Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Najatrakcyjniejszy kompakt 2006 roku:

Głosujących
48. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Honda Civic

30 62.50%
  • Seat Leon

18 37.50%
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Honda Civic 2006 vs Seat Leon 2006

Domyślnie Honda Civic 2006 vs Seat Leon 2006

Witam serdecznie!!

Dziś mam Wam do zaoferowania porównanie dwóch kompaktów. Jednak nie byle "szaraków", które giną w tłumie, ale samochodów które stworzono dla ludzi lubiących styl i oryginalność. Do porównania stają dwaj najnowsi reprezentancji tej klasy - Honda Civic i Seat Leon...

HONDA CIVIC 2006
    silniki: 1.4 (83 KM), 1.8 (140 KM), 2.2 i-CTDi (140 KM)
    premiera: styczeń/luty 2006
    cena: prawdopodobnie od 65.000 zł

Samochód, który wreszcie wygląda jak na Hondę przystało! Futurystyczny styl z przeźroczystymi panelami między lampami przednimi oraz tylnymi, niesamowita deska rozdzielcza rodem ze statku kosmicznego... Stylistycznie jest bajecznie! Troszkę gorzej jeśli chodzi o... technikę! Oj tak - tu troszeczkę Honda poszła chyba po kosztach. Tylna belka zamiast wielowahaczowej stała się zwykłą skrętną (tłumaczą się mniejszą ilością zajmowanego miejsca...), wrócono do silnika 8-zaworowego (podstawowa jednostka to 1.4-litra z Jazz'a...). Generalnie jest dobrze, choć mogłoby być jeszcze lepiej. Wiadomością optymistyczną jest to, że specjalnie do nowego Civic'a skonstruowano 1,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 140 KM, z którym samochód jest nieco... wolniejszy od trzeciego z oferowanych silników tj. diesla 2,2-litra również o tej samej mocy. No i jeszcze seryjnie wszystkie wersje mają skrzynie 6-biegowe... Czekamy na Type-"R"kę!
    WNĘTRZE oraz PEŁNA GALERIA

SEAT LEON 2006
    silniki: 1.6 (105 KM), 2.0 FSi (150 KM), 2.0 TFSi (185 KM), 1.9 TDi (105 KM), 2.0 TDi (140 KM)
    premiera: początek 2006
    cena: jeszcze nieznana

Do produkcji wszedł niemal nie zmieniony od stadium Prototipo. Piękna załamana linia, przód z Altei, oraz klameczka tylnych drzwi sprytnie ukryta - rozwiązanie zapoczątkowane prawdopodobnie przez starego jeszcze Nissana Pathfindera, rozsławione w Alfie Romeo 156 i naśladowane przez wielu producentów (w Civicu też jest!). We wnętrzu czuć styl Alfy - zegary w tubach, sportowe prawie kubełkowe fotele i znakomita skrzynia biegów. Wielbiciele hasła "auto emocion" już odkładają pieniążki na wersję Cupra (prawdopodobnie 2.0 TFSi 240 KM)...
    WNĘTRZE oraz PEŁNA GALERIA
    Wybór należy do Was!

P.S. Ja jestem zakochany w Civicu...

źródełka:
    www.motoforum.pl
    www.designforum.pl
    www.seatcupra.net

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ja tez i wybieram civica bez chwili namysłu.Seat leon to kolejne podobne auto ktore niczym paraktycznie sie nie rozni od altei i toledo i to do tego sa w tej samej klasie praktycznie.Trzy małe miniwany na jeden kopyt.Bezsesns i zero orgilannosci.Po za tym nie jest zbyt piekny.Civic ma tylko kiepski tył reszta jest idaelana.Do tego ten przepiekny futurystyczny srodek.Marze zeby go zaobaczyc na zywo i wsiasc do srodka.Ciekawe kiedy to nastapi? :neutral:

Awatar MKa
    Auto
    maniak

Domyślnie

W tym porównaniu (wg mnie) definitywnie wygrywa Leon pod względem stylistycznym. Honda kompletnie mi się nie podoba - a szczególnie ten jej przód z połączonymi lampami. Blee.. ??:
    A z tej całej nowej serii Seatów "Altopodobnych" Leon jest najładniejszy (bo najbardziej sportowy) i nawet mi się podoba. A jak bym miał jeszcze kupować to bym wziął wer. 2.0 FSi (150 KM) i już by było super.
    Ciekawe jak jest z prowadzeniem aut...
    Acha, można prosić zdjęcia - szczególnie wnętrza...?
    Dzięki z góry.
    Pozdrawiam

Awatar 307_big_fan
    Auto
    R53 S `06

Domyślnie

ja nie moge się zdecydować
    leon jest samochodem bardzo sportowym , a civic jest bardzo futurystyczny , więc ja wolałbym jezdzić nowym Leonem
    www.szymonp.digart.pl- kilka moich zdjęć

Awatar marek

Domyślnie

Według mnie wygrywa Leon. Honda jest paskudna i kiepska. Przynajmniej poprzednie generacje były wyjątkowo kiepskie. A tak na marginesie silnik 1.6 w Leonie ma 102 KM.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marek
    A tak na marginesie silnik 1.6 w Leonie ma 102 KM.
    Zasugerowałem się informacjami ze strony www.designforum.pl, gdzie znalazłem raport z jazdy i tam właśnie piszą o 1.6 75-konnym... Jednak upewniłem się na stronie seata oraz na seatcupra.net i poprawiłem dokładne dane dotyczące silników!

mk133 Dodałem zdjęcia wnętrz i odnośniki do galerii - dzięki za upomnienie!

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marek
    Według mnie wygrywa Leon. Honda jest paskudna i kiepska. Przynajmniej poprzednie generacje były wyjątkowo kiepskie. A tak na marginesie silnik 1.6 w Leonie ma 102 KM.
    Civic jest kiepski? jezdziłes nim?siedziałes w srodku?Pod jakim wzgledem? a poprzednie generacje to co?Poprzyj swoja wypowiedz jakimis argumentami bo według mnie to puste słowa.Generacja civica ktora weszła 95 roku była znakomita.Ladne 3 drzwiowe nadwozie ktore poddawano czesto tuningowi.Bardzo dobre oszczedene, zwawe i wytrzymałe silniki.Ostatnia generacja nie była zbyt piekna ale na pewno dobra.Model 5-drzwiowy był bardzo praktyczny i miał przeogrona ilosc miejsca w srodku do tego bez awaryjny a civic type-r to najlepszy hothatch do dzisiejszego dnia.Jesli cos mowisz to konkretnie bo po takiej jak ostatnia wypowidzi widac ze mało wiesz i masz blade pojecie o czymkolwiek.

Awatar MKa
    Auto
    maniak

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    (...)

mk133 Dodałem zdjęcia wnętrz i odnośniki do galerii - dzięki za upomnienie!
    Dzięki.
    Pod względem wnętrza Honda zdecydowanie wygrywa. Ale ja przy Leonie zostaje.
    Pozdrawiam

Awatar SIDO
    Auto
    Ford Focus 1.8

Domyślnie

Ja tam wybieram z pewnościa Leona.Nie gustuje w takich autach jak Civic chociaż poprzednai wersja bardziej do mnei przemawiała.Leon ma sportowy charakter, i wybralbym 2.0 TDi (140 KM). wogle kocham auta Seata

*AUTO EMOCION*
    Już wkrótce SEAT Ibiza Cupra będzie moja ;]

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ciekawe porównanie. Ja kilka dni temu widziałem w Olsztynie nowego Leona na niemieckich blachach. W czarnym kolorze wyglądał świetnie, dlatego m.in. zagłosowałem na Seata. Z drugiej zaś strony rozsądek podpowiada Japończyka, trudny wybór. Nowy Civic także wygląda bardzo nowocześnie, no może ten panel łączący światła z tyłu nie wygląd najlepiej. Nie podoba mi się, że w obu autach klamki z tylnych drzwi żywcem wzięte z Alfy Romeo. No i wnętrze Civica - pełna awangarda jak na nudną Hondę!
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Uprawnienia umieszczania postów