Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Audi a4b8 2,0tdi cr - opinie

Auto
    OOOO

Domyślnie

A wracajac do tematu dpf ,jest jakas zlota rada.

Auto
    brak

Domyślnie

Nie kupować diesla do miasta.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Tak, kupić Merca W124m który spali wszystko łącznie z olejem po frytkach albo dobrą benzyna, np.: 1.8 TSI. ;D

Auto
    OOOO

Domyślnie

Nie chce odchodzic od tematu i poruszac nowy watek, ktory byl niejednokrotnie wałkowany na forach (tdi vis tsi). Jedna i druga technologia ma plusy i minusy, ale napewno tsi nie jest zlotym srodkiem,pozatym tsi tez ma bolączki Zakładajac watek miałem w zamiarze uzyskac info od uzytkownikow tego silnika,a nie od kogos kto prawdopodobnie nie jechał ty autem,a uprzedzenie do disli ma w genach, pozatym mój Ojciec jezdzi od 3 lat audi tdi143ps cr i wiem z pierwszej reki ze po 120tys nie ma zadnego problemu , tylko teraz pytanie czy to akurat on mial szczescie do modelu czy faktytcznie audi poprawilo te silniki. Zapraszam do dyskusji zainteresowanych .

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

A czy to Audi ma filtr cząstek stałych (PDF)? Jeśli nie to w porządku. Diesle są dobre na długie, poza miastowe przebiegi, szczególnie z DPFem.

A co do 2.0 TDI Common Rail, mój wujek ma Passata z tym motorem i od 100 tyś km wymienia olej i leje paliwo. Żadnego nieplanowanego postoju w serwisie nie było. Kolegi rodzice mają Gofra Variata z tym motorem, właśnie go pytałem, od 2 latek zero awarii.

Auto
    OOOO

Domyślnie

Prawdopodbnie bedzie to nowe autko tylko 170ps tak ze dpf ma napewno .

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Pod tą dyskusją, w reklamach wyskoczyło TO - reklama firmy usuwającej DPFy. Jeżeli jesteś pewny, że to musi być diesel, to wystarczy o niego dbać, zwykle jak się dba o silnik to odwdzięcza się odpowiednio. Z tego co słyszałem to TDI z Common Railem mają dobrą opinię, sielanke psuje DPF. Wyżej masz opisane co przy tym badziewiu robić.

Auto
    brak

Domyślnie

wojcian ja również użytkuje 307 1.6 hdi 110 KM i od 3 lat zero problemów, obecnie 183 tys km. Mimo wszytsko patrząc na obecne ceny PB vs ON zakup diesla jest dyskusyjnie opłacalny jeśli nie robisz minimum 40 tys rocznie. Ale to tylko moje zdanie. Co do DPF to raczej 90% importowanych klekotów po 2005 roku go ma. Wyjątki to mniejsze silniki typu 1.4, 1.6 itp. Rynek PL to co innego, ale VAG chyba dość wcześnie wprowadził DPF do PL. Za to w Fiatach nawet w 2010 można było kupić Crome 1.9 JTD bez DPFa.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów