Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 222

Wątek: Renault Koleos 2.0 dCi Privilege

Auto
    -

Domyślnie

Też jestem zdania, że nie z powodu oleju problem... Skoro łańcuch nie wytrzymuje obciążeń od tak dużego momentu obrotowego przy takim przebiegu, to oznacza, że nie powinien być stosowany lub ewentualnie okresowo wymieniany, co by przeczyło idei jego stosowania.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

ja właśnie się nad tym też zastanawiełm i stwierdzam, że 1. i tak dobry łańcuch powinien wszystko wytrzymać o ile tylko nie mamy do czynienia z kompletnym brakiem oleju 2. jednak jestem też skłonny uwierzyć, że słabe smarowanie przyspiesza zużycie łańcucha.

w http://autokult.pl/2013/05/02/lancuc...-wieczne-zycie mamy (nie wiem czy prawdziwe, nie jest dla mnie ten artykuł bynajmniej jakąś wyrocznią a jedynie wskazówką):

'Do zablokowania napinacza może dojść w przypadku słabej jakości oleju lub niewłaściwej intensywności jego dopływu do silnika. Dlatego podczas kontroli rozrządu zaleca się także sprawdzenie wydajności pompy olejowej'

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Idea stosowania łańcucha to nie tylko teoretyczna bezobsługowość.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

btw..czy łańcuchy nie są smarowane olejem a więc może się przydarzyć coś podobnego do opisywanego tu (sorry, bo o oplach nie renault) http://forum.vectraklub.pl/index.php...cicieli-z22se/ 'Ponieważ olej zbiegiem czasu gęstnieje, i zostaje zanieczyszczony, dysza ta zmniejsza swoją przepustowość co prowadzi do podawania zbyt małej ilości oleju na łańcuch'.

A jeżeli to bzdury, to proszę zdementować te cytaty ;-)

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Z powodu kiepskiego oleju może się zepsuć praktycznie każdy element silnika, który w nim pracuje. Ale nie o to chodzi. Jeśli olej jest oryginalny to czy jest to Castol, Elf, Motul, Mobil czy Liqui Moly i mówimy o tej samej klasie lepkości, np. popularnym 5W-30, to wszystkie te oleje są bardzo podobne. Różnice będą widoczne może po 300 000 km. Znacznie większe różnice są między olejami różnych klas, np. 5W-40, 10W-30, 0W-20 itd. I dopiero zmiana w tym zakresie mogłaby nieść za sobą odczuwalną różnicę w stanie podzespołów i ewentualnie uratować łańcuch (ale to też wątpliwe).

Auto
    -

Domyślnie

A mnie tam się wydaje, że tysiące innych osób jeździ na tym samym oleju i pewnie nic się nie dzieje. IMO zbyt dużo czynników wpływa na zużycie silnika i ciężko stwierdzić, który olej lepszy. Trzeba by kilka takich samych samochodów podstawić jednej osobie, zalać innym olejem i coś by się tam wywnioskowało może

Auto
    Megane IV Grandtour 1,3 115 KM

Domyślnie

Przykra sprawa z tym silnikiem. ASO powinno się na pewno inaczej zachować, a nie chować głowę w piasek. Tym bardziej, że zostawiasz tam corocznie kupę kasy. To tylko świadczy o tym, jak producenci traktują nasz rynek motoryzacyjny. Jeszcze daleko nam do Zachodu. Zastanawiam się poważnie, czy jeździć do ASO na przeglądy, bo w kwietniu skończyła mi się gwarancja. Wydam jakieś 1000 zł na przegląd, gdzie tak na prawdę wymienią olej i filtry... A jak się coś posypie poważnego to i tak trzeba będzie słono płacić.
    Tak się zastanawiam nad tym łańcuchem rozrządu. Może coś w tym jest, że było gorsze smarowanie. Może wydłużone okresy przeglądowe przyczyniły się do tego, ale czy jest to wina użytkownika? Skoro producent wyznaczył takie okresy, to powinien wziąć winę na siebie i przynajmniej uczestniczyć w większości kosztów naprawy.
    A jakby tak napisać do Renault Polska? Dałoby to coś? Choć z drugiej strony jakbyś miał czekać na ich łaskawą odpowiedź, to pewnie samochód długo by jeszcze stał w warsztacie.
    Były: Seicento 0.9, Golf IV 2.0, Astra H 1.6, Insignia 1.8
    Jest: Clio IV 1.2 i Megane IV 1.33

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez janekj Zobacz posta
    Co by sie nie dzialo ,zawsze z Renault
    Akurat to był jedyny wybór w tej firmie, ze względu na okres wakacyjny. Chciałem Peugeota 308, który mają w ofercie. Zresztą bardzo miło wspominam tyg. okres testowania tego samochodu, ale w wersji Grandtour.

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Motul to taki sam olej jak każdy inny. Najważniejsze żeby nie kupić przez internet podróbki bo Motula podrabiają w ilościach hurtowych i rozprowadzają przez internet. Nie z powodu oleju masz ten problem.
    To mnie pocieszyłeś... Po czym poznać, że jest trefny ?

Cytat Zamieszczone przez seimi Zobacz posta
    A jakby tak napisać do Renault Polska? Dałoby to coś? Choć z drugiej strony jakbyś miał czekać na ich łaskawą odpowiedź, to pewnie samochód długo by jeszcze stał w warsztacie.
    Nie mam na to czasu. Samochód jest mi potrzebny do prowadzenia firmy. Gotowe auto ujrzałbym pewnie w listopadzie.

Nie obraźcie się, ale ja jednak jemu uwierzę. Powodów jest kilka. Przede wszystkim dlatego, że uznawany jest za speca w serwisowaniu "renówek". Poleciły mi go trzy osoby, facet, który prowadzi ogólną sieć ekspertów motoryzacyjnych, rzeczoznawca, oraz jego wieloletni klient. Po trzecie naprawdę sprawiał wrażenie faceta, który zna się na rzeczy. Nie wiem jaki wpływ na łańcuch ma jak stwierdził mazut, a nie olej po 20 kkm. Prawda jest jednak taka, że olej w cyklu miejskim szybciej się zużywa. A czy Motul jest lepszy ? Zalewał różne oleje i choćby do silnika 2.0T nie była potrzebna dolewka, natomiast przy innych olejach owszem.
    Ostatnio edytowane przez damian17 ; 08-07-2014 o 19:10

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

@damian17 a skąd zamawiałeś olej? ogólnie możesz sprawdzić na motul polska czy dany sklep ma certyfikat, i czy bierze olej od polskiego dystrybutora.

@micrus Ja zauważałem od razu różnice pomiędzy castrolem a motulem. Castrole nie trzymają parametrów po rozgrzaniu, tak dobrze jak motul.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów