedziałem, gdy byłem na zbieżności mechanik zasugerował mi, że do Mercedesów są tańsze części bo jest ich właśnie dużo na rynku a tu proszę nie jest tak tanio.

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Za całościową kwotę miałbyś dużo młodszą Lagunę, która jest znacznie tańsza w eksploatacji.
    Możliwe ale za tak małe pieniądze taka Laguna z niepewnego źródła mogła by oznaczac dużo większe wydatki, a tu wiem chociaż, że w silniku wymiany były zawsze na czas lub przed czasem itd. Do Laguny to na pewno części jest dużo więcej i są tańsze.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów