Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: jakie zimowki?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Gdzies czytałem że te Nokiany to własciwie są całoroczne opony tylko u nas w Polsce czy krajach sąsiadujących sprzedawane są jako zimówki...

Na pewno fajnie wyglądają, ale teść miał w V70 i nie moge powiedzieć, że jako zimówki były idealne.

Do mniejszego samochodu, chyba bym wybrał sprawdzoną kierunkową oponę UNIROYAL MS, ew. Continental Conti WinterContact...
    Generalnie Uniroyal zbiera bardzo pozytywne opinie a nie kosztuje jakoś bardzo dużo... Conti, GY czy nawet Vredestein będą dużo droższe...

Nie bałbym się też wyrobów tańszych... Nawet polskich Dębic czy czeskiego Baruma (wypuścił nową oponę)... Wychodze z założenia, że zimówki musza być przede wszystkim nowe. Nawet używana przez dwa sezony, firmówka będzie moim zdaniem gorsza w stricte zimowych warunkach niz nowa niefirmówka... Chińszczyzna oczywiście jest wyjątkiem potwierdzającym regułe... Tylko, ze to wszystko zalezy ile masz pieniędzy i jak użytkujesz auto... Wiele nowych, firmowych opon ma tez jedną wadę: o ile na mokrym, suchym sa coraz lepsze to na śniegu są coraz gorsze. Niedługo naprawdę nie będzie sensu kupowania opon "zimowych", bo na dobra sprawę będą to całoroczne tylko w innym opakowaniu.

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Dwie zimy przejeździłem na wr g2 i nie mogę narzekać. Może czytałeś jakieś porównanie z tym samym modelem na rynek skandynawski? Bo prawda jest taka, że wszystkie opony sprzedawane na Polskę są "mniej zimowe", mają inny skład mieszanki od ich odpowiedników np w Finlandii.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów