Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Ford Focus III 1.6 Ecoboost Titanium Sedan

Awatar patinito
    Auto
    Fiat 500, Megane III

Domyślnie

parametry silnika przed zmianą softu praktycznie idealnie zgadzają się z danymi katalogowymi, dobrze to świadczy o Fordzie, bo z wątku wynika, że auto ma 2 lata, a nie zawsze silniki tak dobrze trzymają parametry.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Znajomy miał Octę 1.9 tdi skręconą na ponad 200 kucy (prawie 2x moc fabryczna). Zrobiła już ponad 200 000 km na programie i jeździ bezproblemowo. Tak jak pisze Atlis - regularne wymiany oliwy i filtrów i nie będzie problemu.

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Bardzo ładny wynik Ciekawe w takim razie, czy EB 150 i 180 różnią się czymś, poza softem.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

EB150, 160 i 182 roznia sie tylko softem.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Ładny przyrost, ale to już trzeba chuchać i dmuchać, z Focusem pewnie daje radę, bo w 1.6 180 KM w S60 mnie negatywnie zaskoczył, chyba za mała pojemność jednak na większą masę. Ciekawe na ile można skręcić 2.0 przy Powershifcie.. Chyba niewiele, skoro z 203 KM zrobili samym softem 240.

edit: z tego co znalazłem to PS przyjmuje do 450Nm także nie jest źle.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

w S60 nie jest problem pojemnosc, tylko masa tego auta...

2.0EB spokojnie przekracza 270KM. problem w tym, ze powershift, o ile dobrze pamietam, nie przeniesie wiecej niz 400Nm, wiec trzeba byc bardzo ostroznym z modzeniem...

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

No właśnie chodziło mi o pojemność w stosunku do masy.

Czyli nie jest tak źle, ale Powershift choć fajny i nieodczuwalnie zmienia biegi to do poganiania się średnio nadaje. Akurat przez ostatni tydzień jeździłem ojca Volvo i szczerze mówiąc te 240 KM spokojnie wystarcza, ale z manualem byłoby dużo lepiej. Jak wczoraj rano wsiadłem po tej przerwie do swojego auta i poczułem pedał sprzęgła pod lewą nogą to od razu się poczułem jak w domu. W tym 1.6 jest potencjał, wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek nowego sezonu Top Gear z Fiestą ST. Swoją drogą padło tam fajne stwierdzenie Hammonda, że w tych autach nie jest ważne jak jedzie tylko co czuje się za kierownicą.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

pojemnosc silnika tez nie wiele ma sie do masy... poprostu S60 jest sama w sobie ciezka - wazy 1500kg. moj focus wazy o 150kg mniej. a jezeli jest wyposazona w powershift-a to juz w ogole sie robi wolno.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

150 kg to w sumie nie taka duża różnica, myślałem, że jest większa. Jeździłem w manualu. Większa pojemność daje Ci lepsze przebiegi momentu i mocy, silnik łatwiej kopnie większą masę. Ogólnie miałem wrażenie, że silnik troszkę się męczy z tym autem. Zwiększyło Ci się spalanie?

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

no jak masz auto ktore ma dwie tony to 150kg nie jest duzo... spalanie bez zmian.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów