Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Co byś wybrał?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Fiat 125p

15 48.39%
  • Skoda S100

2 6.45%
  • Skoda 105

3 9.68%
  • Syrena 105

6 19.35%
  • Trabant 601

2 6.45%
  • Wartburg 353

3 9.68%
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Co odrestaurować?

Awatar marek

Domyślnie Co odrestaurować?

Na wiosne chcę odrestaurować jakieś auto i nie mogę się zdecydować jakie. Ma być to restauracja z kilkoma ulepszeniami, np. w przypadku Fiata 125p zamontowałbym m. in. wspomaganie kierownicy i pomalował go lakierem metalik. Jak wy byście wybrali? Skłaniam się najbardziej ku Fiatowi 125p, ale nie jestem całkiem przekonany.

Auto
    co się nawinie :)

Domyślnie

Restauracja polegająca na instalowaniu wspomagania? Ja jestem zwolennikiem przywracania stanu oryginalnego - lakier, silnik, wnętrze takie jak te ileś tam lat temu, ew. tuning "z epoki". Może się okazać, że klasyczny kredens pomalowany np. na metaliczną czerwień wzbudzi na ustach obserwatorów drwiący uśniech, a nie opad szczęki Tak naprawdę wybór jednego z nich to nie jest kwestia chłodnej kalkulacji, tylko... uczuć. W odnawianie auta wkłąda się mnóstwo pracy i szkoda by było, gdybyś po kilku dniach/tygodniach/miesiącach się nim znudził i nie mógł już na niego patrzeć.

P.S. A jak chcesz odrestaurować? Samemu czy z "pomocą" specjalistycznej firmy? I jaki rocznik tego 125?

Auto
    *

Domyślnie

Nie wiem po co odnawiać takie kaszany, w sumie nie są to ani klasyki, ani auta poprawne na te czasy, ani dobre do użytkowania.
    Interesuję się klasykami owszem, ale ten zbiór to samochody o których najlepiej zapomnieć (no może częściowo poza 125).
    konto zamknięte

Awatar marek

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dee
    Restauracja polegająca na instalowaniu wspomagania? Ja jestem zwolennikiem przywracania stanu oryginalnego - lakier, silnik, wnętrze takie jak te ileś tam lat temu, ew. tuning "z epoki". Może się okazać, że klasyczny kredens pomalowany np. na metaliczną czerwień wzbudzi na ustach obserwatorów drwiący uśniech, a nie opad szczęki Tak naprawdę wybór jednego z nich to nie jest kwestia chłodnej kalkulacji, tylko... uczuć. W odnawianie auta wkłąda się mnóstwo pracy i szkoda by było, gdybyś po kilku dniach/tygodniach/miesiącach się nim znudził i nie mógł już na niego patrzeć.

P.S. A jak chcesz odrestaurować? Samemu czy z "pomocą" specjalistycznej firmy? I jaki rocznik tego 125?
    Chce żeby autem można było wygodnie podrózować. Fiata chciałem pomalować na srebrny metalik. Rocznik nie wiem ale chodzi o MR-a, nie klasyka. Żadnego tuningu nie przewiduje. Remont będe przeprowadzał w większości sam ze znajomym(poza blacharką i lakierem).

Auto
    *

Domyślnie

Problem w tym że żadnym z tych aut nie da się podróżować wygodnie. :damn:
    konto zamknięte

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Co do Fiata 125 to bym nie był taki pewien, mój dziadek miał takiego (rocznika nie wiem, pierwsze modele z dużymi lampami z tyłu, kupiony we Włoszech jako nowy) i to naprawde była limuzyna. Sam ledwo go pamiętam, ale z tego co słyszałem o nim, to bajka była
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Mi od dawna chodzi po głowie Syrenka. Polakierowana na pomarańcz albo czerń. Z jasną (ale raczej szarą niż beżową) tapicerką. Odrestaurowane nadwozie + jakieś nowocześniejsze mechanizmy (silnik, zawieszenie, hamulce). Koszt nie byłby aż taki duży ale mimo to, trzeba mieć kasę, samozaparcie i dużo czasu, który można poświęcić autu.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Podobnie jak babelec Wybrałbym syrenke tytko tylko doprowadziłbym ja do stanu orginalnego oraz wybrałbym raczej wcześniejszą wersje. A co do wypowiedzi AML'a to masz racje iz sa to kaszlaki ale znikające z polskich dróg ( niepamietam kiedy ostatni raz widziałem syrene czy warszawe ) wiec powinno sie je ratować by nieznikły całkiem z polskich drug. Co do pradukcji zagranicznych to niebrałbym sie za nie ponieważ są dlamnie obojętne a przy restaurowaniu ważne jes uczucie tak jak napisał Dee:t
    Cytat Zamieszczone przez dee
    Tak naprawdę wybór jednego z nich to nie jest kwestia chłodnej kalkulacji, tylko... uczuć. W odnawianie auta wkłąda się mnóstwo pracy i szkoda by było, gdybyś po kilku dniach/tygodniach/miesiącach się nim znudził i nie mógł już na niego patrzeć

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Awatar bartixxx

Domyślnie

Nie wiem czemu ale ja nic bym nie wybrał np.chcesz jakiś samochód odrestaurować za no 5 tysiecy to ja wolałbym sobie jakiś samochód z niemiec za ta kwote przyprowadzić

Domyślnie

Jeśli znasz się na tej robocie to myślę, że Fiat 125p będzie najlepszy z kilku powodów - wciąż możesz nabyć jeszcze egzemplarze w dobrym stanie a przy okazji wciąż są dostępne części. Za 1.500 złotych kupisz już kanta w dobrym stanie z ok. 1990 roku. Mój znajomy robił jakiś rok temu podobną akcję właśnie z Fiatem 125p - z tym, że dostał go od swoich rodziców i po kilku latach zdecydował się na zmiany. Chromowane elementy, biała skórzana tapicerka, malowanie czarno-wiśniowe (czarna góra i wiśniowe boki). Efekt końcowy wyszedł bajeczny - styl retro a poza tym wygląda bardzo oryginalnie!!

Uprawnienia umieszczania postów